TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во посета на Неготино:Македонија е држава во која правото е погазено

Канал5 - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Неготино, соопштуваат од партијата. На средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда ...

Мицкоски: Излезот е во победа на Силјановска и во победа на предвремени парламентарни избори

Фокус - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓаните во Неготино. Во обраќањето по средбата, тој повторно спомена предвремени парламентарни избори. -Денес на дело го видовме Заевизмот.

Мицкоски: Казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон

МКД - 15.03.2019

Власта губи контрола, нарачува пресуди, спроведува прогон врз патриоти, сакајќи да ја покрие својата неспособност. Нарачува и спроведува казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон.

Мицкоски: Казните затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон

24 Вести - 15.03.2019

Власта губи контрола, нарачува пресуди, спроведува прогон врз патриоти, сакајќи да ја покрие својата неспособност. Нарачува и спроведува казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон.

СДСМ вечерва со жестока реакција до Мицкоски: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку ...

Centar - 15.03.2019

Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво, реагираат вечерва од владејачката СДСМ на изјавата на Мицкоски. -Граѓаните гледаат каква омраза излегува од устата на Мицкоски.

Откако не побара поддршка од граѓаните албанци, Мицкоски доби безброј негативни коментари на Фејсбук

iPortal - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вчерашната средба со коалиционите партнери даде изјава за новинарите во која побара поддршка од сите граѓани, освен од граѓаните албанци.

Мицкоски: Жителите на Криволак се борат за гол живот

Република - 15.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со граѓаните на Криволак. Тој на Фејсбук информира за средбата, по која заклучи дека луѓето се разочарани и бесни за сето она што се случува во државата.

СДСМ - ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски оправдуваат насилство

Р.С.Европа - 15.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ наместо да ги осудат и денеска застана во одбрана на насилствата од 27 април, а тоа докажува дека матрицата на Никола Груевски за насилство, криминал и конфликти функционира и денес преку Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ, реагира ...

Мицкоски: Се спроведува прогон врз патриоти

Курир - 15.03.2019

Заевизмот ја уништи државата во секој поглед. Законите веќе неважат, кримналното самоволие на властодршците ја гушат секоја надеж за напредок, имаме криминалци кои ги окупираат инститициите и институции кои им служат за тие криминалци.

Мицкоски во посета на винаријата Бовин

Курир - 15.03.2019

Бев во посета на винаријата Бовин, успешна македонска компанија со огромни можности и капацитети. Објави на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Сведок: За каков рекет, мафијашки работи и криминал во СЈО под палка на Јанева зборува Мицкоски?

Република - 15.03.2019

Но, ајде малку да ги анализираме изјавите на Мицкоски и да прогнозираме дали на повидок ќе биде нов скандал со главен играч Катица јанева во „мафијашко-рекетарскиот стил“, зашто, ако нема докази за такво нешто, Мицкоски би излегол смешен и политички ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска повторно се во одбрана на насилствата од 27 април

24Инфо - 15.03.2019

Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на ...

Ако се гледа YouTube: Заев со повеќе од двојна негатива, од двојната позитива на Мицкоски

Курир - 15.03.2019

Гостувањето на премиерот Зоран Заев и неговите ставови искажани во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, не им се допаѓаат на гледачите. Ако се следи YouTube, повеќе граѓани истакнале дека не им се допаѓа ова интервју.

Сепак ке има телевизиски дуел Мицкоски – Заев овој пат на Канал 5?

Магазин - 14.03.2019

Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност. Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата напиа Мицкоски на неговиот Фејсбук » Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев ...

Мицкоски ја ниша фотелјата на Јанева

Deutsche Welle - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, покрај досегашните обвинувања за работата на СЈО, вчера изјави дека има и други индиции. Јанева тврди дека СЈО ја потврдило довербата. Надлежноста на СЈО и опстанокот на неговиот тим вчера беа една од клучните теми во три ...

Медиуми - СЈО, Чавков и пензии

Р.С.Европа - 14.03.2019

Партиските работни групи за законот за СЈО, државната социјална пензија и притворањето на Митко Чавков се топ темите за кои пишуваат медиумите. Прегледот го подготви Горица Попова. „Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски – тие ...

