TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Земјоделците се заинтересирани за мерката „Млад земјоделец“

А1 On - 22.07.2019

11 години ВМРО –ДПМНЕ ги игнорираше потребите на земјоделците, а мерките важеа само за селектираните и партиски луѓе. ВМРО-ДПМНЕ продолжува со нивните манипулации со јавноста и ширење на дезинформации.

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт земјоделците ги донесe до питачки стап

А1 On - 22.07.2019

СДСМ за сите мерки ги излажа граѓаните. Младите земјоделци апликанти за мерката „Млад земјоделец“ која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор, реагира ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ како реакција на ...

Некои земјоделци ќе добијат полни резервоари зелена нафта, а некои уште ќе ораат со плуг

Вечер - 21.07.2019

Зелената нафта која земјоделците ќе ја добијат до крајот на месецов, веќе одамна се применува во многу земји во Европа и во соседството. Според агроекспертите оваа мерка, која земјоделците долго ја очекуваа ќе придонесе за поголема конкурентност на ...

Трипуновски: Земјоделците се жалат дека доцни исплатата преку Платежната агенција

Сител - 20.07.2019

Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со повеќе категории земјоделци одовој регион.Моментално се наоѓам во село Егри битолско каде што имам средба со земјоделците од ова село и овој регион.

Трипуновски: Министерот за земјоделие ако не е способен нека си замине, бидејќи крајно време е да не го до упропастува ...

Курир - 20.07.2019

Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со повеќе категории земјоделци од овој регион, ова денеска преку изјава за медиумите го вели Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски: Младите од село Егри после 9 месеци од дадените апликации во платежната агенција и во министерството се ...

Скопје1 - 20.07.2019

Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на битолскиот регион каде оствари оствари средба со повеќе категории земјоделци од овој регион. „Моментално се наоѓам во село Егри битолско каде што имам средба со земјоделците од ...

Трипуновски: Додека надлежните уживаат во климатизирани кабинети, земјоделците се на раб на егзистенција

Макфакс - 20.07.2019

Млади луѓе кои што сакале да инвестираат во земјоделскиот сектор ми кажуваат дека се длабоко разочарани од игнорантскиот однос и од претходниот министер Николовски и од сегашниот односно негов наследник Димковски, рече членот на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан ...

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта наместо да ужива во климатизираните кабинети да работи на унапредување на аграрот

А1 On - 22.07.2019

Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со повеќе категории земјоделци од овој регион. Моментално се наоѓам во село Егри битолско каде што имам средба со земјоделците од ова село и овој регион.