TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кој ќе преживее, може ќе дочека од чистиот воздух на Макрадули и Османи

А1 On - 10.12.2018

Наместо да понуди решенија кои се видливи, власта најави двегодишен план за справување со аерозагадувањето. Заменик министерот за животна средина, како раководител на интер-ресорката група за справување со загадувањето Јани Макрадули кажа дека ...

Макрадули: Владата финансиски ќе им помогне на граѓаните да ги заменат старите нееколошки печки со еколошки

Фокус - 10.12.2018

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули, најави денеска финансиска поддршка од Владата за граѓаните да ги заменат старите нееколошки печки со извори на топлина кои се еколошки.

Странците ќе дадат повеќе пари против загадувањето отколку Владата

Фактор - 10.12.2018

Странските донатори ќе дадат повеќе пари против аерозагадувањето, отколку македонската Влада, ако се суди по најновата изјава на Јани Макрадули, заменик-министерот за животна средина и раководител на интер-ресорската група која се справува со овој ...

(Видео)Макрадули: Почист воздух, ама за две години

Макфакс - 10.12.2018

Владата најави двегодишен план за справување со аерозагадувањето. Заменик-министерот за животна средина, како раководител на интерресорката група за справување со загадувањето, Јани Макрадули, најави дека станува збор за план во рамки на кој ќе ...

СКАНДАЛ: Советник во град Скопје и ортак на Макрадули „лапнал“ 2.6 милиони денари од тендер склучен во четири очи!

Курир - 09.12.2018

Компанијата „БРИГАДА ДИЗАЈН“ од Скопје без тендер, во четири очи, добила две јавни набавки со вкупна вредност 2.632.815 денари (42.810 евра) за наводно организирање на некакви настани за потребите на Фондот за иновации и технолошки развој – открива ...

Макрадули: Почист воздух, ама за две години

Press24 - 10.12.2018

Заменик министерот за животна средина, како раководител на интер-ресорката група за справување со загадувањето Јани Макрадули, го објасни двегодишен план за справување со аерозагадувањето.

ВИДЕО: Дебата за загадувањето во „Стадион“ со Јани Макрадули, Александар Дединец, Ели Пешева, Влатко Ѓорчев, Мирослав ...

Либертас - 08.12.2018

„Стадион“ на Радио Канал 77 со Јани Макрадули, Александар Дединец, Ели Пешева, Влатко Ѓорчев, Мирослав Богдановски и Горан Ѓоргиевски.. Светски шампиони во загаденост на воздухот… Кои се загадувачите, кои се виновниците, каде се наоѓаат и дали ...

Советник во Град Скопје и деловен партнер на Макрадули добил 2,6 милиони денари од тендер склучен во четири очи

Нетпрес - 09.12.2018

Компанијата „БРИГАДА ДИЗАЈН“ од Скопје без тендер, во четири очи, добила две јавни набавки со вкупна вредност 2.632.815 денари (42.810 евра) за наводно организирање на некакви настани за потребите на Фондот за иновации и технолошки развој – открива ...

Макрадули: Почист воздух, ама за две години

Скопје инфо - 10.12.2018

Владата најави двегодишен план за справување со аерозагадувањето. Заменик-министерот за животна средина, како раководител на интерресорката група за справување со загадувањето, Јани Макрадули, најави дека станува збор за план во рамки на кој ќе ...