TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Плаќаат, не прашуваат: Сите лудуваат по Urus – „теренецот“ на Lamborghini

Таратур - 13.03.2018

Lamborghini Urus е еден од најнеобичните модели на теренско возило, а посакуван и баран е на сите четири страни од светот. Овој SUV модел неодамна стигна на широкиот пазар, а веќе е баран насекаде – од Америка, преку Европа, до Русија и Индија.

го возевме Citroen C4 Cactus

Авто Магазин - 13.03.2018

Во изминативе децении Citroen ја воодушевуваше автомобилската публика со дизајнот на своите возила. За жал тоа не беше доволно да се наполни касата на компанијата. Со доаѓањето на чело на групацијата PSA Карлос Таварес побара од Citroen да го остави ...

Lamborghini: Urus е полн погодок

Кајгана - 13.03.2018

Според последниот извештај од компанијата, во Lamborghini се презадоволни од побарувачката на неодамна претставениот SUV модел Urus. Интересот за овој автомобил е многу поголем отколку што се надеваа од компанијата, кои не веруваа дека ваквиот ...

Volkswagen Group ги менува плановите за Audi

Авто Плус - 13.03.2018

Во 2019 година Porsche и Audi ќе ги претстават електричните модели Mission E и E-Tron quattro, кои се изградени на различни платформи За оваа цел германскиoт концерн развива целосно нова платформа под тајното име PPE – Premium Platform Electric, ...

Радикални промени во луксузниот SUV сегмент во 2019 година

Авто Плус - 13.03.2018

Недостатокот на големи SUV модели од луксузниот сегмент на европскиот пазар ќе заврши во 2019 година Во 2017 година, продажбата во овој сегмент падна за 8,8%, односно беа реализирани 246.573, според JATO Dynamics.

Lamborghini: Одзивот на купувачите за SUV моделот е неверојатен

Додај Гас - 13.03.2018

Минатата година беше многу успешна за Lamborghini, со оглед на фактот дека е забележан раст на продажбата од 10% во однос на 2016 година. Сепак, како и другите производители на автомобили, Lamborghini е во потрага по нови можности за понатамошно ...

GENEVA MOTOR SHOW 2018: Новата гордост на Peugeot триумфално блесна под саемските рефлектори

Високи Октани - 13.03.2018

Официјална светска премиера на Peugeot 508 II Во ерата на светската доминација на SUV/кросовер моделите, францускиот произведувач храбро понуди лимузина од Д сегментот мајсторски конципирана со иновативни и атрактивни решенија.

Дали навистина Nissan го купува Renault?

Додај Гас - 12.03.2018

Со овој потег целосно би се променила сопственичката структура на алијансата во која од 2016 година дел е и Mitsubishi, бидејќи според оваа понуда, владата ќе се откаже од своето влијание во Renault, а францускиот производител би се откажал од ...

Hyundai ќе понуди хибриден SUV со 8 седишта

Авто Плус - 12.03.2018

Корејскиот производител Hyundai активно тестира нов кросовер со 8 седишта, кој ќе биде поставен над неодамна лансираниот нов Santa Fe во опсегот на компанијата Прототипот на SUV изведбата беше снимен за време на зимските тестови и фотографиите беа ...

Mitsubishi работи на уште еден SUV

Авто Плус - 12.03.2018

Пред неколку дена објавивме дека Mitsubishi Motors подготвува преродба на моделот Colt, а сега дознаваме дека Јапонците планираат да ја прошират и палетата на SUV изведби Компанијата ќе предложи целосно нов модел што ќе се продава под добро ...

Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите!

Panika.be - 12.03.2018

Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008. Далеку пред сите! Е слоганот кој во целост ја опишува SUV гамата на Peugeot пред очите на потенцијалните клиенти.

Mitsubishi работи на SUV модел!

ЗаЗабава - 12.03.2018

Ова го потврди потпретседателот на компанијата и главен дизајнер, Цунехиро Кинимото. Пред новинарите тој откри дека во моментов Mitsubishi развива нов кросовер, бидејки овој сегмент расте постојано и мора да се има соодветен одговор во секое време.

БРИЛИЈАНТНА ПОНУДА: Новата SUV гама на Peugeot

Високи Октани - 12.03.2018

Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008.

Бидете далеку пред сите: Новата понуда на SUV гамата на Peugeot!

Exclusive.mk - 12.03.2018

Со новата понуда на SUV гамата на Peugeot, бидете далеку пред сите! Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008.Далеку пред сите! Е слоганот кој во целост ја опишува SUV ...

Со новата понуда на SUV гамата на Пежо, бидете далеку пред сите!

А1 On - 12.03.2018

Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008. Далеку пред сите! Е слоганот кој во целост ја опишува SUV гамата на Peugeot пред очите на потенцијалните клиенти.

Со новата понуда на СУВ-гамата на „Пежо“ бидете далеку пред сите

Макфакс - 12.03.2018

Во изминатите неколку месеци „Пежо“ со гордост ја претставуваше новата гама на теренски возила, која ја сочинуваат „пежо 2008“, „3008“ и „5008“. „Далеку пред сите“ е слоганот што во целост ја опишува СУВ-гамата на францускиот производител.