TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Премиерлигаш не издржа: Манчестер Сити славеше со 2-0 кај Брајтон

СуперСпорт - 12.08.2017

Тимот на Манчестер Сити, денеска со победата над Брајтон со 2-0 успешно го започна походот кон Премиерлигашката титула. Пеп Гуардиола заедно со својот тим важи за фаворит во освојувањето на титулата оваа сезона во Англија.

Менди не играше, но заработи критики од Џерард

Дерби - 12.08.2017

Стивен Џерард го критикуваше Бенжамин Менди, новото засилување на Манчестер Сити и фудбалер кој денеска не настапи против Брајтон поради повреда. Легендата на Ливерпул работи како стручен коментатор во телевизијата „БТ Спорт“, а причина што јавно го ...

Не е само играч во шеснаесетникот: Габриел Жесус со бразилска минијатура го избезуми противникот од Брајтон (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Габриел Жесус беше главен виновник за тоа што Данк си постигна автогол во победата на Манчестер Сити од 2:0, но со своите движења кои ги прикажа денеска, само ни демонстрираше дека веќе комплетно е навикнат на системот на Пеп Гвардиола.

Сити тргна победнички, „Граѓаните“ го совладаа Брајтон (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Манчестер Сити со три бод се враќа од гостувањето кај новајлијата Брајтон, избранциите на Пеп Гвардиола славеа со 0-2 „Грѓаните“ не импресионираа на стартот од новата сезона, но ја завршија работата и стигнаа до три бода.

Агуеро се погрижи за мирен старт на Пеп и прва победа на Сити во новата сезона (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Манчестер Сити одигра онолку колку што треба за да стигне до првата победа во новата премиерлигашка сезона, откако оваа вечер пронајде решение за новајлијата Брајтон кој мора да се напомене дека доста долго оддолеваше на притисокот на фаворитот.

Манчестер Сити не дозволи изненадување, „Граѓаните“ со три бода од гостувањето кај Брајтон (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

„Граѓаните“ тргнаа со победа во новата сезона од англиската Премиерлига, совладан новајлијата во елитното друштво. Манчестер Сити со триумф од 0-2 се враќа од гостувањето кај Брајтон, откако во првите 45 минути игра мрежите мируваа. Агуеро во 70.

Манчестер Сити со гостинска победа ја започна сезоната

Нетпрес - 12.08.2017

Во последниот саботен двобој од првото коло од англиската Премиер лига, Манчестер Сити славеше со 2:0 на гостувањето кај Брајтон. Иако на крајот резултатот покажува сигурна победа, манчестерските „граѓани“ со тешки маки стасаа до конечниот триумф ...

ВИДЕО: Сити го отвори „бункерот“ на Брајтон, Гвардиола започна со лесна победа

Gol.mk - 12.08.2017

Фудбалерите на Манчестер Сити со победа ја започнаа новата сезона во Премиер лигата, откако славеа на гостувањето кај новиот член на елитата, Брајтон со 0-2 (0-0). Избраниците на Пеп Гвардиола доминираа во текот на целиот натпревар, на моменти имаа ...

„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен… (видео)

Екипа - 12.08.2017

Манчестер сити стартуваше победнички во новата сезона во Премиер лигата во која ќе се брка и шампионската титула на Островот. Тимот на Пеп Гвардиола славеше на гостувањето против Брајтон, благодарение на погодоците на Агуеро во 70.

Манчестер сити не се шегува, Брајтон се врати во Премиерлигата со пораз

SportMedia - 12.08.2017

Со головите на Кун Агуеро и автоголот на Луис Данк, Манчестер сити ја забележа првата победа во новото издание на Премиерлигата, против Брајтон. Агуеро ја казни грешката на Дејл Стивенс и ја искористи одличната асистенција на Давид Силва за да ја ...

Брајтон издржа едно полувреме: Манчестер сити со сигурен триумф (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Манчестер сити доминираше против Брајтон, но дури во последните 20 минути од натпреварот успеа да го сруши жилавиот новолигаш со 0-2. При резултат 0-0 домаќините имаа и неколку убави шутеви од далечина, кои минаа за малку крај голот на Едерсон и ...

Манчестер Сити без двајца важни играчи за почетокот на сезоната во Премиер лигата

Стандард - 11.08.2017

Манчестер Сити ќе биде без двајца важни фудбалери – Бенжамен Менди и Илкај Гундоган за првиот натпревар од сезоната против Брајтон. „Граѓаните“ гостуваат на повратникок во првиот круг од Премиер лигата, а натпреварот е во саботата од 18:30 часот.