TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Слободен Печат - 26.03.2020

Од „метлата“ засега се спаси тренерот Ненад Бјелица, кој е и најплатен во редовите на хрватскиот шампион со 1.5 милиони евра годишна плата. Управата на Динамо Загреб за која настапува и македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, се одлучи на ...

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

SportMedia - 26.03.2020

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот ...

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Дерби - 26.03.2020

Хрватскиот првак Динамо Загреб направи неочекуван потег, отпуштајќи го цел стручен штаб на првиот тим, со исклучок на првиот тренер Ненад Бјелица. Стручниот штаб и фудбалерите на Динамо одбија намалување на платите поради актуелната ситуација со ...

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

24Фудбал - 26.03.2020

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со ...

Потрес во Загреб: Динамо го избрка цел тренерски тим на Бјелица!

Gol.mk - 26.03.2020

Динамо Загреб најави дека ќе ги крати платите, многумина не прифатија такво нешто, па клубот објави соопштение за јавноста во кое потенцира дека дел од тимот повеќе не се шест тренери. Се работи за стручниот штаб на тренерот Ненад Бјелица.

Динамо го „шутна“ целиот стручен штаб, зошто одбиле намалување на платите

Екипа - 26.03.2020

Радикален потег на раководството на Динамо Загреб кое се одлучи да им врачи отказ на сите шест члена на стручниот штаб на Ненад Бјелица, додека искусниот стратег преживеа, барем засега. Од клубот отказ добија Рене Помс, Нино Буле, Силвио Чавлина, ...

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

SportMedia - 26.03.2020

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот ...

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Sport 1 - 26.03.2020

Хаосот кој избувна во Динамо Загреб, поради тоа што играчите и тренерите од првиот тим го отфрлија предлогот за намалување на платите за време на пандемијата на коронавирус, кулминираше со откази за речиси сите во стручниот штаб.

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

SportMedia - 26.03.2020

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица.

Навивачите на Динамо застанаа зад играчите: Прво да се намалат трошоците за Мамиќ, па потоа...

Sport 1 - 26.03.2020

Откако избувна хаос на „Максимир“ со неприфаќањето на мерките за штедење на Динамо, според кои играчите требаше да добијат само третина од платата во овој кризен период, навивачите на Динамо Загреб организирани во здружението „Динамо тоа сме ние“, ...

„Вечерњи“ дециден: Адеми е неморален, не ја заслужува капитенската лента

Gol.mk - 26.03.2020

Екипата на Динамо Загреб одлучи со ригорозни мерки да ги анулира загубите од пандемијата на коронавирусот која го погоди светот. Тимот ќе ги скрати платите на играчите со цел да се исплатат сите останати вработени, што очекувано навлече негодување.

Хрватските медиуми удрија по Динамо и Адеми: Динамовци се милионери без морал, посебно се истекнува Адеми…

Дерби - 26.03.2020

Сите фудбалери и стручен штаб на Динамо Загреб овие денови се на ѕидот на срамот во Хрватска откако одбиле да им се намали платата со цел да се помогне во борба против коронавирусот. Речиси сите медиуми ги нападнаа играчите на Динамо Загреб, а ...

Хрватите со жестоки критики до Адеми: Ти немаш никаков морал!

СуперСпорт - 26.03.2020

Вчера беше објавена информацијата дека хрватски Динамо Загреб, односно нивните првотимци не ги прифатиле најдобро барањата да им биде скратена платата. Тоа предизвика вистинска бура меѓу Хрватите, кои денеска ги критикуваа ѕвездите на Динамо, меѓу ...

Хрватите удрија по Адеми: Лицемерно! Не заслужуваш да ни бидеш капитен!

Спортски - 26.03.2020

Хрватските медиуми удрија по играчите на Динамо, а посебно го истакнуваат нашиот Арјан Адеми кој капитен на „модрите“. Динамо побара од играчите да прифатат намалување на платите со цел да се избегне тешкиот удар кој го нанесе пандемијата со ...

Адеми е мета на големи критики во Хрватска, капитенот на Динамо не сака да игра за помала плата

24Фудбал - 26.03.2020

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми одбива смалување на платата со цел Динамо Загреб да ја преброди кризата која настанува поради коронавирусот. Аријан Адеми е на мета на хрватските медиуми бидејќи не сака да му биде намалена платата во ...

Хрватите жестоко удрија по нашиот Адеми: Ти не заслужуваш да бидеш капитен на Динамо!

Sport 1 - 26.03.2020

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Аријан Адеми и неговиот соиграчи од Динамо Загреб се најдоа на жесток удар на хрватската критика, откако не се согласија на предложеното намалување на платите поради финансиските проблеми во кои се најде ...

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

TopSport - 26.03.2020

„Неморално, срамно, неодговорно, себично!“, со овие зборови новинарот на „Вечерњи лист“, Карло Ледински „удри“ по фудбалерите и тренерот на Динамо Загреб, кои не се согласиле платите да им бидат намалени додека трае кризата што ја предизвика ...

Адеми на удар од хрватската јавност: Зема 700.000 евра, а не се согласува на намалување на платата

Екипа - 26.03.2020

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се најде на жесток удар од хрватските медиуми откако беше објавено дека тој и неговите соиграчи не се согласуваат на намалување на платата во Динамо Загреб поради финансиските проблеми предизвикани од ...

Весела e математиката на Динамо – Адеми во големата шесторка што најмногу би настрадала

Спортманија - 26.03.2020

Раководството на загрепчани веќе донесе одлука што играчите ја одбија, а формулата е тешко прифатлива за било кој фудбалер Динамо Загреб веќе донесе одлука за драстично кастрење на платите, а капитенот и македонски репрезентативец Аријан Адеми е во ...

Бурно на „Максимир“: Адеми и другарите го одбиле жестокото кратење на платите!

Sport 1 - 25.03.2020

Откако Динамо Загреб го претстави својот финансиски план во кризниот период порари пандемијата со коронавирусот, според кој секој фудбалер до крајот на годинава ќе остане без третина плата, а втората третина ќе им се исплаќа одложено откако ќе се ...

Адеми во моќниот Динамо за време на кризата ќе заработува само – третина плата!

Sport 1 - 25.03.2020

Загрепски Динамо е балкански фудбалски моќник кој под палката на Здравко Мамиќ во изминативе деценија ипол успеа да заработи толку пари, што речиси цел регион може само да ги сонува. Но, и покрај сериозната заработка низ годиниве, „модрите“ во ек на ...

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

Макфакс - 26.03.2020

„Неморално, срамно, неодговорно, себично!“, со овие зборови новинарот на „Вечерњи лист“, Карло Ледински „удри“ по фудбалерите и тренерот на Динамо Загреб, кои не се согласиле платите да им бидат намалени додека трае кризата што ја предизвика ...

Адеми не сака помала плата, хрватските медиуми удрија силно по капитенот на Динамо Загреб

МКД - 26.03.2020

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми одбива смалување на платата со цел Динамо Загреб да ја преброди кризата која настанува поради коронавирусот. Аријан Адеми е на мета на хрватските медиуми бидејќи не сака да му биде намалена платата во ...

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

Точка - 26.03.2020

„Неморално, срамно, неодговорно, себично!“, со овие зборови новинарот на „Вечерњи лист“, Карло Ледински „удри“ по фудбалерите и тренерот на Динамо Загреб, кои не се согласиле платите да им бидат намалени додека трае кризата што ја предизвика ...

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

МКД - 26.03.2020

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со ...