TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено рочиштето за „Тотал“

МРТ - 07.12.2017

Aдвокатите на Латас побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за како што посочија, да се отстрани каков било сомнеж... Одложено рочиштето за предметот „Тотал“. За даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ- ...

„Тотал“ се одложи; И Латас сака да го снимаат

Алсат-М - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Латас не дозволи медиумите да го снимаат во судница, судењето одложено

Нова ТВ - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти од денешното рочиште за случајот Тотал на СЈО, каде тој се товари за даночно затајување.

Одложено судењето за „Тотал“, Латас побара да се снимаат рочиштата

Мета - 07.12.2017

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија, да се отстрани каков било сомнеж.

Латас не дозволи да биде сниман на обвинителна клупа

Фокус - 07.12.2017

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот на ...

И Латас побара да се снима судењето за даночно затајување

Сакам да кажам - 07.12.2017

Денешното рочиште од судењето на Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара судењето да се снима. На Латас му се суди во судница 4, која што е мала и нема услови за снимање, па ...

За денешното рочиште Латас за неговите фирми треба да донесе адвокати на кои им верува

МКД - 07.12.2017

Откако во вторникот беше одложено, за денес во судница Драган Павловиќ-Латас, обвинет во случајот „Тотал“ во судница треба да донесе адвокати кои ќе ги застапуваат неговите фирми, а на кои како што побарал и самиот од судот, тој ќе им верува.

Продолжение на судењето за случајот „Тотал“

МРТ - 07.12.2017

На претходното рочиште судијката констатира дека не се испочитувани законските услови за одржување расправа, бидејќи не се определени законски застапници за фирмите. Продолжува судењето и за предметот „Тотал“, во кој за даночно затајување е ...

Латас по стапките на Груевски, бара рочиштата да се снимаат

Фактор - 07.12.2017

Одложено и денешното рочиште за случајот „Тотал“. Истото засега не се знае кога ќе продолжи. Новинарот и осомничен во овој случај Драган Павловиќ Латас СЈО го сомничи за даночно затајување.

Рочиште за „Тотал“ во Кривичен

А1 On - 07.12.2017

За денеска, во Кривичниот суд е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за затајување данок, осомничен е новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...

Продолжува судењето на Латас во „Тотал“

Фактор - 07.12.2017

Голем број на рочишта деновиве се одвиваат со предметите на СЈО чија динамика се повеќе се засилува, а меѓу нив е и предметот „Тотал“ кој денес има ново рочиште. Медиуите кои го следат судењето информираа дека Драган Павловиќ – Латас кој е прво ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за насилството во Центар и за „Тотал“

Мета - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за два предмети на Специјалното јавно обвинителство, за случајот со насилството пред Општина Центар во 2013 година, познат како „Шамари“, како и за предметот „Тотал“.

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Вечер - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Одложено рочиштето за „Тотал”

Слободен Печат - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

И Латас, по примерот на Груевски и Јанакиески, побара снимање на судењето

МКД - 07.12.2017

И обвинетиот Драган Павловиќ-Латас побара визуелно и аудио снимање на судскиот процес за случајот „Тотал“. Тој, за адвокат на фирмите ја назначил неговата адвокатка Анита Бегова која рече дека сите биле спремни за судењето да почне уште од вторникот ...

Одложено судењето за „Тотал“, Латас побара да се снимаат рочиштата

Бриф - 07.12.2017

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија, да се отстрани каков било сомнеж.

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

Либертас - 07.12.2017

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот на ...

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување...

Н.Македонија - 07.12.2017

Латас побара да се снима судењето за даночно затајување Денешното рочиште од судењето на новинарот Драган Павловиќ Латас за даночно затајување во Основниот суд Скопје 1 беше одложено откако одбраната побара судењето да се снима.

Одложено судењето за „Тотал“, адвокатите на Латас бараа судот да ги снима судењета

Макфакс - 07.12.2017

По барање на двокатите на Драган Павловиќ Латас, судењето за „Тотал“ беше одложено. Тие побараа и повеќе столчиња за адвокатите на одбраната. Судијката Софче Гаврилова Ефремова рече дека во судницата, во која се одржуваше рочиштето, не постојат ...

Продолжуваат судењата за случаите „Тотал“ и за „Шамари“

Позитив.мк - 07.12.2017

Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат рочишта за два предмети на Специјалното јавно обвинителство, за случајот со насилството пред Општина Центар во 2013 година, познат како „Шамари“, како и за предметот „Тотал“.

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Орбис - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Почна судењето за Драган Павловиќ – Латас за затајување данок

24 Вести - 05.12.2017

Две од трите фирми на новинарот и бизнисмен, Драган Павловиќ- Латас, обвинет за даночно затајување во случајот „Тотал“ на СЈО биле регистрирани на неговата домашна адреса во Зелениково. Третата пак, судските курири воопшто не ја ни пронашле на ...

Судењето за случајот „Тотал“ продолжува на 7-ми декември

МРТ - 05.12.2017

Во скопскиот Кривичен суд првото рочиште за случајот „Тотал“, што го отвори СЈО. За затајување данок е обвинето едно лице, управител на неколку компании за маркетинг и консултантски услуги.

Се одложи рочиштето на Латас, фирмите немале адвокати

ТВ21 - 05.12.2017

Првото рочиштето на Драган Павловиќ Латас за случајот „Тотал“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 7 декември поради тоа што фирмите немале правен застапник. Покрај Латас, обвинението ги опфаќа и трите фирми во кои тој е сопственик или ...

Латас: Очекувам брутално судење

Канал5 - 05.12.2017

Првото рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, во кој што обвинет за даночно затајување е Драгaн Павловиќ Латас се одложи за во четврток, бидејќи одбраната не назначила адвокати на двете фирми, чиј управител е Павловиќ .

