TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотресот го оштети Музејот на уметноста и занаетчиството во Загреб

Вечер - 26.03.2020

Музејот на уметноста и занаетчиството (Музеј за уметност и обрт) во Загреб претрпе огромна штета предизвикана од силниот земјотрес што во неделата го погоди главниот град на Хрватска. Оштетувања се забележани на самата зграда, како и на материјалот ...

Претажно – Горан Каран со песна се прости од 15-годишното девојче кое почина во земјотресот во Загреб

Убавина и Здравје - 26.03.2020

Пејачот Горан Каран напиша песна за девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. По два дена и покрај макотрпната борба на лекарите, 15- годишното девојче за жал подлегна на повредите и ...

Горан Каран му посвети песна на девојчето што загина во земјотресот во Загреб ВИДЕО

+инфо - 26.03.2020

Сплитскиот пејач Горан Каран (55) ги расплака своите обожаватели, но и бројни други со објавата на својот фејсбук-профил. Каран напиша песна и запеа за 15-годишното девојче кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во ...

Девет мали земјотреси во Загреб и околината во изминатите 24 часа

ТВ21 - 26.03.2020

Во последните 24 часа сеизмолошката служба во Загреб, забележа уште девет мали земјотреси поголеми или околу 1,3 степени според Рихтеровата скала. Најсилниот од нив беше 2,1 степени според Рихтер.

Загреб се тресеше уште деветпати во изминатите 24 часа

24Инфо - 26.03.2020

Во последните 24 часа сеизмолошката служба во Загреб, регистрирала уште девет послаби земјотреси со јачина од околу 1,3 степени според Рихтеровата скала. Најсилниот од новите отреси во Загреб бил со јачина од 2,1 степени според Рихтер.

Загреб го погодија 9 земјотреси во последните 24 часа: Најсилниот бил 2,1 степен

Локално - 26.03.2020

Во последните 24 часа, хрватската сеизмолошка служба регистрираше на подрачјето на Загреб уште девет земјотреси со јачина околу 1,3 степени, со епицентри лоцирани во областа Маркушевац. Од нив, најсилните два се забележани рано утрово на 1.17 часот ...

ВИДЕО: Мачки панично бегаат пред силниот земјотрес во Загреб

ТВ21 - 26.03.2020

Медицинскиот факултет на Универзитетот во Загреб е една од зградите што претрпе голем земјотрес во Загреб во неделата и има значителна штета. Колку беше катастрофален ударот за Медицинскиот факултет, потврдува и видео снимката од камерите за надзор.

Солидарно Скопје испраќа помош за збратимениот Загреб кој беше погоден од земјотрес

Frontline - 26.03.2020

Шилегов и Бандиќ се договорија, овој пат хуманитарната помош да биде финансиска. Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на ...

Песна за девојчето кое почина во земјотресот во Хрватска: Стиховите на Каран ќе ве расплачат (ВИДЕО)

Курир - 26.03.2020

Пејачот Горан Каран напиша песна за девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. По два дена мака мачење на лекари за нејзиниот живот, девојчето почина.

Девет помали земјотреси регистрирани изминативе 24 часа во Загреб

Слободен Печат - 26.03.2020

Од нив два биле посилни едниот во 1 часот и 17 минути а вториот околу 7часот и 12 минути… Хрватската Сеизмолошката опсерваторија која го следи подрачјето на Загреб изминативе 24 часа регистрирала девет помали земјотреси со јачина од околу 1 до 3 ...

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош за збратимениот град Загреб

MakPress - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

(ВИДЕО) Горан Каран со песна се прости од 15-годишното девојче кое почина во земјотресот во Загреб

Скопје1 - 26.03.2020

Пејачот Горан Каран на својот you tube канал објави песна која ја посвети на девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. Девојчето и покрај тоа што првично беше објавено дека загиба на лице ...

(Видео) Загреб со аплауз го испрати девејчето кое загина во земјотресот

24Инфо - 25.03.2020

Загреб се прости од 15-годишното девојче кое е единствената жртва од земјотресот кој го погоди градот во раните утрински часови во неделата. Девојчето почина како последица на повредите кои ги здоби во станот каде живеело, за време на силниот ...

