TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за дилер на дрога од Скопје

ТВ21 - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Поведена постапка против дилер од Гостивар

Скопје1 - 14.01.2022

Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од ...

Притвор за дилер од Скопје, при претрес пронајдени кокаин,марихуана и амфетамини

Скопје1 - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Притвор за дилер на дрога од Скопје

А1 On - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Притвор за дилер на дрога од Скопје

Опсервер - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Притвор за дилер на дрога од Скопје

Локално - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

Курир - 14.01.2022

Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од ...

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

ТВ21 - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Постапка против дилер од Гостивар фатен со полн ранец хероин

Макфакс - 14.01.2022

Обвинителството започна истрага против 52-годишен жител на Гостивар, за кој постои сомнение дека сторил кривичното дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот на 24 декември минатата година, неовластено заради ...

Притвор за дилер на дрога од Скопје

Курир - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Поведена постапка во обвинителството во Скопје против дилер од Гостивар

Нетпрес - 14.01.2022

Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од ...

Истрага против дилер од Гостивар

МКД - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Притвор за скопски дилер на дрога

Нетпрес - 14.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен скопјанец поради основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни ...

Дилер од Гостивар фатен со полн ранец хероин

Н.Македонија - 14.01.2022

Обвинителството почна истрага против 52-годишен жител на Гостивар за кој постои сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот на 24 декември минатата година неовластено, заради ...

Постапка против дилер од Гостивар фатен со полн ранец хероин

Точка - 14.01.2022

Обвинителството започна истрага против 52-годишен жител на Гостивар, за кој постои сомнение дека сторил кривичното дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот на 24 декември минатата година, неовластено заради ...

Фатен 52-годишен дилер од Гостивар, во ранец носел 4,5 килограми хероин

Слободен Печат - 14.01.2022

Обвинителството отвори истрага против 52-годишен жител на Гостивар, за кој постои сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Осомничениот на 24 декември минатата година бил фатен со хероин со ...

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

А1 On - 14.01.2022

Обвинителството со Наредба започна истрага против 52 – годишен жител на Гостивар, за кој постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од ...

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

ТВ21 - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

4NEWS - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

Скопјанец разнесувал и продавал различна дрога низ Скопје, уапсен е и во притвор

Скопје1 - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

Поднесена кривична пријава против скопјанец – дома чувал дрога и ја продавал на подрачјето на Скопје

Курир - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

А1 On - 14.01.2022

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против 39-годишниот К.К. од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и ...

Приведен дилер кој разнесувал и продавал дрога во Скопје

Кајгана - 14.01.2022

Скопје, 14 јануари 2021 (МИА) – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело ...

Приведен дилер кој разнесувал и продавал дрога во Скопје

Опсервер - 14.01.2022

– Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...

Кривична пријава за дилер од Скопје, продавал дрога во населба Идризово

МКД - 14.01.2022

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...

Приведен скопски дилер: Полицијата запленила кокаин, амфетамин и други дроги

Lider - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

Приведен дилер кој разнесувал и продавал дрога во Скопје

Бриф - 14.01.2022

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...

Приведен дилер кој разнесувал и продавал дрога во Скопје

Во Центар - 14.01.2022

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин...

MakPress - 14.01.2022

Нa 13.01.2022 Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до Основно јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против К.К. (39) од Скопје поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...