TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 годишен битолчанец од Америка донел семе од канабис, засадил и одгледувал во Брусничка населба

4NEWS - 10.08.2022

На 09.08.2022 СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш. (24) од Битола, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога, поднесена кривична пријава

MakPress - 10.08.2022

На 09.08.2022 СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога, поднесена кривична пријава

Курир - 10.08.2022

На 09.08.2022 СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Фатено едно лице што произведувало дрога

Скопје инфо - 10.08.2022

Вчера, СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога, поднесена кривична пријава

Сител - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога, поднесена кривична пријава

Опсервер - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

СВР Битола: приведен битолчанец одгледувал марихуана кај “Брусничка населба“, сообраќајка кај Могила

Битола Њуз - 10.08.2022

На 09.08.2022 СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против 24 годишни лице од Битола, поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога

Алсат-М - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Приведен битолчанец за неовластено производство на дрога, доби кривична пријава

Н.Македонија - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Приведено момче од Битола, четири месеци на рид одгледувал канабис

МКД - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори", предвидено ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога

Локално - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Приведено лице од Битола за неовластено производство на дрога, поднесена кривична пријава

Lider - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

Уапсен млад битолчанец, на рид си садел канабис

Фокус - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...

БИТОЛЧАНЕЦ САДЕЛ МАРИХУАНА НА РИД Канабис сатива растел во „Брусничка населба“

+инфо - 10.08.2022

Пријавениот, како што соопшти МВР, во период од четири месеци во текот на 2022, откако од САД неовластено набавил семе од канабис сатива, добиениот расад го засадил на ридски терен на м.в.

Битолчанец од САД си донел семе канабис и го растел кај Брусничка населба

Република - 10.08.2022

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против С.Ш.(24) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, предвидено ...