TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца Албанци сакале да пренесат 47 паковки марихуана преку Македонија за Грција

Фокус - 21.01.2018

Поднесена е кривична пријава против двајцата Албанци, С.С.(36) и А.Т.(24) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Двајца албански државјани во притвор, пренесувале 33,4 килограми марихуана

+инфо - 21.01.2018

Дрогата ја ставиле во две патни торби и од Албанија се упатиле преку Македонија со намера дрогата да ја транспортираат во Грција. Кривична пријава и 30-дневен притвор добија двајца државјани на Албанија, С.С.(36) и А.Т.

Кривични пријави за шверцерите на марихуана од Албанија

МКД - 21.01.2018

С.С. (36) и А.Т. (24) од Албанија добија кривични пријави од битолската полиција поради сомневање за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

Двајцата албански државјани шверцувале марихуана од Албанија преку Македонија

А1 On - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Притвор за двајца албански државјани кои пренесувале 33,4 килограми марихуана

Алсат-М - 21.01.2018

Кривична пријава и 30-дневен притвор добија двајца државјани на Албанија, С.С.(36) и А.Т.(24), осомничени за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Фотографии од запленетата дрога кај Битола

Тера - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Притвор за двајца албански државјани кои пренесувале марихуана

Канал5 - 21.01.2018

Кривична пријава и 30-дневен притвор добија двајца државјани на Албанија, С.С.(36) и А.Т.(24), осомничени за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Двајца Албанци сакале да пренесат дрога преку Македонија за Грција

Press24 - 21.01.2018

Поднесена е кривична пријава против двајцата Албанци, 36- годишниот С.С и 24- годишниот А.Т поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Притвор за двајца албански државјани кои пренесувале 33,4 килограми марихуана

Слободен Печат - 21.01.2018

Кривична пријава и 30-дневен притвор добија двајца државјани на Албанија, С.С.(36) и А.Т.(24), осомничени за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Запленети над 33 килограми дрога во обид да бидат транспортирани во Грција

Курир - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Двајца Албанци сакале да пренесат дрога преку Македонија за Грција

Република - 21.01.2018

Поднесена е кривична пријава против двајцата Албанци, 36- годишниот С.С и 24- годишниот А.Т поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

33 килограми дрога запленети во обид да бидат транспортирани во Грција од албански државјани

Шеталиште - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Запленети над 33,4 килограми марихуана во обид да бидат транспортирани во Грција

Стандард - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднело кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство ...

МВР: Запленети над 33 килограми дрога во обид да бидат транспортирани во Грција

iPortal - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Спречен шверц на 33 килограми марихуана од Албанија во Грција

AKO - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Двајца Албанци уапсени при обид да пренесат 33 килограми марихуана во Грција

Нетпрес - 21.01.2018

Двајца албански државјани се уапсени ноќта кон саботата во селото Лажец, кај Битола, при обидот во соседна Грција да превезат 33 килограми марихуана, информираше во неделата Министерството за внатрешни работи.

Приведени двајца државјани на Албанија под сомнение за трговија со дрога

Макфакс - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Приведени двајца државјани на Албанија под сомнение за трговија со дрога

Вечер - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...

Запленети над 33 килограми дрога во обид да бидат транспортирани во Грција

БркајРабота - 21.01.2018

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство ...