TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Нетпрес - 27.02.2024

Во вторникот во Македонија претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови засилен ветер од јужен правец, температурите и ...

Какво време не очекува утре, но и во неделата што ни претстои

Скопје инфо

Времето денес: Сончево па облачно

MakPress

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо облачно со сончеви периоди

Макфакс

Главно сончево време, и невообичаено високи температури за овој период од годината

ТВ21

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне облачно, од четврток нè очекува дожд

360 степени

Претпладне сончево, попладне променливо облачно

Слободен Печат

Независен Скопје инфо 24Инфо Сител Тера Точка MTM Курир