TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едни средношколци ја бојкотираат наставата, а други не. Дали отсуствата се неоправдани, ќе решаваат класните ...

Факултети - 04.05.2021

Надлежните од Министерството за образование и наука уште минатата недела повикаа на разумност зашто, како што рекоа, бојкотот не е во прилог на образованието на учениците И денеска продолжува бојкотот на наставата во некои училишта, каде што ...

Повторно има делумен бојкот на наставата - дигиталните учебници како изговор

МКД

И денеска продолжува бојкотот на наставата, родителите испратија ултиматум до Царовска

Lider

Продолжува бојкотот на наставата, родителите со ултиматум до МОН

Независен

Бојкотот на наставата во основните училишта продолжува – родителите најавуваат и протести

Локално

Продолжува бојкотот на наставата, родителите со ултиматум до МОН

Фокус

И денеска продолжува бојкотот на наставата

Тера

Н.Македонија Антропол Lider Expres

„Царовска без слух за учениците и родителите, на сила и без дебата сака да се донесе закон кој е на штета на ...

Курир - 04.05.2021

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од учениците за воведувањето само на електронски учебници не допираат до Царовска, ова денеска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реакциите за електронските учебници не допираат до Царовска

Нетпрес

Царовска без слух за учениците и родителите, на сила и без дебата сака да се донесе закон кој е на штета на образовниот процес

24Инфо

Царовска со главата во ѕид, на сила и без дебата сака да се донесе закон кој е на штета на образовниот процес

Република

Царовска со главата во ѕид, на сила носи закон кој е на штета на децата

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска без слух за учениците и родителите, на сила и без дебата

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска без слух за учениците и родителите, на сила и без дебата сака да се донесе закон кој е на штета на образовниот процес

Press24

Сител MakPress

Колозова: Ова е бојкот на родители-штаботоми, а децата се само инструменти

Frontline - 04.05.2021

Катерина Колозова реагира на бојкотот на родителите против дигитализацијата на учебниците. „Бојкот на родителите, преку децата – а апелираат да не се врши притисок врз децата- треба анкета: каков стил на настава сакаат децата, какви учебници сакаат ...

Колозова: Ова е бојкот на родители, а децата се инструменти

Локално