TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АКО ПУТИН ЈА ОКУПИРА УКРАИНА… Бајден даде последно предупредување до Конгресот

+инфо - 07.12.2023

Путин ќе нападне сојузник во НАТО, предвиде тој, а потоа „ќе имаме нешто што не го бараме и што го немаме денес: американски војници да се борат против руските војници“. Во говорот пред Конгресот, во кој беше блокирана помошта за Украина, Бајден ...

Не дозволувајте Путин да победи, после ќе го нападне НАТО, ги молеше Бајден републиканците

МКД

Ако падне Украина, американските војници ќе се борат со Русите

Слободен Печат

Бајден: Русија ќе го нападне НАТО!

Нетпрес

Бајден апелираше: Не дозволувајте Путин да победи

Локално

Бајден: Русија ќе го нападне НАТО

Кумановски м.

Не дозволувајте Путин да победи, им рече Бајден на републиканците

Глас на Америка

Канал5 Глас на Америка Локално Нетпрес Слободен Печат Zoom Во Центар Нетпрес

Сенатот на САД го блокира законот за дополнителна помош на Украина и Израел

360 степени - 07.12.2023

Предлог-законот на амерканскиот претседател Џо Бајден предвидува дополнителна помош од 106 милијарди долари за Украина, Израел и Тајван. Пред гласањето, Бајден во обраќање го повика Конгресот да го усвои законот, предупредувајќи дека неуспехот да се ...

Сенатот ја блокираше новата помош на Бајден за Украина и за Израел

Алфа

Американскиот сенат ја блокираше помошта за Украина и Израел

Р.С.Европа

Републиканците во сенатот го блокираа законот за помош на Украина

Сакам да кажам

Американскиот Сенат ја блокираше помошта за Украина и Израел

Нетпрес

Сенатот не ја изгласа предложената помош за Украина и Израел

Бизнис Вести

Републиканците во Сенатот ја блокираа помошта за Украина и Израел

Мета

Кумановски м. Глас на Америка Нетпрес Независен MakPress Курир А1 On Сител

Факторот години во американската политика

Слободен Печат - 07.12.2023

Џо Бајден и Доналд Трамп на почетокот на своите мандати беа првиот, односно вториот најстар претседател во историјата на САД, а и составот на Сенатот ги урива геронтолошките рекорди Колку стар е премногу стар за да се занимава со политика? Нема ...

Да не беше Трамп, можеби немаше пак да се кандидирам на изборите, кажа Бајден

Сакам да кажам

Бајден: Да не беше Трамп, веројатно немаше да се кандидирам за уште еден мандат

Макфакс

Џо Бајден сака реизбор за да го спречи враќањето на Доналд Трамп

Deutsche Welle

Бајден: Не знам дали ќе се кандидирав доколку Трамп не го направеше тоа

МКД

„ВОЈНА НА ТРОНОТ“ Бајден ќе се кандидира за нов мандат само за да не победи Трамп!

+инфо

Пет избори кои ќе го обликуваат светскиот поредок во 2024 година

МКД

Глас на Америка Локално Бизнис Вести MakPress Локално Слободен Печат 365 Вечер Прес

Бајден: Конгресот треба да одобри дополнителни средства за Украина

Кумановски м. - 07.12.2023

Американскиот претседател Џо Бајден во средата го повика Конгресот да одобри дополнително финансирање за Украина, нагласувајќи ја итноста на прашањето за време на говорот во Белата куќа, јавува Anadolu.

Зеленски денес ќе присуствува на виртуелен состанок со лидерите од Групата 7

Глас на Америка

Зеленски го откажа планираното обраќање пред американските сенатори

Centar

Украина објави дека нема средства да ја води војната по декември

Независен

ЗЕЛЕНСКИ ГО ОТКАЖА БРИФИНГОТ, КАВГА ИЗБИ ВО СЕНАТОТ Парите за помош уште се закочени, Украина сериозно стравува од голем пораз

+инфо

Украина во голем страв од пораз, Зеленски нагло ја откажа средбата со Американците

Макфакс

Зеленски ненадејно ја откажа средбата со американските сенатори среде неизвесноста за идната воена помош за Украина

Сакам да кажам

Кајгана Независен Мета Глас на Америка Глас на Америка Глас на Америка Р.С.Европа Вечер Прес