TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Mac Pro на Apple пристигнува во декември

USB - 14.11.2019

По претставувањето Mac Pro во јуни годинава, Apple објави дека компјутерот ќе биде достапен наесен. Компанијата сега објави уште поприближен датум – декември 2019 година. Ако почнеме да ги анализираме овие две изјави, можеме да го стесниме датумот ...

MacBook Pro (16) пристигна со 80% подобрени перформанси

Телефони.мк - 14.11.2019

Apple го лансираше новиот MacBook Pro компјутер со 16-инчен Retina дисплеј и обновената „ножици“ тастатура Magic Keyboard. Перформансите на новата тастатура овозможуваат 80% побрзо функционирање.

Apple го претстави MacBook Pro со 16-инчен екран

Нетпрес - 13.11.2019

Американскиот технолошки гигант Apple го претстави новиот компјутер MacBook Pro со 16-инчен (40 сантиметри) екран Retina и обновентата ткн „ножички“ тастатура Magic Keyboard, и овој нотбук, како што се наведува во соопштението на компанијата од ...

Новиот 16-инчен MacBook Pro нуди до 64 GB RAM и 8TB меморија (ВИДЕО)

Локално - 13.11.2019

Apple претстави нов лаптоп во серијата MacBook Pro, кој е позициониран на врвот на портфолиото на компанијата и практично ќе го замени актуелниот 15-инчен MacBook Pro. Уредот може да се конфигурира со процесор до 8-јадрениот Core i9, до 64 GB RAM и ...

Apple го претстави новиот MacBook Pro со поголем екран и нова тастатура

Точка - 13.11.2019

Apple го претстави најновиот MacBook Pro кој ќе се појави во продажните салони кон крајот на оваа седмица. Почетната цена изнесува 2,399 долари, а екранот е со големина од 16 инчи. Купувачите на новиот лаптоп на Apple во односна претходниот модел, ...

Новиот iPad ќе има моќна камера со 3D

Телефони.мк - 12.11.2019

Apple за следната генерација на iPad Pro таблетите главните промени и подобрување покрај стандардните во процесорот ги планира во новиот систем на камери кои ќе бидат многу моќни, практично на ниво на iPhone 11.

Apple го објави новиот MacBook Pro со поголем 16-инчен екран (ВИДЕО)

USB - 14.11.2019

Apple го претстави најновиот MacBook Pro кој ќе се појави во продавниците кон крајот на оваа седмица. Почетната цена изнесува 2,399 долари, а екранот е со големина од 16 инчи. Купувачите на новиот лаптоп на Apple, во однос на претходниот модел, ...