TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Астрологијата и седењето дома: Како најлесно да ја поднесете изолацијата според вашиот хороскопски знак?

Кафе пауза - 09.04.2020

Како да се преживее изолацијата? Ѕвездите го имаат одговорот на тоа прашање. Откријте што му е потребно на секој хороскопски знаци додека е во изолација и како да се навикне на новонастанатата ситуација.

По зголемувањето на полицискиот час: 97 лица не ја почитувале мерката, приведени 62 од нив

Курир - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие: ◾ Вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се ...

Како се однесуваат хороскопските знаци во изолација?

Кајгана - 08.04.2020

Сите сме во иста ситуација и за да го сочуваме нашето здравје, но и здравјето на другите луѓе - треба да останеме дома. На некои луѓе изолацијата им паѓа тешко, а тоа зависи од карактерот, но и од хороскопот.

Тешко ни е во изолација? Потресна приказна на една Македонка која испраќа моќна порака до сите – „Зборувај ми за ...

Екран - 08.04.2020

Скопјанката Симона Арсовска ја отвори својата душа на Фејсбук и испрати трогателна, но силна порака до сите. Откако ќе ја прочитате, поинаку ќе гледате на изолацијата на која, поради коронавирусот, сме принудени.

На подрачјето на Гостивар 55 лица се во домашна изолација, во Маврово 220 во државен карантин

Gostivarpress.mk - 08.04.2020

Во периодот од 7 часот на 7 април до 7 часот на 8 април, на подрачјето на СВР Тетово ниту едно лице не ја прекршило одлуката за ограничено движење и нема лишени од слобода и задржани лица, соопшти полицијата.

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Опсервер - 08.04.2020

Велес, 8 април 2020 () – На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции.

Вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие

Сител - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на територија на целата држава вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење, ...

Во изминатите 24 часа 35 граѓани го прекршиле полицискиот час, двајца самоизолацијата

360 степени - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, 35 граѓани биле фатени како го прекршуваат полицискиот час. Од нив, според евиденцијата на МВР, 19 биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат пријави за сите.

19 лица приведени ноќеска за време на полицискиот час

+инфо - 08.04.2020

Триесет и пет лица не ја почитувале забраната за движење во изминатите 24 часа, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Податоци од МВР, еве колку лица не го почитувале полицискиот час

Курир - 08.04.2020

Благодарност до граѓаните кои ги почитуваат одлуките на Владата за ограничување на движењето на граѓаните како една од мерките за справување со корона вирусот, напиша министерот за внатреши работи Наќе Чулев на социјалните мрежи.

МАНЕВСКИ: Каде си Јовевски, каде си Џолев, ве нема за пандемијата како што се „трескавте“ за предметите на СЈО?

Денешен - 08.04.2020

Михајло МАНЕВСКИ Додека народот згрчен од страв и исплашен за здравјето и животот, трпелив и стуткан во четири зида, е во исчекување на вестите за чумата на 21 век – КОВИД 19, секојдневно и се повеќе крајно неодговорни и несовесни граѓани вршат ...

Што прават нашите познати мажи во изолација: Кој се досадува, кој прави ручек

Машки магазин - 08.04.2020

Дали е ова време кога се враќаме повторно на себе си, кога дома во изолација имаме можност да размислиме за многу нешта кои во други ситуации не ги ни забележуваме? Да, дома сме скоро сите, состојбата е вонредна, полициски час, карантин...

МВР тврди – ги почитуваме и спроведуваме сите препораки за заштита на полициските службеници

Телма - 07.04.2020

Oд Министерството за внатрешни работи информираат дека во целост ги почитуваат и спроведуваат препораките и заклучоците на Владата во справување со коронавирусот и е прва институција во државата која успеала во овој специфичен период да спроведе ...

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Сител - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните.

Ставревски: Полицијата е изложена на сериозен ризик, граѓаните да ги почитуваат мерките, да се заштитат себеси и ...

Курир - 07.04.2020

Началникот на СВР -Скопје, Ристе Ставревски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ истакна дека покрај здравствените работници и полицијата е изложена на висок ризик и е во првите борбени редови со епидемијата на опасниот коронавирус во ...

Намален бројот на лица во самоизолација во Велес, Неготино и Кавадарци

Фокус - 07.04.2020

Од ден на ден се повеќе се намалува бројот на лица кое се наоѓаат во домашна самоизолација во Велес, Неготино и Кавадарци. Според последните информации од СВР Велес, до вчерашниот ден во Велес во самоизолација се наоѓаат 18 лица.

