TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потегот на Кеита по погодокот против Шалке ги израдува навивачите на Ливерпул (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Откако само што го пушти Филипе Кутињо во Барселона, разбирливо е што Ливерпул се обидува да го донесе Наби Кеита од РБЛ на „Енфилд“ шест месеци порано од предвиденото. Кеита се согласи да им се приклучи на „црвените“ на крајот на сезоната во ...

Ливерпул конечно најде нов голман

Спортски - 13.01.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп не е задоволен од настапите на Симон Мињоле, па сака да донесе нов чувар на мрежата за наредната сезона. Како што пренесуваат англиските медиуми „црвените“ ќе тргнат по потписот на Џек Бутланд.

Ширер објасни зошто Ливерпул нема да донесе замена за Кутињо во овој преоден рок

Дерби - 13.01.2018

Најдобриот стрелец во историјата на Премиер лигата, Алан Ширер не верува оти Ливерпул ќе ги инвестира парите добиени за Филипе Кутињо во овој преоден рок. „Црвените“ за Кутињо добија 120 милиони евра, сума која може да достигне и до 160 ако се ...

Проблеми за Клоп: Неговата најголема трансфер желба сака во Арсенал

Спортски - 13.01.2018

Ливерпул веќе активно бара замена за Филипе Кутињо кој пред неколку дена го комплетираше трансферот во Барселона. Англиските медиуми веднаш пренесоа дека Ливерпул започнал преговори со Лестер за трансфсер на Ријад Марез вреден 55 милиони евра.

Драма на Островот: Ливерпул ептен го сака, но негова желба е трансфер во – Арсенал!

Sport 1 - 13.01.2018

По продажбата на еден од своите најдобри фудбалери во Барселона и заработката на 160 милиони евра, започнаа „црвените“ од „Енфилд“ да се поврзуваат со голем број на фудбалери, а еден од нив ни доаѓа од Лестер.

(ФОТО) Ништо од „14-ката“: Кутињо го задолжи бројот кој најмногу му прилега!

Спортклуб - 13.01.2018

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е играч на Барселона неколку дена, но се уште го нема официјално својот број на дресот. Се до денеска. Каталонскиот клуб за Кутињо издвои 120 милиони евра, плус дополнителни 40 милиони како бонуси кои се лесно ...

Ништо од број 14: Кутињо избра друг број

Спортски - 13.01.2018

По доаѓањето во Барселона, Фелипе Кутињо не избра веднаш број, чекајќи некои фудбалери да го напуштат клубот. Прво се шпекулираше дека ќе го носи дресот со број 14 кога ќе замине Маскерано, но од тоа нема да биде ништо.

Кутињо нема да го носи бројот на Кројф - одбра друг (ФОТО)

Sport 1 - 13.01.2018

Фудбалерот кој пристигна од „Енфилд“ во Барселона за неверојатни 160 милиони евра по се изгледа дека си пронајде идеален број за него. Медиумите пишуваа дека Кутињо ќе го носи бројот 14 откако Маскерано ќе замине од Каталонија, но по се изгледа дека ...

Доста беше со нестабилниот Мињоле: Ливерпул конечно најде одличен голман!

Sport 1 - 13.01.2018

Со продажбата на Кутињо во Барселона, тимот од „Енфилд“ доби доволно пари за засилување на својот состав, а нивна најнова желба е голманот на Англија, Џек Батленд. Според „Дејли Меил“ тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека Батленд е ...

Клоп: Кутињо не сакаше повеќе да игра за Ливерпул, моравме да го продадеме!

Gol.mk - 13.01.2018

Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, на вчерашната прес-конференција за натпреварот против Манчестер Сити, меѓудругото зборуваше и за трансферот на Филипе Кутињо во Барселона. Бразилскиот ас пред неколку дена стана вториот најскапоплатен фудбалер во ...

Конечно вистинско решение: Ливерпул најде нов голман!

СуперСпорт - 13.01.2018

Според медиумите, тимот на Ливерпул е заинтересиран за голманот на Стоук, Батленд за кој Клоп смета дека е вистинска замена за Симон Мињоле. Батленд во својата кариера има играно за голем број клубови, а започна како професионален голман во ...

Иниеста: Воопшто не размислувам дали некој ќе ми го земе местото или не

Шеталиште - 13.01.2018

Шпанскиот печат пишува дека капитенот Андрес Иниеста воопшто не е задоволен и дека најверојатно ќе го загуби местото во стартните 11. Ветеранот го демантира ова и вели дека доаѓањето на Бразилецот е добар знак за клубот и дека тој лично не е ...

Иниеста: Не очекувајте проблеми помеѓу мене и Кутињо

Стандард - 13.01.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста ја поздрави новата аквизиција Филипе Кутињо во тимот и увери дека не се плаши од конкуренција за местата во стартниот состав. „Јас сум тимски играч и секогаш сум велел дека ние треба да сме најдобри во светот, ...

Ливерпул успеа да го комплетира трансферот на Наби Кеита

Sport M - 13.01.2018

Играчот од средниот ред на RB Лајпциг, Кеита, беше еден од најжестоко бараниот играч од страна на Клоп, но екипата од Бундеслигата не му дозволи да оди оваа сезона, при што двете страни се согласија за договор со кој ќе го реализираат летото 2018 ...

