TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актерката Ристиќ ќе ги гони полицајците што ја однесоа во Бардовци

Република - 19.09.2018

По искажаниот голем интерес за случајот на актерката Ирена Ристиќ, нејзиниот адвокат Јанаки Митровски со информации за следните чекори што ќе бидат преземени против несовесни и непрофесионални припадници на МВР.

Актерката Ристиќ ќе поднесе тужба против полицајците што ја однесоа во Бардовци

Скопје инфо - 19.09.2018

По искажаниот голем интерес за случајот на актерката Ирена Ристиќ, нејзиниот адвокат Јанаки Митровски со информации за следните чекори што ќе бидат преземени против несовесни и непрофесионални припадници на МВР, пишува Република.

Ристиќ:Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

24Инфо - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат преземени сите правни ...

Ристиќ: Пеколно е да се проаѓа низ овој кафкијански лавиринт

Фокус - 18.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ, која завчера беше приведена поради наводна алкохолизирана состојба и однесена до „Бардовци“, вечерва се надоврза на објавата на нејзиниот адвокат дека ќе бараат одговорност.

Полицајци и барале алко тест на Ристиќ како да е возач, иако таа пеш ги чистела отпушоците пред Влада

Телма - 18.09.2018

Правилникот за начинот за вршење на полициски работи дзоволува алко-тестови, па дури и лекарски прегледи за да се утврди дали некој е под дејство на дрога. Но, тоа не е предвидено за пешаци, туку само за возачи.

Ирена Ристиќ ќе ги „гони“ полицајците кои ја приведоа

еМагазин - 19.09.2018

Актерката и активист Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил соопшти дека ќе ги преземе сите правни мерки против полицајците кои ја приведоа пред неколку дена. Ви го пренесуваме нејзиниот статус: „Почитувани новинари, медиуми и заинтересирани.

Ристиќ: Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

Макфакс - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат преземени сите правни мерки.

Ирена Ристиќ приведена и носена во „лудница“ по полициска проценка

Телма - 17.09.2018

Расцветани рози, полициски службеници и отпушоци на земја. Ваква била сцената пред владата на Илинденска и ноќеска околу еден часот каде актерката Ирена Ристиќ биле приведена затоа што како што тврди сакала да ги исчисти изгаснатите цигари од пред ...

Полицајци ја однеле актерката Ристиќ на психијатрија

Сител - 17.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ била приведена додека собирала пикавци во паркот покрај Влада. Одбила алко тест па ја однеле во психијатриската болница во Бардовци. Шокирана од односот на полицијата актерката раскажа на Фејсбук за синоќешниот случај за кој ...

Чистењето на Ристиќ

+инфо - 17.09.2018

За собирање пикавци, како што самата тврди, не е приведена, сигурно, а не се знае дали била приведена затоа што била во алкохолизирана состојба, па била носена во Бардовци на крвна проба. А, бе, што е ова со Ристиќка?! Го прочитав нејзиниот статус и ...

МВР со прекршочна за Ристиќ, таа тврди полицајците биле некултурни и ја малтретирале (Видео)

1tv - 17.09.2018

Спротивставени тврдења од МВР и актерката Ирена Ристиќ во врска со синоќешното нејзино приведување пред Владата. Актерката обвинува дека полицајците ја привеле бидејќи ги собирала пикавците од пред Влада, додека од Министерството за внатрешни работи ...

МВР: Ристиќ е приведена поради дрско и непристојно однесување, а е однесена во Бардовци бидејќи не дозволила ...

iPortal - 17.09.2018

Откако актерката Ирена Ристиќ на социјалната мрежа фејсбук објави дека ноќта ја поминала во полициска станица и во Бардовци, при што обвини дека била навредувана од полицајците, и МВР излезе со официјално соопштение за случајот.

Ирена Ристиќ од полициска станица, заврши во Бардовци

Алфа - 17.09.2018

Чистеле отпушоци пред Владата или дивееле, полицијата и граѓанската активистка и актерка Ирена Ристиќ со спротивни прикази околу нејзиното апсење синоќа пред Влада. Ристиќ тврди дека како и многупати досега чистела отпушоци со уште едно лице како ...

Шилегов, го исчистивте ли ѓубрето како и обично или овој пат решивте да апсите?

Курир - 17.09.2018

Градската власт во Скопје, водена од Петре Шилегов го претвори градот во огромна депонија. Комуналната хигиена не се одржува, иако е тоа редовен делокруг на работа на ЈП Комунална хигиена.

Гласно ме пцуеја: Ирена Ристиќ раскажа како завршила во болницата во Бардовци

Република - 17.09.2018

Актерката и активистка Ирена Ристиќ објасни зошто и како синоќа била приведена од полицијата и однесена во психијатриската болница во Бардовци. Вели дека причина за приведувањето е тоа што пред Влада ги метела догорчињата од цигари.

Ирена Ристиќ приведена и однесена во болницата Бардовци

МК News - 17.09.2018

Актерката и активист Ирена Ристиќ синоќа била приведена од полицијата оти пред Влада чистела пикавци, а на социјалните мрежи се огласи за тоа што се случило: – “Дури не ми го земале телефонот…Пробаа да ме стаат у Бардовци!.

Сакала да ги исчисти пикавците од пред Влада, а полицијата противправно ја привела

Бизнис Вести - 17.09.2018

Активистката за почиста животна средина Ирена Ристиќ од „НЕ БИДИ ЃУБРЕ“ синоќа била приведена од полицијата, поради како што вели она метење на пикавците покрај Влада„ Противправно бев приведена.

Ирена Ристиќ ја носеле во “Бардовци“ зошто одбила алкотест, тврди МВР

Пулс24 - 17.09.2018

Сагата продолжува Во билтенот на МВР е регистрирано дека актерката Ирена Ристиќ заедно со уште едно лице синоќа по полноќ го нарушувале јавниот ред и мир на булеварот “Илинден“ на тој начин што силно викале, и дрско и непристојно се однесувале.

„Твитер“ коментари за Ристиќ: Па и да била пијана, кој нормален може да се соочи со трезна глава со сите ваши/наши ...

еМагазин - 17.09.2018

Твитер-заедницата реагира на приведувањето на актерката Ирена Ристиќ, но има и такви кои велат дека законот мора да важи за сите. Ристиќ била приведена пред Владата, бидејќи собирала пикавци и притоа била однесена до Беко, па до Бардовци, при што ...

МВР: Ристиќ беше однесена во психијатриска болница затоа што одбиваше алкотест

24Инфо - 17.09.2018

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на Република Македонија, 43-годишната актерка по ...

Ристиќ: Пеколно е да се проаѓа низ овој кафкијански лавиринт

Press24 - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ, која завчера беше приведена поради наводна алкохолизирана состојба и однесена до „Бардовци“, вечерва се надоврза на објавата на нејзиниот адвокат дека ќе бараат одговорност.

Ристиќ: Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

А1 On - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат преземени сите правни мерки.

Чистењето на Ристиќ

iPortal - 17.09.2018

За собирање пикавци, како што самата тврди, не е приведена, сигурно, а не се знае дали била приведена затоа што била во алкохолизирана состојба, па била носена во Бардовци на крвна проба. А, бе, што е ова со Ристиќка?! Го прочитав нејзиниот статус и ...

Прекршочни пријави за две лица за нарушување на јавниот ред и мир во близина на Владата

1tv - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле jавниот ред и мир.

Додека Скопје се дави во смет, Шилегов е во длабок зимски сон!

Република - 17.09.2018

Скопје, посебно центарот на главниот град на државава се претвори во една голема депонија. Нема агол во градов за кој може да се каже дека е чист, но тоа изгледа е одлика на оваа власт која мисли дека ѓубрето зад неа треба да го чисти некој друг.

Глумицата Ирена Ристиќ тврди дека била приведена поради чистење отпушоци пред Влада

AKO - 17.09.2018

,,Противправно бев приведена“- тврди глумицата Ирена Ристич и иницијатор на движењето ,,Не биди ѓубре“. ,,Не добив одговор на ниту едно од многуте прашања кои логично се наметнуваа. Зошто ме пикаат во комбе? Што згрешив? Зошто не смеам да ги метам ...

Ристиќ: Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

Точка - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат преземени сите правни мерки.

Ирена Ристиќ била однесена во бардовци оти одбила алкотест, велат од МВР

МК News - 17.09.2018

Министерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава против актерката Ирена Ристиќ според член од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир кој предвидува дека на лице кое „на јавно место се оддава на пијанство или во пијана состојба го ...

Ристиќ: Против полицајците кои ме приведоа ќе бидат преземени сите правни мерки

Радар - 19.09.2018

Актерката Ирена Ристиќ и нејзиниот адвокат Јанаки Митровски најавија дека против полицајците кои во саботата ја приведоа и ја одведоа во психијатриска болница ќе бидат преземени сите правни мерки.

МВР: Ристиќ беше однесена во психијатриска болница затоа што одбиваше алкотест

Точка - 17.09.2018

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на Република Македонија, 43-годишната актерка по ...

Актерката Ирена Ристиќ приведена поради дрско однесување, одбивала да направи алкотест

Република - 17.09.2018

Ноќеска околу 01 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, актерката Ирена Ристиќ (43) од Охрид и В.Р. (32) од Скопје, го нарушиле Јавниот ред и мир на тој начин што викале на висок тон и дрско и непристојно ...

МВР ќе ја казни актерката Ирена Ристиќ со 1300 евра?

Маркукуле - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле jавниот ред и мир.

Ристиќ одби алкотест со чудни симптоми на лицето, велат од МВР за носењето во Бардовци

Репортер - 17.09.2018

По објавата на Ирена Ристиќ дека поради чистење на Владата завршила во душевната болница во Бардовци, и МВР излезе со официјално соопштение. Од таму велат дека актерката Ирена Ристиќ (43) синоќа околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на ...

Прекршочни пријави за две лица за нарушување на јавниот ред и мир во близина на Владата

MTM - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле jавниот ред и мир.

Актерката Ирена Ристиќ приведена за нарушување на јавниот ред и мир, таа тврди дека чистела ѓубре пред Влада

Кајгана - 17.09.2018

Скопје, 17 септември 2018 (МИА) – Актерката Ирена Ристиќ (43) вчера во 1 часот по полноќ била приведена заедно со В.Р.(32) од Скопје, бидејќи го нарушиле jавниот ред и мир на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија.

Зошто Ристиќ била приведена и однесена во Болницата во Бардовци?

Канал5 - 17.09.2018

Поради тоа што собирала пикавци околу Владата или поради тоа што се однесувала дрско кон полицајците и одбивала да и се направи алкотест? Две различни верзии се појавија во јавноста за синоќешното приведување на Ирена Ристиќ.

МВР со соопштение за настанот поврзан со актерката Ристиќ

Радар - 17.09.2018

Во врска со настанот МВР излезе со соопштение во кое вели дека ноќеска во 1.05 часот на булевар Илинден во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.

МВР: Лицето И.Р. омаловажувала, навредувала и одбила алкотест

AKO - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле Јавниот ред и мир на тој начин што викале на висок тон и дрско и непристојно ...

МВР: Ирена Ристиќ била дрска и одбила да даде крв и урина за присуство на алкохол

Денешен - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле jавниот ред и мир.

МВР: Ристиќ беше однесена во психијатриска болница затоа што одбиваше алкотест

Правдико - 17.09.2018

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на Република Македонија, 43-годишната актерка по ...

МВР за приведувањето на актерката Ристиќ

Тера - 17.09.2018

На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од Скопје, го нарушиле Јавниот ред и мир на тој начин што викале на висок тон и дрско и непристојно ...

Ирена Ристиќ: Се налутија што им ги заметов пикавците кај Влада!

Окно - 17.09.2018

Актерката и активистка Ирена Ристиќ со полициско комбе била приведена во полициска станица „Беко“ бидејќи, како што вели, чистела догорчиња од цигари пред Влада. Ристиќ вели дека односот на полицајците бил арогантен, а три часа од приведувањето не ѝ ...

„Гласно ме пцуеја“ - актерката Ирена Ристиќ раскажа како завршила во болницата во Бардовци

Press24 - 18.09.2018

Актерката и активистка Ирена Ристиќ кажа декапричина за приведувањето е тоа што пред Влада ги метела пикавците од цигари. Вели дека едвај ѝ дозволиле адвокат. -Противправно бев приведена. Не добив одговор на ниту едно од многуте прашања.

МВР: Ирена Ристиќ го нарушувала јавниот ред и мир и одбила алкотест

Фактор - 17.09.2018

Од полицијата излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое стои дека околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на Република Македонија, 43-годишната актерка по потекло од Охрид, заедно со ...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците

А1 On - 17.09.2018

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за однесувањето на полицајците можат да го пријават настанот во одделот за внатрешна контрола при ...

МВР излезе со детали за случајот со Ирена Ристиќ

Женски магазин - 17.09.2018

Од МВР излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое е наведува дека околу еден часот по полноќ, во близина на Владата на Република Македонија, 43-годишната актерка по потекло од Охрид, заедно со 32-годишниот ...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците

Локално - 17.09.2018

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за однесувањето на полицајците можат да го пријават настанот во одделот за внатрешна контрола при ...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците (видео)

Н.Македонија - 17.09.2018

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за однесувањето на полицајците можат да го пријават настанот во одделот за внатрешна контрола при ...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците

Канал5 - 17.09.2018

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за однесувањето на полицајците можат насилство од полицајците. И.Р и В.Р.

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од полицајците

Стандард - 17.09.2018

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за однесувањето на полицајците можат да го пријават настанот во одделот за внатрешна контрола при ...