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Опсервер - 07.04.2020

Лондон, 7 април 2020 () – Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот ...

Познати личности со кои не би сакале да сте во самоизолација

Црнобело - 07.04.2020

Речиси целиот свет е во самоизолација, а најчесто луѓето се затворени дома со партнерот или семејството. Но како би изгледало ако сте во самоизолација со некоја од славните личности? Можеби мислите дека ќе биде забавно да бидете затворени со вашиот ...

Од 41 лице прекршен полицискиот час

Република - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни ...

Децата на богаташите се пожалија преку сцени од изолација: Дали ви се насолзија очите?

Машки магазин - 07.04.2020

Тие носат дизајнерски маски и се дезинфицираат со шампањ, кој не би ги сакал? Богатите деца секогаш наоѓаат нови несреќни начини да ги вознемируваат обичните луѓе, а сега тоа го прават со објавување на фоткиод изолација.

Четири лица во Гостивар прекршиле полициски час, меѓу кои и еден малолетник

Gostivarpress.mk - 07.04.2020

Во периодот од 7 часот на 6 април до 7 часот на 7 април, на гостиварското подрачје, 4 лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење, од кои едно било малолетник до 18 години. Четворицата се лишени од слобода и задржани за расчистување и ...

МВР: Полицискиот час не го почитувале 41 лице, 22 се приведени

МКД - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР полицискиот час не го почитувале 41 лице, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информира МВР.

МВР: Изминатото деноноќие 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица

Бизнис Вести - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (6/7.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ...

Приведени 22 лица поради непочитување на полицискиот час ноќва

Кумановски м. - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (6/7.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ...

Приведени 22 лица поради непочитување на забраната за движење

OhridNews - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (6/7.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ...

Полицискиот час синоќа го прекршиле 41 лице

Точка - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, 41 лице го прекршиле полицискиот час односно забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

22 приведени за непочитување на полицискиот час

Вечер - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР полицискиот час не го почитувале 41 лице, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информира МВР.

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

Независен - 07.04.2020

Фото: Б. Грданоски Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

А1 On - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Приведени 22 граѓани кои го прекршиле полицискиот час

Фокус - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

24 Вести - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

41 лице не ја почитувало забраната за движење

MakPress - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (6/7.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ...

Во едно деноноќие 41 лице не ја по читувало забраната за движење, приведени се 22 лица

Скопје1 - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (6/7.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувало забраната за движење, при што приведени се 22 лица, а за останатите се земени податоци и ...

МВР: 41 лице го прекршиле полицискиот час

Денешен - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

Бриф - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Изминатото деноноќие 41 лице не го почитувале полицискиот час

Нетпрес - 07.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 6 и 7 април, по однос на забраната за движење евидентирано е дека 41 лице не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 22 лица, а за останатите се земени податоци ...

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Курир - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

24Инфо - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

А1 On - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Република - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Опсервер - 07.04.2020

Брисел, 7 април 2020 () – Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на од ...

Децата на богатите се пожалија со слики од изолација. Дали и вас ви потекоа солзи? :)

Попара - 07.04.2020

Тие носат дизајнерски маски и се дезинфицираат со шампањ, кој не би гo сакал ова? Богатите деца секогаш наоѓаат нови невкусни начини да ги вознемируваат обичните луѓе, а сега тоа го прават со објавување на слики од изолација.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Либертас - 07.04.2020

– Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Европската комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Нетпрес - 07.04.2020

Европската комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Европската Комисија утре ќе даде препораки за излез од мерките на изолација

Локално - 07.04.2020

Европската Комисија утре треба да објави насоки и препораки за земјите членки кои тие треба да ги земат предвид во рамите на нивните стратегии за излез од сегашните мерки на изолација на граѓаните, јави дописничката на МИА од Брисел.

Британскиот министер за животна средина во самоизолација

Слободен Печат - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

А1 On - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Курир - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...

Британскиот министер за животна средина е во самоизолација

Локално - 07.04.2020

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов изјави денеска дека ќе биде во самоизолација, бидејќи еден член од неговото семејство има симптоми на Ковид-19. Медиумите објавија дека Гов засега нема симптоми на новиот коронавирус и ќе продолжи од ...