TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев ќе одмора во Охрид, Шекеринска во Скандинавија, Ангушев во Грција, Спасовски нема одлучено – Еве каде ќе одмораат ...

Centar - 22.07.2019

Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се информациите за годишните одмори на членовите на Владата на Република Северна Македонија. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот ...

Царовска во Турција, Манчевски во Италија, Адеми во Грција

Скопје1 - 22.07.2019

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски својот годишен одмор ќе го помине во Италија и тоа на почеток на месец август. И министрката за труд и социјална политика ќе летува надвор од земјава, но како дестинација за ...

Кога и каде Заев ќе оди на одмор

еМагазин - 22.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, Илинден, информираат од Владата. Премиерот Заев и неговото семејство деновите од одморот ќе ги поминат ...

Шекеринска 10 дена на одмор во Скандинавија

Скопје1 - 22.07.2019

Заменик претседателката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска оваа година ќе биде на годишен одмор од 25 јули до 5 август. Од Владата инфромираат и ќе замине на одмор во ...

Премиерот и министрите одат на ОДМОР, Грција и Албанија хит дестинации

Слободен Печат - 22.07.2019

Владата објавува детална информација за тоа каде ќе летуват нејзините членови. Премиерот Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, Илинден. Премиерот Заев и неговото семејство деновите од одморот ќе ги ...

Заев после втори август на одмор во Охрид, па во Грција

Скопје1 - 22.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, Илинден. Премиерот Заев и неговото семејство деновите од одморот ќе ги поминат во Охрид и во Грција, ...

Заев на одмор во Грција, Манчевски во Турција, Шекеринска во Скандинавија

24Инфо - 22.07.2019

Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се информациите за годишните одмори на членовите на Владата на Република Северна Македонија. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот ...

Заев на одмор во Охрид и Грција, Шекеринска во Скандинавија, Царовска во Турција

Макфакс - 22.07.2019

Премиерот Зоран Заев со семејството ќе замине на одмор по празникот 2 Август Илинден, во Охрид и во Грција, министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Скандинавија, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во Турција, а ...

Цела влада на одмор во август: Шекеринска во Скандинавија, Манчевски во Италија

Независен - 22.07.2019

Заради интересот на медиумската јавност, Владата соопшти кога и каде ќе одат на одмор нејзините членови. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, ...

Шекеринска во Скандинавија, Османи во Албанија, Анѓушев во Грција: Каде министрите ќе одат на одмор

еМагазин - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, информираат од таму. Заменик-претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска оваа година ќе биде на годишен одмор од 25 ...

Кога и каде ќе летуваат министрите и премиерот

Телма - 22.07.2019

22 јули, 2019 Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се информациите за годишните одмори на членовите на Владата на Република Северна Македонија. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел ...

Најмногу министри ќе летуваат во Албанија и Грција, Шекеринска во Скандинавија, а СЈО ја кочи Дескоска

+инфо - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев на одмор во Охрид и во Грција

Сител - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

ВЛАДАТА НА ОДМОР: Заев ќе плива во Охрид, па во Грција, Шеќеринска во Скандинавија, Анѓушев и Спасовски во Грција, ...

Денешен - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба. Премиерот Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 ...

Заев на одмор во Охрид и во Грција

Локално - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев на одмор во Грција после Илинден, Шекеринска во Скандинавија

Фокус - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев на одмор во Грција и Охрид, Шекеринска во Скандинавија, Димитров и Филипче уште не знаат

Република - 22.07.2019

Додека Македонија ја тресе еден од најголемите криминални скандали, во кој како што се шпекулира се вмешани и обвинители од СЈО и високи функционери на власта, премиерот Заев и министрите од владата се подготвуваат за своите годишни одмори кои ...

Заев на одмор во Охрид и Грција, Шекеринска во Скандинавија, Царовска во Турција

Вечер - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Грција, Турција, Скандинавија – Еве каде ќе летува премиерот и другите македонски политичари!

iPortal - 22.07.2019

Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се информациите за годишните одмори на членовите на Владата на Република Северна Македонија. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот ...

Заев ќе оди на одмор во Охрид и во Грција

А1 On - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десетина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев на одмор во Охрид и во Грција

MTM - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев, Поповски и Анѓушев на одмор во Грција, Шекеринска во Скандинавија, Манчевски во Италија

MakPress - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба. Премиерот Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите ...

Заев ќе оди на одмор во Грција, Шекеринска во Скандинавија

PressingTV - 22.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, Илинден. Премиерот Заев и неговото семејство деновите од одморот ќе ги поминат во Охрид и во Грција.

Заев на одмор во Охрид и во Грција

Либертас - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Магазин - 22.07.2019

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите за престојните обврски и одлуки кои треба да ги донесат. Голеем дел од политичарите ќе бидат на летување во Грција, а некои па и ќе заминат на Скандинавија.

Заев ќе одмара во Охрид и Грција по Илинден, Дураки уште нема план за годишен одмор

Сакам да кажам - 22.07.2019

Премиерот Зоран Заев на годишен одмор летово ќе оди во Охрид и во Грција. Од Владата денеска соопштија каде и кога ќе одат на летување премиерот и министрите од Владата. Заев со семејството ќе одмара неколку дена во Охрид а потоа и во Грција по ...

Заев на одмор во Грција после Илинден, Шекеринска во Скандинавија

ММС - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба. Премиерот Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 ...

Заев на одмор во Охрид и во Грција

Опсервер - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Премиерот Заев на одмор во Охрид и во Грција

Бриф - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Заев на одмор во Охрид и Грција, Шекеринска во Скандинавија, Царовска во Турција

Точка - 22.07.2019

Премиерот Зоран Заев со семејството ќе замине на одмор по празникот 2 Август, Илинден, во Охрид и во Грција, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, ќе одмора во Скандинавија, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, во ...

Најмногу министри ќе летуваат во Албанија и Грција, Шекеринска во Скандинавија, а СЈО ја кочи Дескоска

Скопје24 - 22.07.2019

Повеќемина членови на Владата на Република Северна Македонија дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

Грција, Турција, Албанија, Охрид, Скандинавија…дестинации за годишните одмори на Заев и министрите

МКД - 22.07.2019

Премиерот Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи во деновите после празникот 2 Август, Илинден, а со семејството ќе оди во Охрид и во Грција, соопшти владината прес-служба. Во соопштението до медиумите од Владата информираат кој од ...

Шеќеринска на Скандинавија, а Манчевски во Италија: Каде ќе одат останатите министри на одмор?!

Бизнис Вести - 23.07.2019

Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се информациите за годишните одмори на членовите на Владата на Република Северна Македонија. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев дел од годишниот ...

И ЗА НИВ Е ЛЕТО – Премиерот во Охрид и Грција,Манчевски во Италија, а Шеќеринска на Скандинавија: Еве каде ќе одат ...

Екран - 23.07.2019

Повеќемина членови на Владата на РСМ дел од годишниот одмор ќе го искористат во првите десеттина дена од август, соопштуваат од Владата на Република Северна Македонија „Заради интересот на медиумската јавност, во прилог на оваа соопштение се ...