TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чешка манекенка доби 8 години затвор во Пакистан (ВИДЕО)

Канал5 - 20.03.2019

Чешката манекенка Тереза Хлускова доби казан затвор од 8 години во пакистан , откако се обидела да прошверцува хероин вреден над милион долари. Манекенката Хлускова на глас плачеше кога ја дозна затворската казна во судот во Лахоре , на истокот на ...

Пакистанскот суд ја осуди чешката моделка Хлускова на осум години затвор

Р.С.Европа - 20.03.2019

Пакистанскиот суд ја осуди 22-годишната чешка моделка на осум години и осум месици затвор, за обвиниенија за обид за шверц на харион од Пакистан. Судот во источниот град Лахор, главниот град на провинцијата Пинџаб, денеска ја осуди Тереза Хлускова.