TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имаат ли македонско-бугарски тензии руско масло?

24 Вести - 29.01.2023

Кој ќе ги реши тензиите меѓу Скопје и Софија и кој дотура масло на македонско- бугарскиот политички оган ? Новата рунда ескалации на релација Македонија - Бугарија се интензивира со наближувањето на 4ти февруари, а бугарскиот европратеник и ...

Османи и Ќучук: Странски фактор креатор на инцидентите

Сител

Русија како трет фактор во македонско-бугарски конфликт, вели МНР Османи- опозицијата бара да ги најдат агентурите и парите за негирање на македонскиот народ

Телма

Бујар Османи: Ескалацијата со Бугарија, добредојдена за Русија

Алсат-М

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

Бриф - 29.01.2023

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се оние луѓе кои не сакаат нашата држава да има влијание бидејќи ставањето вето ...

Ќучук од Софија и Османи од Скопје предупредуваат: Надворешни фактори не сакаат добри односи меѓу С.Македонија и Бугарија

Мета

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

Либертас

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

ТВ21

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

4NEWS

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

Сител

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

CivilMedia

24 Вести Фокус Frontline Нова ТВ Р.С.Европа Во Центар Вечер Прес

Ќучук: Ако мислиме дека со остро поведение ќе ги решиме односите со С Македонија, длабоко се лажеме

360 степени - 29.01.2023

Запрашан да го коментира однесувањето на неговиот колега европратеник Ангел Џамбаски и за дискусиите во врска со можна забрана за негов влез во Северна Македонија, известувачот рече дека од една страна различните мислења се дел од диверзитетот на ...

Ќичук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

Во Центар - 29.01.2023

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се луѓето кои не сакаат РМВ да биде дел од Европската Унија. Тоа се луѓето кои не сакаат нашата земја да има влијание, бидејќи ветото значи дека ...

Ќучук тврди дека „надворешни фактори” не сакаат добри односи меѓу Скопје и Софија

Слободен Печат - 29.01.2023

Европратеникот Илхан Ќучук во интервју за „БТВ” изјави дека постојат надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Според него, тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Северна Македонија да биде дел од ЕУ.

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да имаат добри односи, смета европратеникот Ќучук

Н.Македонија

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да имаат добри односи

Република

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да имаат добри односи

OhridNews

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да имаат добри односи

Вечер Прес

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да имаат добри односи

Опсервер

Ќучук: Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да имаат добри односи

Канал5

Курир

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да бидеме во добри односи со Северна Македонија

Макфакс - 29.01.2023

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Северна Македонија да биде дел од Европската Унија. Тоа се оние кои не сакаат нашата земја да има влијание, бидејќи ...

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да Бугарија и С. Македонија да бидат во добри односи

24Инфо

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да Македонија да биде во ЕУ и Бугарија да има пријатели на Балканот

Република

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да бидеме во добри односи со Македонија

Lider

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да бидеме во добри односи со Северна Македонија

MTM

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да Бугарија и С. Македонија да бидат во добри односи

Локално

Ќучук: Надворешни фактори не сакаат да бидеме во добри односи со Северна Македонија

Zoom

Точка +инфо Press24 Денешен Centar