TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Божиновска – Силвестри: разменети мислења во сферата на економијата и енергетиката

Макфакс - 10.07.2024

Министерката за енергетика, рударство и минеални суровини, Сања Божиновска, денеска освтари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа Силвестри во чии рамки беа разменети мислења за односите и соработката меѓу двете држави во ...

Божиновска – Силвестри: разменети мислења во сферата на економијата и енергетиката

Опсервер

Министерката Божиновска оствари работна средба со амбасадорот на Италијанската Република, Андреа Силвестри

24Инфо

Божиновска – Силвестри: Се очекува зголемен интерес и реализација на италијански инвестиции во доменот на енергетиката

Бизнис Вести

Божиновска – Силвестри: Се очекува зголемен интерес и реализација на италијански инвестиции во доменот на енергетиката

Република

СРЕДБА БОЖИНОВСКА-СИЛВЕСТРИ: Италијанските искуства за искористувањето на европските фондови и средства наменети за зелена транзиција и декарбонизација се важно прашање

Фактор

Божиновска – Силвестри: Се очекува зголемен интерес и реализација на италијански инвестиции во доменот на енергетиката

Zoom

Канал5 Курир MakPress Локално

Ревизорите нижат извештаи, обвинителите отвораат предмети – исходот се чека

Р.С.Европа - 10.07.2024

Од 40 предмети поврзани со ревизорски извештаи, за кои ДЗР пред неполни два месеци барал податоци од Обвинителство, „Онкологија“ е единствениот што е во фаза на истрага, дел се затворени бидејќи нема основ за кривично гонење, а во повеќто се уште ...

Ревизорите нижат извештаи, обвинителите отвораат предмети

Телма

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

ТВ21 - 10.07.2024

Предавање на сите ревизорски извештаи досега кои се спроведени во делот на институциите под надлежноста на Министерството за енергетика и договарање на процес на постојана редовна ревизија на сите институции беше договорено на денешната средба на ...

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

Локално

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

4NEWS

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

Press24

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика: Секој што направил криминал ќе мора да одговара

Макфакс

Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика: Секој што направил криминал ќе мора да одговара

Опсервер

Министерката Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

Канал5

А1 On Слободен Печат Независен 24Инфо Точка Вечер Прес Фактор

СРЕДБА НА БОЖИНОВСКА СО ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР: Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката

Фактор - 09.07.2024

Искуствата на Република Франција, како една од водечките држави во Европската Унија, во делот на енергетиката, декарбонизацијата и зелената транзиција може да бидат мошне значајни за Македонија, беше заклучокот од денешната средба на Сања Божиновска ...

Средба Божиновска – Баумгартнер: Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката

ТВ21

Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката – средба Божиновска – Баумгартнер

Макфакс

Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката – средба Божиновска – Баумгартнер

Опсервер

Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката – средба Божиновска – Баумгартнер

Нетпрес

Отворена врата за француските компании за инвестирање во енергетиката – средба Божиновска – Баумгартнер

24Инфо

Божиновска – Баумгартнер: Отворена врата за француски инвестиции во енергетиката

МКД

Точка Zoom Курир Денешен MakPress Република

Mинистерката Божиновска најави ревизија во енергетиката

МКД - 10.07.2024

Предавање на сите ревизорски извештаи досега кои се спроведени во делот на институциите под надлежноста на Министерството за енергетика и договарање на процес на постојана редовна ревизија на сите институции беше договорено на денешната средба на ...

БОЖИНОВСКА: Ставаме крај за молкот за ревизиите – со години се нотирало и се молчело за криминалот во ЕСМ, МЕПСО, РЕК Битола…

Денешен

Министерката Божиновска објави план за ревизија на сите државни институции во енергетскиот сектор

Скопје инфо

СО ГОДИНИ СЕ МОЛЧЕЛО ЗА КРИМИНАЛОТ ВО ЕСМ, МЕПСО, РЕК БИТОЛА Mинистерката Божиновска најави ревизија во енергетиката

+инфо

Божиновска: Ревизорите со години информирале за криминал во ЕСМ, МЕПСО и РЕК, а никој не реагирал

Фокус

Министерката Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

Република

Министерката Божиновска најави ревизија на сите државни институции во делот на енергетика

Frontline

Мета 24 Вести Нетпрес MakPress