TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Родителите ги донираа органите на 15 годишната ќерка која почина од таблета-екстази

AKO - 09.11.2018

15 годишната Софија Силјановски од Аранѓеловац во Србија , почина од мозочен удар, откако претходно на забава кај пријатели се напила една таблета екстази, така наречна ,,ексер“, клинец, со потекло од Кина, која е со неколукратно посилно дејство од ...

Потресни зборови на таткото на починатата Софија: „Мојата ќерка беше прекрасно дете, првпат проба дрога“

Press24 - 08.11.2018

Петанесетгодишната Софија С. почина во Аранѓеловац, откако од локалниот дилер, 21-годишниот Никола Б. земала таблета екстаза и потоа доживеала мозочен удар. Таткото на починатото девојче за српски Курир вели дека неговата ќерка била прекрасно дете.

Петнаесегодишната Софија почина од екстаза на приватна забава - ова е нејзината последна фотографија

Press24 - 08.11.2018

Петнаесетгодишната Софија С. од Аранѓеловац починала после 4 дена броба за живот во болница, каде е префрлена откако ѝ се слошило после земање екстаза на една приватна забава. Таа вечер околу 20 тинејџери присуствувале на приватна забава.

Петнаесетгодишната Софија нова жртва на екстазите во Србија

+инфо - 08.11.2018

Изминатото лето, екстазите во Србија одзедоа четири млади животи. Петнаесетгодишната Софија била најновата жртва на екстазите во Србија. -Дваесетина млади биле на приватна забава во куќа. Сите пробале тоа што било донесено.

„Мојата ќерка беше прекрасно дете, првпат проба дрога“

Сител - 08.11.2018

Петанесетгодишната Софија С. почина во Аранѓеловац, откако од локалниот дилер, 21-годишниот Никола Б. земала таблета екстаза и потоа доживеала мозочен удар. Таткото на починатото девојче за српски Курир вели дека неговата ќерка била прекрасно дете.

Девојче од Аранѓеловац почина од само една таблета екстази

Пулс24 - 09.11.2018

По 4 дена броба за живот во болница, каде е префрлена откако ѝ се слошило после земање екстази на една приватна забава петнаесетгодишната Софија С. од Аранѓеловац починала. На забавата присуствувале околу 20 тинејџери и некои пробале од таблетите.

„Мојата ќерка беше прекрасно дете, првпат проба дрога“

24Инфо - 08.11.2018

„Мојата ќерка беше прекрасно дете, првпат проба дрога“ Петанесетгодишната Софија С. почина во Аранѓеловац, откако од локалниот дилер, 21-годишниот Никола Б. земала таблета екстаза и потоа доживеала мозочен удар.