TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите, најави Бектеши

ММС - 07.04.2021

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои по препорака на Комисијата за заразни болести се затворени, односно не примаат гости. Моделот по кој ќе бидат поддржани веќе е направен и по консултација со коморите и ...

Бектеши: Угостителите ќе добијат неповратна помош поради рестриктивните мерки

Сител - 07.04.2021

Министерот за економија Крешник Бектеши во гостувањето во Тема на денот во Дневникот на Сител во врска со помошта за угостителите кажа: Јас би сакал да упатам апел да почекаат до почетокот на наредната недела за да можеме да ги усвоиме законите од ...

Битиќи за НОВА: Владата подготвува нови мерки за операторите опфатени со новите рестрикции

Нова ТВ - 07.04.2021

– Економските оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нов сет мерки. Во моментов разгледуваме неколку модели кои ќе се базираат на покривање на дел од остварените приходи во последните месеци, изјави за НОВА ТВ ...

Битиќи: Ќе покриеме дел од загубените приходи за овие две недели

Алсат-М - 07.04.2021

Кафе за носење и храна со достава. Кафулињата и рестораните ставија клуч на врата за гости. Граѓаните од денеска до 20-ти април ќе можат да нарачаат храна за да им биде доставена или да подигнат храна и пијалок од угостителски објект доколку има ...

Битиќи најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска

ТВ21 - 07.04.2021

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку својот Фејсбук профил најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска. „Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки.

Битиќи најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска

24Инфо - 07.04.2021

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку својот Фејсбук профил најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска. „Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки.

Битиќи најави нови мерки за угостителските објекти кои овие две недели ќе бидат затворени

Lider - 07.04.2021

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи преку „Фејсбук“ најави нови мерки за угостителските објекти кои се затворени од денеска. – Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки.

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Опсервер - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Фејсбук.

Битиќи: Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки

Слободен Печат - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Фејсбук.

Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

iPortal - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Фејсбук.

Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Кајгана - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Facebook.

Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

Press24 - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Фејсбук.

Вицепремиерот Битиќи најави нови мерки за помош на угостителските објекти

24 Вести - 07.04.2021

Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, најави вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи во објава на Фејсбук.

Битиќи: Со грантови ќе ги поддржиме угостителите

+инфо - 07.04.2021

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои по препорака на Комисијата за заразни болести се затворени, односно не примаат гости. – Веќе е направен моделот како ќе бидат поддржани угостителите, ќе се земат во предвид ...

Битиќи најави мерки за поддршка на угостителите

360 степени - 07.04.2021

Угостителски објекти кои вршат достава можат да продолжат истото да го прават и по полицискиот час, со соодветни дозволи за движење, додава Битиќи Оние економски оператори кои овие две недели ќе бидат затворени ќе бидат опфатени со нови мерки, ...

Бектеши за Сител ТВ: Со директна финансиска поддршка во вид на грантови ќе ги поддржиме угостителите

Frontline - 07.04.2021

Ќе има директна финансиска поддршка во вид на грантови за угостителите кои по препорака на Комисијата за заразни болести се затворени, односно не примаат гости. Моделот по кој ќе бидат поддржани веќе е направен и по консултација со коморите и ...