TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три есенски ритуали во кои ќе уживате

Скопје инфо - 26.09.2023

Стигна есента, едно од најомилените годишни времиња за многумина. Photo by Alisa Anton on Unsplash Летото полека останува зад нас, температурите се менуваат, а природата добива нови бои. Како да уживаме во есента? Ова се три есенски ритуали кои ...

Еден совет за секој хороскопски знак на почетокот од есента

Црнобело - 26.09.2023

Риби - Есента ќе донесе нова магија во вашиот живот, па искористете го овој период за да почнете нова врска или да уживате во постоечката љубов. Есента носи промени кај секој хороскопски знак.

4 мали ритуали за максимално да уживате во оваа есен!

Кафе пауза - 25.09.2023

Есента пристигна! За време на оваа сезонска промена, важно е да бидеме свесни за текот на времето – транзицијата од лето во есен може да ни помогне да се ослободиме од непотребното и да се чувствуваме благодарни за она што го имаме.

На овие три хороскопски знаци, оваа есен ги очекива пораз на сите полиња: Ништо добро нема да им се случи, подобро е ...

Во Центар - 24.09.2023

Пристигна нова сезона, а со тоа и време за правење нови планови. Што се однесува до астролошките предвидувања, време е да откриеме кому сè ќе му тргне надолу оваа есен. Во продолжение дознајте кои три хороскопски знаци нема да имаат среќа оваа есен.