TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис: Очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година

Бизнис Вести - 25.11.2021

Економијата импресивно закрепнува, очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година и пет проценти во 2022 година, вели премиерот на Грција Киријакос Мицотакис во интервју за „Вашингтон пост”, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис: Очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година

ТВ21 - 25.11.2021

Економијата импресивно закрепнува, очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година и пет проценти во 2022 година, вели премиерот на Грција Киријакос Мицотакис во интервју за „Вашингтон пост“, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис: Очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година

Слободен Печат - 25.11.2021

Економијата импресивно закрепнува, очекувам стапката на раст да надмине седум отсто во 2021 година и пет проценти во 2022 година, вели премиерот на Грција Киријакос Мицотакис во интервју за „Вашингтон пост”, јави дописничката на МИА од Атина.