TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перуничиќ си поднесе оставка, српската репрезентација ќе добие нов селектор

Gol.mk - 18.02.2020

По уште еден еден репрезентативен дебакл, српската ракометна репрезентација пак го менува селекторот. Откако не успеа да ја мине првата фаза од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, Српската ракометна федерација ја стави под знак ...

Србија без селектор, Перуничиќ си поднесе оставка

Екипа - 18.02.2020

Репрезентацијата на Србија не успеа да ја мине првата фаза од ЕП 2020, губејќи ги сите три натпревари во групата А против селекциите на Белорусија, Хрватска и Црна Гора. По ваквиот катастрофален ефект, сосема очекувана е оставката што си ја поднесе ...

Оставка во соседството: По неуспехот на ЕП, Перуничиќ си замина

Спортклуб - 18.02.2020

Селекторот на ракометарите на Србија, Ненад Перуничиќ, од денеска не е повеќе на кормилото на селекцијата. Тој поднесе оставка откако претходно доживејаа неуспех на Европското првенство во ракомет, кое се одигра во јануари годинава.

Ненад Перуничиќ не е повеќе селектор на Србија

TopSport - 18.02.2020

Селекторот на ракометната репрезентација на Србија, Ненад Перуничиќ објави дека поднесува оставка од позиција по неуспехот што го имаше српскиот национален тим на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка.

Србија остана без селектор, Перуничиќ си поднесе оставка

SportMedia - 18.02.2020

ФОТО: STARSPORT Селекторот на машката ракометна репрезентација на Србија, Ненад Перуничиќ денеска си поднесе оставка. Причината е јасна, неуспехот на последното Европско првенство на кое нашиот северен сосед запиша три порази во групната фаза.

Србија ќе бара нов селектор – Перуничиќ понуди оставка!

24 Ракомет - 18.02.2020

Селекторот на машката репрезентација на Србија, Ненад Перуничиќ, вторпат за еден месец понуди оставка. Првиот пат тоа го направи во текот на Европското првенство во Австрија каде „орлите“ забележаа три порази и го освоија последното место во групата.

Ненад Перуничиќ не е повеќе селектор на Србија

Макфакс - 18.02.2020

Селекторот на ракометната репрезентација на Србија, Ненад Перуничиќ објави дека поднесува оставка од позиција по неуспехот што го имаше српскиот национален тим на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка.