TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Унгарија ќе ги добие доказите дека Груевски го нарачал нападот на Собранието на 27 април 2017, се очекува негова ...

Сакам да кажам - 17.06.2019

Досиејата за избеганиот осуденик Никола Груевски од Обвинителството за организиран криминал и од судот за неговата поврзаност со организацијата и нападот на Собранието на 27 април 2017, ги потпишала денеска министерката за правда Рената Дескоска.

Државата ќе бара екстрадиција на Груевски за настаните од „27 април“

Р.С.Европа - 17.06.2019

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека повторно ќе се бара екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски за настаните од Собранието на 27 април во 2017 година. Таа додаде дека досието е комплетирано и дека деновиве ќе биде ...

Поради „крвавиот четврток“ се бара повторна екстрадиција на Груевски

Слободен Печат - 17.06.2019

Поранешниот премиер е обвинети за огранизација на настанот кој се случи на 27 април. Деновиве од Министерството за правда до Будимпешта ќе биде испратено барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, поради обвинение за упадот во ...

ВИДЕО: Ќе се бара екстрадиција за Груевски како организатор на 27 април

А1 On - 17.06.2019

Поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, државата ќе го бара со екстрадиција од Будимпешта за настаните од 27 април 2017 година во Собранието. Министерката за правда, Рената Дескоска, на настан организиран за функционирањето на ...

Македонија пак ќе бара Унгарците да го испорачаат Груевски, сега за 27 април

Независен - 17.06.2019

Министерството за правда деновиве ќе испрати барање до Будимпешта за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како обвинет за крвавиот упад во Собранието. – Целокупното досие од судот и обвинителството ни стигнаа кон крајот на минатата ...

Ќе се бара екстрадиција за Груевски за настаните од 27 април

CivilMedia - 17.06.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, на денешната конференција посветена на функционирањето на АКМИС системот, изјави дека државата ќе го бара поранешниот премиер Никола Груевски со екстрадиција од Будимпешта, поради настаните од 27 април 2017 ...

(Видео) Државата ќе бара екстрадиција на Груевски како организатор на 27 април

Макфакс - 17.06.2019

Државата ќе бара екстрадиција на поранешниот премиер и бегалец од правдата, Никола Груевски, за настаните од 27 април 2017 година во Собранието. Тој е осомничен дека е еден од организаторите на насилниот упад во законодавниот дом.

Ново барање за екстрадиција на Груевски како организатор на „27 април“

Фокус - 17.06.2019

Ново барање за екстрадиција на екс премиерот Никола груевски деновиве ќе испрати Министерството за правда до Будимпешта, но сега како обвинет за крвавиот упад во Собранието. – Целокупното досие од судот и обвинителството ни стигнаа кон крајот на ...

Македонија не се откажува од екстрадицијата на Груевски

Н.Македонија - 17.06.2019

Државата ќе бара екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, за настаните од 27 април 2017 година во Собранието. Тој е осомничен дека е еден од организаторите на насилниот упад во законодавниот дом.

Македонија ќе бара екстрадиција на Груевски, сега како организатор на 27 април

1tv - 17.06.2019

Министерството за правда деновиве ќе испрати барање до Будимпешта за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како обвинет за крвавиот упад во Собранието. – Целокупното досие од судот и обвинителството ни стигнаа кон крајот на минатата ...

Државата ќе бара екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски

OhridNews - 17.06.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, изјави дека државата ќе бара екстрадиција на поранешниот премиер, Никола Груевски, за настаните од 27 април 2017 година во Собранието. Тој е осомничен дека е еден од организаторите на насилниот упад во ...

Ново барање за екстрадиција на Груевски од Унгарија

Телма - 17.06.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска, најави денеска дека наредните денови ќе биде испратено барање до властите во Будимпешта за екстрадиција на поранешниот премиер, Никола Груевски, овој пат како обвинет за насилниот упад во Собранието.

Министертвото за правда повторно ќе бара екстрадиција на Груевски од Унгарија, овојпат за настаните од 27-ми април

Нетпрес - 17.06.2019

Министерството за правда деновиве ќе испрати барање до Будимпешта за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како обвинет за случувањата во Собранието пред две години, изјави во понеделникот министерката за правда, Рената Дескоска.

Уште едно барање за екстрадиција на Груевски

Фактор - 17.06.2019

Министерството за правда деновиве ќе испрати барање до Будимпешта за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски како обвинет за случувањата во Собранието пред две години, изјави министерката за правда, Рената Дескоска.