Клоп обелодени која е прва негова опција за замена на Кутињо

Дерби - 12.01.2018

Јирген Клоп не можеше да го спречи неизбежното и на крајот мораше да се помири со заминувањето на Филипе Кутињо во редовите на Барселона, а пред големото дерби кое го очекува неговиот тим со екипата на Манчестер Сити, германскиот стручњак даде свој ...

Ова ќе биде засилување на деценијата: Ливерпул е прв фаворит за играчот кој го сакаат Јунајтед и Барса

Спортклуб - 12.01.2018

Ливерпул има сериозна намера да се врати на шампионскиот трон во Премиер лигата, а во таа намера не ги спречува ни продажбата на најдобриот играч изминатите неколку сезони Филипе Кутињо. Јирген Клоп состави одличен тим, на „Енфилд Роуд“ во минатата ...

Клоп: Немавме друга опција освен да го продадеме Кутињо, повеќе не сакаше да игра за нас!

24Фудбал - 12.01.2018

Јирген Клоп објасни зошто му дозволиле на Филипе Кутињо да се пресели на Камп Ноу, менаџерот на Ливерпул вели дека Бразилецот немал намера повеќе да игра за „Црвените“ Филипе Кутињо оваа недела го комплетираше трансферот во Барселона вреден 160 ...

Навивачите во шок - Ливерпул договори уште еден трансфер од 68 милиони фунти

Sport 1 - 12.01.2018

Ливерпул е подготвен да искористи дел од оние 145 милиони фунти за кои го продаде Филипе Кутињо и да го купи Наби Кеита. Англискиот гигант минатото лето го договори трансферот на играчот на Лајпциг за 55 милиони фунти, но со договор да остане во ...

Овен објасни зошто Марез е лоша опција за Ливерпул

Дерби - 12.01.2018

Премиерлигашот Ливерпул пред неколку денови официјално го загуби Филипе Кутињо кој го оствари својот сон и се пресели во таборот на Барселона. „Црвените“ за оваа зделка добија 160 милиони евра (120+40), па сега сите очекуваат како тие средства ќе ...

Клоп: Не ни е потребна замена за Кутињо

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека неговиот клуб нема потреба да бара замена за Фелипе Кутињо кој неодамна премина во редовите на Барселона. „Не мораме да бараме замена за него. Она што мораме да го направиме е да одиме чекор напред.

Гром од ведро небо: Ливерпул си најде замена за Кутињо!

Sport 1 - 12.01.2018

Откако го загубија Фелипе Кутињо, но финансиски добро се офајдија од трансферот во Барселона, премиерлигашот Ливерпул бара замена за Бразилецот во средниот ред, а како што објавија шпанските медиуми, членови на управата на „црвените“ веќе имале ...

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

Дерби - 12.01.2018

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра. Последниот случај е оној со Филипе Кутињо кој од Ливерпул летна за ...

Кутињо веќе го поти дресот на Барса: Видете како тренира Бразилецот!

Спортски - 12.01.2018

Рекордното засилување на Барселона, Филипе Кутињо тренира засилено за што побрзо да се врати во форма и да дебитира за каталонскиот гигант. Барселона денес на социјалните мрежи пушти видео на кое се гледа како тренира Бразилецот и тоа самостојно со ...

Ширер објасни зошто Ливерпул нема да донесе замена за Кутињо во овој преоден рок

Точка - 13.01.2018

Најдобриот стрелец во историјата на Премиер лигата, Алан Ширер не верува оти Ливерпул ќе ги инвестира парите добиени за Филипе Кутињо во овој преоден рок. „Црвените“ за Кутињо добија 120 милиони евра, сума која може да достигне и до 160 ако се ...

Проблеми за Клоп: Неговата најголема трансфер желба сака во Арсенал

Таратур - 13.01.2018

Ливерпул веќе активно бара замена за Филипе Кутињо кој пред неколку дена го комплетираше трансферот во Барселона. Англиските медиуми веднаш пренесоа дека Ливерпул започнал преговори со Лестер за трансфсер на Ријад Марез вреден 55 милиони евра.

Клоп не брза со носење замена за Кутињо: Нема да правиме луди работи, тоа мора да биде прав играч а не скап

МКД - 12.01.2018

Јирген Клоп проговори за заминувањето на Филипе Кутињо, вели дека Ливерпул немал друга опција освен да го продаде и додава дека нема да избрзаат со носење на замена за Бразилецот Менаџерот на Ливерпул попладнево се појави пред медиумите во пресрет ...

Овен објасни зошто Марез е лоша опција за Ливерпул

Точка - 12.01.2018

Премиерлигашот Ливерпул пред неколку денови официјално го загуби Филипе Кутињо кој го оствари својот сон и се пресели во таборот на Барселона. „Црвените“ за оваа зделка добија 160 милиони евра (120+40), па сега сите очекуваат како тие средства ќе ...

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

Точка - 12.01.2018

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра. Последниот случај е оној со Филипе Кутињо кој од Ливерпул летна за ...

Кутињо веќе го поти дресот на Барса: Видете како тренира Бразилецот!

Таратур - 12.01.2018

Рекордното засилување на Барселона, Филипе Кутињо тренира засилено за што побрзо да се врати во форма и да дебитира за каталонскиот гигант. Барселона денес на социјалните мрежи пушти видео на кое се гледа како тренира Бразилецот и тоа самостојно со ...