Брестовац се налути на тајм-аут, тоа се исплатеше: Ајде ве молам да играте со глава момци (Видео)

Спортманија - 18.01.2021

Што се случуваше на минутата одмор на осум минути пред крајот на дуелот со Чиле Македонската ракометна репрезентација конечно се израдува на Светското првенство во Египет, откако со 32:29 го победивме Чиле.

Sport M - 18.01.2021

На осум минути до крајот, кога македонската репрезентација имаше водство од +5, селекторот побара тајм-аут, а изгледа тоа беше поради неговите попуштени нерви. Селекторот изгуби нерви, па можеше да се слушне и една пцовка во неговиот ...

(ВИДЕО) Кога Брестовац ќе изгуби нерви: Селекторот пцуеше на тајм-атут

Спортклуб - 18.01.2021

Македонската ракометна селекција во третиот меч, последен од првата фаза на СП во Египет успеа да дојде до првата победа. Нашиот национален тим потешко од очекувањата, по голема борба славеше над аутсајдерот Чиле со резултат од 32-29.

И на селекторот му „прекипе“: Опасен тајм-аут на Брестовац (ВИДЕО)

SportSport - 18.01.2021

На нецели осум минути до крајот, Чиле успеа да намали на само два гола разлика, откако ние претходно поведовме со плус четири. Селекторот, Данило Брестовац повика тајм-аут да ги смири момците, да не избрзуваат со шутевите.

Брестовац списка на тајм-аут: Играјте со глава, дајте малку одговорност! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 18.01.2021

Македонија славеше над Чиле со 32-29 и обезбеди место во главната рунда на Мундијалот во Египет. Нашата селекција во финишот имаше водство од пет погодоци, 28-23, но прими два гола во серија на осум минути до крајот по двата наши избрзани напади.

Лазаров ги искара ракометарите на тајм-аут

Како вистински капитен, Кире Лазаров ги искара своите соиграчи. Тој им напомена –“Смирете се не шутирајте сега, не шутирате кога треба“ тоа беше советот на капитенот во 51.минута на тајм-аутот кога имавме ние опиплива предност.

Република - 18.01.2021

„Клавајте голови“ од Брестовац на 8 минути до крај

На осум минути до крајот, кога македонската репрезентација имаше водство од +5, селекторот побара тајм-аут, а изгледа тоа беше поради неговите попуштени нерви. Немој да ми шутирате без везе, дајте до шанса…, вели Брестовац, видно нервозен.

Maкедонија едвај до втората фаза, Брестовац изгуби нерви (ВИДЕО)