Заев и вечерва потврди дека е подготвен за ТВ дуел со Мицкоски во ,,Само вистина”

Канал5 - 14.03.2019

Премиерот Зоран Заев синока во ,,Само вистина”, но и вечерва во изјава уште еднаш потврди дека е подготвен за дуел со лидерот на ВМРО- ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Канал 5 следната недела официјално ќе ги контактира двајцата лидери околу можните ...

Јанева не ги коментира обвинувањата на Мицкоски за злоупотреба на функцијата

24 Вести - 14.03.2019

Катица Јанева не ги коментира обвинувањата на лидерот на опизицијата Христијан Мицкоски за злоупотреба на нејзината функција. Нема став ниту од прес службата на СЈО. Мицкоски пак не се откажува од ревзијата на работењето на СЈО, но и од активностите ...

Заев подготвен за ТВ-дуел со Мицкоски

Независен - 14.03.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва истакна дека ТВ дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како можност ја спомна ТВ Канал 5. -Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам ...

Мицкоски му се пожалил на Петричек дека Владата спроведува политички прогон

+инфо - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек му се пожалил дека Владата се занимава со политички прогон. -Владата се занимава со политички прогон наместо со решавање на проблемите ...

Мицкоски: Ја прифаќам понудата за дебата со Заев, и за разлика од него без дополнителни услови и барања

Република - 14.03.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ ја прифаќа понудата за дебата со претседателот на Владата Зоран Заев на телевизијата „Канал 5“, објави на фејсбук. објави Мицкоски. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ го повикува Заев дебата да се случи што е можно ...

Мицкоски: Власта е нервозна, прифаќам ТВ дуел со Заев што поскоро

Курир - 14.03.2019

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Власта соочена со пораз станува нервозна, погледнете Заевизам на дело- кажувам, заборавам, негирам (ВИДЕО)

Курир - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. -Власта соочена со пораз се повеќе е нервозна.

Мицкоски: Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата, ја прифаќам понудата за дуел

Либертас - 14.03.2019

„Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност. Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата. Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика ...

Мицкоски: Два века затвор не можат да донесат правда

+инфо - 15.03.2019

Денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 април. Целта на ваквото брутално погазување на правото е внесувањето на страв, што впрочем е уште еден доказ дека власта е во паника и очај, ...

Мицкоски ја ниша фотелјата на Јанева

Либертас - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, покрај досегашните обвинувања за работата на СЈО, вчера изјави дека има и други индиции. Јанева тврди дека СЈО ја потврдило ...

Мицкоски: Излезот е во победа на Силјановска

Press24 - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓаните во Неготино. Во обраќањето по средбата, тој повторно спомена предвремени парламентарни избори. -Денес на дело го видовме Заевизмот.

СДСМ: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!

iPortal - 15.03.2019

Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво. Граѓаните гледаат каква омраза излегува од устата на Мицкоски. Однесувањето на Мицкоски е идентично како неговиот ментор и шеф, Никола Груевски.

Мицкоски: Заевизмот ја уништи државата ова е прогон на патриоти

Press24 - 15.03.2019

Заевизмот ја уништи државата во секој поглед. Законите веќе неважат, кримналното самоволие на властодршците ја гушат секоја надеж за напредок, имаме криминалци кои ги окупираат инститициите и институции кои им служат за тие криминалци.

СДСМ: Само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски оправдуваат насилство

Канал5 - 15.03.2019

Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ. Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска ...

Јанева не ги коментира обвинувањата на Мицкоски за злоупотреба на функцијата

Нетпрес - 14.03.2019

Катица Јанева не ги коментира обвинувањата на лидерот на опизицијата Христијан Мицкоски за злоупотреба на нејзината функција. Нема став ниту од прес службата на СЈО. Мицкоски пак не се откажува од ревзијата на работењето на СЈО, но и од активностите ...

Ќе ги видиме ли Заев и Мицкоски на дуел?

Фактор - 15.03.2019

Многу скоро можно е да има дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Заев синоќа изјави дека ТВ дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како ...

И Заев е за ТВ дуел со Мицкоски

ММС - 14.03.2019

-Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам за Брисел заради презентацијата на успесите на нашата земја пред Советот за стабилизација и асоцијација, но тоа е само еден ден.

