TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горивата, машала, поскапеа!

Авто Магазин - 15.04.2019

Пред избори или не, регулаторната комисија за енергетика ревносно си ја врши работата редовно известувајќи нé за промените на цените на горивата , која оваа недела поскапеа и тоа, машала, за дебели проценти.

Бензините поскапуваат, од полноќ нови повисоки цени

Сител - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Големо поскапување на горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар.

Регулаторна: Цените на горивата се зголемуват за 1.5 до 3 денари!

CARClub - 15.04.2019

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени – од вечерва на полноќ цените на бензините и дизелот се зголемуваат за 1.5 до 3 денари. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на ...

Цените на бензините се зголемуваат до три денари

Макфакс - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата што ќе важат од вечерва на полниќ. Според објавените податоци, малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек ...

Горивата поскапуваат од 1,50 до три денари

Бизнис Инфо - 15.04.2019

Фото: Pixabay Бензините од полноќ поскапуваат за 2,50 и три денари, додека дизелот ќе добие цена повисока за 1,50 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот Еуросупер БС – 95 поскапува за три денари и новата цена ќе биде 71,50 ...

Значително поскапуваат горивата – Ова се новите цени

Скопје24 - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

НОВИ ЦЕНИ: Од полноќ ќе точите бензин и дизел по поскапи цени

Фактор - 15.04.2019

Цената на светските пазари расте а токму тоа е причина да се зголемата и цените на нафтените деривати во земјава. Во следните две недели возачите ќе полант резервоари со бензини и дизел кој поскапуваат за 2,5 до три денари, односно 1,5 денар.

Цените на горивата скокаат за 1,5 до 3 денари

Gostivarpress.mk - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите, поскапи цени на горивата, кои започнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 4,93%, односно за 3,21% .

Горивата поскапуваат за три односно, 1,5 денар

Независен - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика објави дека од ноќеска на полноќ ќе следува нова промена на малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените. Цените ќе се зголемат во просек за 3,21%.

Бензините поскапуваат од 2,5 до 3 денари, дизелот за 1,5 денар

Магазин - 15.04.2019

Се зголемува малопродажната цена и на мазутот и ќе изнесува 34,45 денари за килограм. Просечната цена на суровата нафта на светскиот пазар во изминатиот 14-то дневен период изнесуваше70,422 долари за барел, додека курсот на денарот во однос на ...

Значително поскапуваат горивата

Centar - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Нова цена на горивата

Centar - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика на 15 април ќе ги објави новите цени на горивата. Традиционално секој втор понеделник во месецот се утврдуваат цените на бензинот, дизелот и други деривати.

Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Press24 - 10.06.2019

Регулаторната комисија за енергетика треба денеска да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата, минатиот понеделник реши да ги намали цените, па така цената на ...

Поскапуваат горивата

Фокус - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Големо поскапување на горивата, ова се новите цени

ТВ21 - 15.04.2019

Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар. „Супер-95“ поскапува за 3,00 денари и ќе се продава по цена од 71,5 денари, а литар дизел ќе биде поскап за 1,50 денари и ќе се продава по цена од ...

Нови цени на горивата

OhridNews - 03.06.2019

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, цената на бензините и дизелот се намалува за денар до денар и половина. Новата цена на „еуросупер 95“ ќе изнесува 69,50 денари за литар, „еуросупер 98“ ќе се продава по ...

Драстично поскапување на бензинот и дизелот, одлучи Регулаторна

Пулс24 - 15.04.2019

Регулаторната Комисија за енергетика, две седмици по последната одлука, ги зголемува рафинериските и малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,93%, односно за 3,21% во однос на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените ...

Ново големо поскапување на горивата

Република - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Утре нови цени на горивата

ТВ21 - 14.04.2019

На редоцна седница Регулаторната комисија утре треба да ги соопшти новите цени на бензините. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

1tv - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна со нови цени на горивата – Еве колку ќе чинат во следните две недели!

iPortal - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар.

Горивата драматично поскапуваат- Ова се новите цени

Курир - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Денеска нова цена на горивата во Македонија

Република - 14.04.2019

Регулаторната комисија денеска треба да ги соопшти новите цени на бензините. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува 68,5 денари за ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

А1 On - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Горивата поскапуваат – Ова се новите цени

Нетпрес - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Нови цени на горивата од понеделник

Centar - 14.04.2019

Во понеделник напаладне, Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на бензините. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари ...

Од полноќ нови повисоки цени на горивата

Н.Македонија - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна одлучи: Ново големо поскапување на горивата

Скопје инфо - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Курир - 24.04.2019

На 29 април, вообичаено како и секој втор понеделник во месецот ќе се утврдат новите цени на горивата. Цените на горивата се креираат согласно движењата на нафтата на Светските берзи, која е во постојан пораст изминатата година.

Бензинoт поскапува од 2,5 до три денари, дизелот за 1,5 денар

Бриф - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна одлучи: Големо поскапување на горивата

Точка - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Денеска нова цена на горивата во Македонија

Скопје инфо - 14.04.2019

Регулаторната комисија утре треба да ги соопшти новите цени на бензините. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува 68,5 денари за литар, ...

Бензините поскапуваат

Опсервер - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Поскапуваат горивата

Бизнис Вести - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Од утре нови цени на горивата во Македонија

Скопје24 - 14.04.2019

На редоцна седница Регулаторната комисија утре треба да ги соопшти новите цени на бензините. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува ...

Регулаторна: Цените на горивата се зголемуват за 1.5 до 3 денари!

Скопје1 - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Поскапуваат горивата

Кумановски м. - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати во земјава поскапуваат за 3,21 отсто, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетија. Така, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 3,00 денари за литар, ...

Цената на нафтата во светот паѓа, дали ќе се намалат цените на горивата утре во Македонија?

Фактор - 14.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да ги соопшти новите цени на бензините во земјава. Пред две недели цените на горивата во Северна Македонија се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

Либертас - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Возачи од денес точите горива по овие цени

Скопје1 - 14.04.2019

Напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на бензините, стандардно, две недели по последната одлука. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија, па така малопродажна цена на бензинот ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

МКД - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде повисока цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари ...

Утре нови цени на горивата

24 Вести - 14.04.2019

Утре Регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на бензините. Пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и сега изнесува 68,5 денари за литар, а ...

Ново поскапување на бензините и дизелот

USB - 15.04.2019

За три денари од ноќеска на полноќ поскапа ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се зголемува цената на Еуросупер 98 и ќе се продава по 73 денари за литар.

Нови цени на горивата во Македонија

Бизнис Вести - 15.04.2019

На редоцна седница Регулаторната комисија денес треба да ги соопшти новите цени на бензините. Пред две недели цените на горивата се зголемија, така што малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува 68,5 денари ...

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат

Мета - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари поскапува „еуросупер 95“ и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се ...

Ќе има ли намалување на цената на горивата во Македонија?

Вечер - 15.04.2019

Напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на бензините, стандардно, две недели по последната одлука. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија, па така малопродажна цена на бензинот ...

Бензинот и дизелот поскапуваат од ноќеска на полноќ

еМагазин - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари поскапува „еуросупер 95“ и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се ...