Сафија Лаличиќ се изземала од судењето на Латас

Либертас - 05.12.2017

Судечката судијка Софија Ефремова Гаврилова на денешното рочиште за предметот на СЈО „Тотал“, каде што обвинет е Драган Павловиќ Латас, кажа дека судијката Сафија Лаличиќ побарала да биде изземена, па нејзино место е назначена друга втора судијка, ...

Строг настап на судијката во „Тотал“, Латас очекува брутално судење

10без10 - 05.12.2017

Откако го отвори рочиштето, судијката рече дека на обвинетиот на кого му се суди му се закануваат најмалку 4 години затвор. Гаврилова-Ефремова до детали објасни како поканите за трите фирми обвинети во овој предмет патувале, но се враќале како ...

ВИДЕО: Започна судењето за случајот „Тотал“

Курир - 05.12.2017

Денеска започна судењето за случајот „Тотал“ во кој се обвинува новинарот Драган Павловиќ – Латас заедно со три фирми: Тотал Маркетинг Доел, Тотал Медиа Центар и Медиамакс, во кои тој се јавува како сопственик или управител за одбегнување плаќање ...

Латас oчекувам брутално судење – нема доверба во судијката

Позитив.мк - 05.12.2017

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска беше одложено бидејќи сè уште не се назначени ...

Латас: Очекувам брутално судење – барам тоа што му е дозволено на Заев да ми биде и мене

МК News - 05.12.2017

„Се случи тоа што не очекував. Имаме судијка без искуство. Добивме оценка на обвинителен акт, односно изземање на бомбите, истото што го побара Зоран Заев. За него е одобрено за мене одбиено. Судот е еден и ја во него верувам, а во судијката не.

Латас бара од судот ист однос како за Заев

еМагазин - 05.12.2017

Драган Павловиќ Латас, првоосомничен во случајот „Тотал“ на СЈО за даночно затајување, по денеска одложеното прво рочиште од главниот претрес рече дека бара судот да се однесува во неговиот случај како и кон премиерот Зоран Заев во предметот ...

Одложено рочиштето за „Тотал“, Латас сака да се снима тонски и визуелно

Стандард - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

И Латас, по примерот на Груевски и Јанакиески, побара снимање на судењето

Шеталиште - 07.12.2017

И обвинетиот Драган Павловиќ-Латас побара визуелно и аудио снимање на судскиот процес за случајот „Тотал“. Тој, за адвокат на фирмите ја назначил неговата адвокатка Анита Бегова која рече дека сите биле спремни за судењето да почне уште од вторникот ...

Одложено судењето за „Тотал“ и Латас бара да се снимаат рочиштата

Позитив.мк - 07.12.2017

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија, да се отстрани каков било сомнеж.

Латас не дозволи да го снимаат на обвинителна клупа, ама бара снимање на судењето

+инфо - 07.12.2017

Денешното рочиште беше одложено затоа што бранителката на Латас побара судењето да биде снимено. Новинарот Драган Павловиќ Латас и неговата адвокатка на денешното рочиштето за случајот „Тотал“ побараа од судијката да им забрани на новинарите да ...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Таратур - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

Локално - 07.12.2017

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...

Латас бара од судот ист однос како за Заев

Кумановски м. - 05.12.2017

loading... Драган Павловиќ Латас, првоосомничен во случајот „Тотал“ на СЈО за даночно затајување, по денеска одложеното прво рочиште од главниот претрес рече дека бара судот да се однесува во неговиот случај како и кон премиерот Зоран Заев во ...

Рочиштето за предметот „Тотал“ се одложи

Нетпрес - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Латас барал на новинарите да им се забрани снимање

24 Вести - 07.12.2017

Новинарот Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот на ...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Точка - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Денеска пак гужва во Кривичниот суд, рочишта за „Тотал“ и за „Насилство во Центар“

МКД - 07.12.2017

За денеска е закажано ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство, а треба да се одржи и првото рочиште за случајот „Тотал". За случајот со насилствата во општина Центар во јуни 2013 година на претходните рочишта вина за настаните ...

Одложено рочиштето за „Тотал“

24 Вести - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Латас не им дозволи на медиумите да го снимаат во судница

Локално - 07.12.2017

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот ...

Латас и адвокатката побараа да не бидат снимани во судницата

Кајгана - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Ново судско рочиште за Латас во„Тотал“

+инфо - 07.12.2017

Минатото рочиште беше одложено бидејќи две од трите фирми, чиј сопственик и управител е Латас, немаа затапник пред судот. Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот ...

Поради барање за снимање на судските рочишта, „Тотал“ одложен

CivilMedia - 07.12.2017

Рочиштето за предметот „Тотал“ на СЈО во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас е одложено. Датумот за одржување ново рочиште дополнително треба да се одреди.

Латас не дозволи на медиумите да го снимаат во судница

ТВ21 - 07.12.2017

Новинарот и уредник Драган Павловиќ Латас, кој е денеска на суд под обвинение за даночно затајување, не сакаше да биде сниман на обвинителна клупа. Тој и неговата адвокатка побараа од судијата да им забрани на новинарите да ги снимаат пред почетокот ...

Латас и адвокатката не сакаат да бидат снимани во судницата

Sky - 07.12.2017

По барање на адвокатката на новинарот и уредник Драган Павловиќ – Латас, судот не дозволи снимателите во судницата да направат инсерти, иако имаа уредна дозвола. Судијката Софче Гаврилова Ефремова одлучи да им го одобри барањето, со што беше ...

Во Кривичен суд рочиште за „Тотал“

24 Вести - 07.12.2017

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот „Тотал“ на СЈО, во кој за даночно затајување е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас. Минатото рочиште беше одложено поради тоа што, како што констатира судијката, не се испочитувани ...