TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса за прв пат оваа сезона во Европа во овој состав?

Спортски - 14.03.2018

Вечерва чекаме уште еден учесник во ¼ финалето од Лигата на шампионите, Баерн во првиот натпревар со „петарда“ го испрати Бешикташ, па останува отворено прашањето – Барса или Челзи? Пред три недели во Лондон натпреварот заврши со 1:1, голот на ...

Валверде: Нема тајна формула за успех над Челзи

Стандард - 14.03.2018

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде призна дека нема тајна формула за успех во денешниот реванш со Челзи од 1/8-финалето во Лигата на Шампионите. Во првата средба Барса извлече реми 1: 1 во Лондон, но тренерот е свесен дека Англичаните се тим ...

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

TopSport - 14.03.2018

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Ова се сите варијанти во стратегијата на Валверде: Која е триумфалната за „Плавите“?! (ФОТО)

Спортски - 13.03.2018

На Барселона и одговара и 0:0, но Каталонците најавуваат офанзивна игра и ќе бараат победа, а тренерот Ернесто Валверде и натаму не е сигурен со кои единаесетммина да стартува на теренот. Јасно, ба, УмтиМеси, Суарез, Ракитиќ, Бускетс, Тер Штеген, ...

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на „Камп Ноу“

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре го пречекува Челси во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако првиот меч на „Стемфорд Бриџ“ заврши без победник 1:1. На денешната прес-конференција на Барселона, Серхио Бускетс и тренерот Ернесто Валверде посочија на ...

Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

Спортски - 13.03.2018

Фудбалерите на Барселона утре вечер го пречекуваат Челзи во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Да потсетиме првиот натпревар заврши со резултат 1:1. Ернесто Валверде, тренерот на Барселона на конференцијата за новинари зборуваше за ...

Она во што Барса е најдобра оваа сезона пред неколку години изгледаше како научна фантастика

Спортски - 13.03.2018

Овие податоците пред само три сезони кога на клупата на Барселона седеше Луис Енерике изгледаа како научна фантастика. Барселона во овој момент ја има најдобрата одбрана во Европа, односно сметајќи ги натпреварите во сите натпреварувања гигантот од ...

Валверде веќе остави печат: Ни Јуве, ни Атлетико – Барса ја има најдобрата одбрана во Европа!

Спортклуб - 13.03.2018

Ако некој констатираше вакво нешто во претходните три сезони кога на клупата седеше Луис Енрике, би звучело навистина смешно или како невозможна мисија. Сепак, во овој момент и тоа е возможно.

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

Макфакс - 14.03.2018

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

Точка - 14.03.2018

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.