TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прва успешна трансплатација на црн дроб во Македонија

24 Вести - 26.11.2022

66 годишниот пациентот кому му беше трансплатиран црн дроб за прв пат во Македонија е добар, велат за ТВ24 од Дигестивната клиника. Тој бил екстубиран за неколку часа и за сега се е според протоколите.

Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Канал5

Историски момент: Прва трансплантација на црн дроб од починат дарител во Македонија - 60-годишен пациент доби нов орган (фото)

Црнобело

Убави вести од Клинички: За прв пат извршена трансплантација на црн дроб во Македонија

Скопје инфо

Изведена првата трансплантација на црн дроб во Македонија

Н.Македонија

Прва трансплантација на црн дроб во Македонија, донор на органите-жена во мозочна смрт

Телма

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Направена прва трансплантација на црн дроб од починат донор во историјата на македонското здравство

360 степени

Либертас Слободен Печат Фокус +инфо Скопје инфо Точка Независен 24 Вести

Солзи радосници после првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Република - 25.11.2022

Докторите, сестрите и целиот медицински персонал од Клиниката за дигестивна хирурија, кои денеска ја направија првата трансплантација на црн дроб од починат донор во историјата на македонскотo здравство, не можеа да ги задржат солзите радосници по ...

Првпат во македонското здравство извршена трансплантација на црн дроб од починат донор на Клиниката за дигестивна хирургија

Република

Прв пат во Македонија: Извршена трансплантација на црн дроб од починат донор

Локално

Прва во историјата на македонскотo здравство трансплантација на црн дроб од починат донор

24Инфо

Изведена првата трансплантација на црн дроб од починат донор во земјава

Мета

Прва во историјата на македонското здравство: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

ТВ21

ИСТОРИЈА: Прва трансплатнација на црн дроб во Македонија од починат донор – солзи радосници во операционата сала!

4NEWS

Независен еМагазин Скопје1 Пулс24 Zoom Вечер Прес Сител Курир

Возбуда и солзи радосници по првата трансплантација на црн дроб од починат дарител kaj 60-годишен пациент

Сакам да кажам - 25.11.2022

За првпат во земјава, на Клиниката за дигестивна хирургија беше направена првата трансплантација на црн дроб од починат дарител, објави на Фесјбук Министерството за здравство. Шеесетгодишен пациент со хронична болест на црниот дроб доби здрав орган ...

Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор во Македонија

Press24

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Канал5

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Опсервер

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Бриф

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Нова ТВ

МЗ: Направена првата трансплантација на црн дроб од починат донор

Frontline

CivilMedia Во Центар ММС МКД OhridNews MakPress Радио МОФ