„Мирно спиј, девојченце…Душо моја“: Северина жали за прерано загубениот живот!

Убавина и Здравје - 25.03.2020

Серијата земјотреси во Загреб го потресоа целиот регион, но најмногу жителите на градот. 15- годишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот почина вчера во попладневните часови.

Загреб со силен аплауз 'го испрати' девојчето кое го загуби животот по земјотресот

Точка - 25.03.2020

Загреб се прости од 15-годишното девојче кое почина од повреди здобиени во земјотресот кој го погоди градот во неделата во 06:24. Лекарите два дена се бореле за нејзиниот живот, но починала во понеделникот во попладневните часови во загрепска ...

Земјотрес во западниот дел на Грција

ТВ21 - 25.03.2020

Во 9:49 часот, земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција. Епицентарот беше во западниот дел, во близината на градот Арта, 47 километри северозападно од Јанина.

Горан Каран му посвети песна на девојчето што загина во земјотресот во Загреб

Н.Македонија - 25.03.2020

Популарниот сплиќанец Горан Каран предизвика почит кај своите обожаватели, со кои периодов комуницира на социјалната мрежа Фејсбук, но истовремено и ги растажи. Тој објави снимка посветена на 15-годишното девојче кое настрада во неодамнешниот ...

Мирно спиј душо моја: Се огласи Северина длабоко потресена!

Република - 25.03.2020

Петнаесетгодишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот кој во неделата рано нутро се случи во Загреб, почина вчера во попладневните часови. Ова го растажи целиот регион, а пејачката Северина Којиќ се прости од девојчето по пат на својот ...

Утрово земјотрес во Грција

Скопје1 - 25.03.2020

утрово во 9 ласот и 49 минути по локално време земјотрес во Грција. Земјотресот беше со јачина од 3,9 степени според европската макросеизмичка скала. Епицентарот беше со длабочина од 2 ...

Нов земјотрес во Загреб

Макфакс - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

Мирно спиј девојченце, душо моја -Сите ги расплака Северина со објавата за девојчето кое загина во земјотресот во ...

ММС - 25.03.2020

Петнаесетгодишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот, кој во неделата го погоди Загреб, Хрватска, почина вчера попладне. Ова го растажи целиот регион, особено оние коие го доживејаа земјотресот и изразуваа сочуство на семејството.

Два нови земјотреси во Загреб!

Локално - 24.03.2020

Загреб и регионот вечерва беше погоден од два земјотреси. Првиот со јачина од 3,2 степени по Рихтеровата скала удри на на 7 километри северно од Загреб. Вториот земјотрес беше поблаг – 2,2 степени.

СЕ СТРЕСЕ ЗАГРЕБ: Вечерва уште еден земјотрес

Фактор - 24.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтер го затресе Загреб. Уште еден земјотрес го затресе Загреб во 20:54 часот. Oва е 11 потрес во Загреб во последните 63 часа. Вчера имаше три потреси, а од повреди здобиени од земјотрес почина и едно ...

Нов земјотрес вечерва го стресе Загреб

Centar - 24.03.2020

Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствува уште еден благ потрес. Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер. Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 ...

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ- вечерва повеќе нови силни потреси во Загреб

Курир - 24.03.2020

Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствува уште еден потрес. Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер. Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 ...

Нов земјотрес во Загреб

Република - 24.03.2020

Уште еден земјотрес го затресе Загреб во 20:54 часот. Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствувал уште еден благ потрес. Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер.

ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ- вечерва повеќе нови силни потреси во Загреб

Пулс24 - 24.03.2020

Кратко време по земјотресот во 20:54 часот, се почувствува уште еден благ потрес. Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер. Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 ...

Нов земјотрес со јачина од 3,7 степени во Загреб

Н.Македонија - 24.03.2020

Уште еден благ потрес почувствуваа загрепчани. Според ЦСЕМ-ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина 3,7 според Рихтер. Тие посочуваат дека ова е 11 потрес во Загреб во последните 63 ...