Средба Мицкоски-Петричек: Владата се занимава со политички прогон наместо со решавање на проблемите на граѓаните

Курир - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек.

Мицкоски прифати тв дуел со Заев и порача дека поразот на самоволието на Заевизмот е извесен

Нетпрес - 14.03.2019

Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев од Канал 5 телевизија, и за разлика од него без некакви дополнителни услови и барања. Објави на Фејсбук претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Погледнете го Заевизмот на дело - кажувам, заборавам, негирам

Press24 - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. -Власта соочена со пораз се повеќе е нервозна.

Заев и Мицкоски подготвени за ТВ дуел во „Само вистина“

Канал5 - 14.03.2019

По неделната средба во владата, премиерот Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски подготвени се и за јавно соочување на Канал 5 телевизија. -Добро е што по две директни прозивки премиерот конечно прифати дебата.

Мицкоски во посета на Неготино

Сител - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Неготино. На средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 ...

Мицкоски со реакција за изречената пресуда за 27 април: Денес на дело го видовме Заевизмот

Либертас - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на средба со граѓаните во Неготино. Во обраќањето по средбата, тој повторно спомена предвремени парламентарни избори. -Денес на дело го видовме Заевизмот.

СДСМ: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!

24Инфо - 15.03.2019

СДСМ: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност! Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво. Граѓаните гледаат каква омраза излегува од устата на Мицкоски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски повторно се во одбрана на насилствата од 27 април наместо да ги осудат

Макфакс - 15.03.2019

Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на фашизмот и злостроствата направени во Втората светка војна, соопшти СДСМ.

Заев: Подготвен сум за ТВ дуел со Мицкоски

Press24 - 14.03.2019

Заев вечерва зборуваше и за дуелот со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, а истакна дека ќе се случи кога ќе се подготви медиум, а како можност ја спомна ТВ Канал 5. -Јас сум подготвен, тука сум, освен на 19 март кога патувам за ...

Мицкоски на средба со Петричек: Заевизмот ги уништува надежите

Макфакс - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. Како што соопштија од партискиот Центар за комуникации, на ...

Четири луѓе, четири различни изјави за тоа колку Пендаровски е безбеден

Република - 14.03.2019

Следен е или не Стево Пендаровски од тајни служби? Во видеото споделено од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гледаме четири различни верзии на ова прашање. Според Мицкоски, токму ова видео на дело го прикажува заевизмот.

Мицкоски: Ја прифаќам понудата за дебата со Зоран Заев

Бизнис Вести - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски на својот Facebook профил ја прифати понудата за дебата со премиерот Заев на Канал 5 телевизија. Тој напиша: „Очигледно на власта и гори под нозе и сметките не и се такви какви што ги прикажува во јавност.

Мицкоски: Денес на дело граѓаните го видоа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда

Курир - 15.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на Неготино. На средбата тој посочи дека денес на дело граѓаните го видеа Заевизмот, со сета своја бруталност и неправда, бруталност и неправда нанесена на луѓето од 27 ...

Мицкоски: Затворските казни од 2 века неможат да донесат правда!

Магазин - 15.03.2019

Власта губи контрола, нарачува пресуди, спроведува прогон врз патриоти, сакајќи да ја покрие својата неспособност. Нарачува и спроведува казни затвор кои не се производ на правда, туку последица на прогон.

Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!

Локално - 16.03.2019

Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво, порачуваат од СДСМ. Граѓаните гледаат каква омраза излегува од устата на Мицкоски. Однесувањето на Мицкоски е идентично како неговиот ментор и шеф, Никола Груевски.

СДСМ: Одбраната на насилството од 27 април покажува дека матрицата на Груевски функционира преку Мицкоски и врвот на ...

iPortal - 15.03.2019

Со ставот дека казните против злосторниците во Нирнбершкиот процес биле драконски, ВМРО-ДПМНЕ и денеска застана во одбрана на фашизмот и злостроствата направени во Втората светка војна. Освен во одбрана на фашизмот, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска ...

Мицкоски се сретна со шефот на чешката дипломатија , Петричек

Канал5 - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски придружуван од секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски остварија средба со Чешкиот министер за надворешни работи, Томас Петричек. На средбата се разговараше за стратешките приоритети на ...