Вечерва повторно земјотрес во Загреб!

iPortal - 24.03.2020

Загреб и регионот вечерва беше погоден од два земјотреси. Првиот со јачина од 3,2 степени по Рихтеровата скала удри на на 7 километри северно од Загреб. Вториот земјотрес беше поблаг – 2,2 степени.

Нов земјотрес во Загреб

24Инфо - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

Загреб не мирува

Н.Македонија - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

Нов земјотрес во Загреб

Точка - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

Нов земјотрес во Загреб

MTM - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

Нов земјотрес во Загреб

Centar - 25.03.2020

Нов земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван сииноќа во 20 и 54 часот во Загреб. По овој, бил почувствуван уште еден поблаг потрес. Од првиот земјотрес со јачина од 5,5 степени на Рихтер, кој го погоди Загреб и ...

„Мирно спиј, девојченце…Душо моја“: Северина жали за прерано загубениот живот! (фото)

Вистина.мк - 25.03.2020

Серијата земјотреси во Загред го потресоа целиот регион, но најмногу жителите на градот. Петнаесетгодишното девојче кое беше тешко повредено во земјотресот кој во неделата рано нутро имаше разорна моќ, почина вчера во попладневните часови.

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош за Загреб

Макфакс - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Педесет илјади евра од Скопје за збратимениот Загреб

Вечер - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Песна за девојчето кое почина во земјотресот во Хрватска: Стиховите на Каран ќе ве расплачат

Пулс24 - 26.03.2020

Пејачот Горан Каран напиша песна за девојчето кое го загуби животот во земјотресот што го погоди Загреб и околината во неделата наутро. По два дена мака мачење на лекари за нејзиниот живот, девојчето почина.

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош за збратимениот град Загреб

Бизнис Вести - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Град Скопје ќе донира 50.000 евра на збратимениот Загреб

+инфо - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош на збратимениот град Загреб

24Инфо - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Градот Скопје ќе му донира 50.000 евра на Загреб по серијата земјотреси

Слободен Печат - 26.03.2020

Градот Скопје ќе донира 50.000 евра помош за Загреб, кој деновиве беше погоден од серија земјотреси. -Градот Скопје, како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб, ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси кои деновиве го ...

Градот Скопје ќе му донира 50.000 евра на Загреб по серијата земјотреси

ММС - 26.03.2020

Градот Скопје ќе донира 50.000 евра помош за Загреб, кој деновиве беше погоден од серија земјотреси. -Градот Скопје, како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб, ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси кои деновиве го ...

Град Скопје со 50.000 евра ќе помогне на Загреб, поради штетите од земјотресот

еМагазин - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета, информираат од таму.

Градот Скопје ќе му донира 50.000 евра на Загреб по серијата земјотреси

Press24 - 26.03.2020

Градот Скопје ќе донира 50.000 евра помош за Загреб, кој деновиве беше погоден од серија земјотреси. -Градот Скопје, како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб, ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси кои деновиве го ...

50.000 евра од Скопје за Загреб

Република - 26.03.2020

Градот Скопје ќе донира 50.000 евра помош за Загреб, кој деновиве беше погоден од серија земјотреси. информираат од Град Скопје. Градоначалникот Шилегов телефонски разговарал со својот загрепски колега Милан Бандиќ и, со оглед на околностите, ...

Град Скопје ќе испрати помош за Загреб

ТВ21 - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош за Загреб

Скопје инфо - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.

Град Скопје со помош за збратимениот Загреб

Фактор - 26.03.2020

Градот Скопје ќе испрати хуманитарна помош за збратимениот Загреб ќпо големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета. Станува збор за финансиска помош од 50 илјади евра ...

Град Скопје ќе испрати хуманитарна помош за Загреб

Centar - 26.03.2020

Градот Скопје како град на солидарноста и како збратимен град со Загреб ќе испрати хуманитарна помош по големите земјотреси коишто деновиве го погодија главниот град на Хрватска и предизвикаа голема материјална штета.