TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Мирен изборен ден со одредени нерегуларности

Р.С.Европа - 24.04.2024

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека изборниот ден се одвива мирно и без поголеми нарушувања на изборниот процес. Сепак како што изјави портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, на некои места биле регистрирани одредени неправилности.

Во Радовиш се покажувале гласачки ливчиња, додека во Охрид истите се сликале

Телма

Изборниот ден помина во мирна, безбедна и демократска атмосфера, оценија од МВР

еМагазин

Недолично однесување при гласањето: Повеќекратни инциденти со фотографирање на гласачки ливчиња го нарушуваат процесот на гласање

Lider

МВР: Изборниот процес се одвива мирно

Кумановски м.

Штипјанец и скопјанка ги фотографирале гласачките ливчиња

Press24

Во Скопје се забележани испишани графити, пронајдена и испукана димна бомба, известуваат од МВР

Скопје1

Алсат-М еМагазин Zoom Алсат-М Радио МОФ Нетпрес

6-мина си ги сликале ливчињата, но полицијата ги фатила- на едно место најдена испукана чадна бомба,

Телма - 24.04.2024

Во Охрид е уапсен еден избирач кој го сликал гласачкото ливче со телефон, соопштија од СВР Охрид. Досега имало вкупно 6 такви изборни инциденти кога гласачите ги сликале ливчињата. МВР потврди дека двапати тоа се случило, во Скопје, а покрај Охрид, ...

МВР регистрира мал број инциденти на гласачките места

24 Вести

МВР: Пронајдена испукана димна бомба на гласачко место во Скопје, фотографирање гласачки ливчиња, оставени летоци на автомобили

Вечер Прес

Пронајдена испукана чадна бомба и испишани графити, според МВР регистрирани се мал број инциденти

Н.Македонија

Штипјанец и скопјанка ги фотографирале гласачките ливчиња, димна бомба на гласачко место во Скопје

Кајгана

Најдена испукана димна бомба на гласачко место, летоци врз паркирани автомобили во Чаир и графити пријавени во МВР

Press24

Испукана димна бомба на гласачко место, летоци врз паркирани автомобили во Чаир и графити пријавени во МВР

Република

MakPress Бриф Фактор МКД OhridNews Во Центар Република 4NEWS

СИ ГИ ФОТОГРАФИРАЛЕ ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА ЗА ДА ИМААТ ДОКАЗ ПРЕД ПАРТИИТЕ Полицијата приведе двајца, а за тројца ги ...

+инфо - 24.04.2024

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се пријавени 5 вакви инциденти во текот на досегашното гласање. Во текот на денешното гласање МВР регистрира пет инциденти со фотографирање на гласачко ливче.

5 лица си ги фотографирале гласачките ливчиња

ТВ21

МВР: Фотографирани гласачки ливчиња во Скопје, Охрид, Берово и Радовиш

Мета

Фотографирање на гласачки ливчиња низ Македонија, полицијата со соодветен поднесок за 5 лица

4NEWS

Петмина си ги фотографирале гласачките ливчиња, полицијата ги фати

Макфакс

Петмина си ги фотографирале гласачките ливчиња, полицијата ги фати

Опсервер

МВР: Петмина гласачи си ги фотографирале гласачките ливчиња

А1 On

Курир MTM 24 Вести Точка Н.Македонија Скопје1 Фокус Локално

Уште тројца ги фотографирале гласачките ливчиња – двајца ги скинале!

ТВ21 - 24.04.2024

-Во 14 часот е пријавено дека на избирачко место во Штип М.Ш. (23) го фотографирал гласачкото ливче. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок. -Полициски службеници од СВР Штип го приведоа Г.Ј. (34) од с.

МВР: Гласачки ливчиња се фотографирале и во Штип и Сопот

Мета

МВР регистрирала три случаи на фотографирање и два случаи на кинење на гласачкото ливче

MakPress

МВР: Нови случаеви на фотографирање и кинење на гласачко ливче

А1 On

Кинеле и фотографирале гласачки ливчиња- овие настани се регистрирани од страна на МВР

Курир

Повторно фотографирање на гласачките листови – две лица ги скинале

4NEWS

МВР: Уште тројца ги сликале гласачките ливчиња, а двајца ги искинале

Локално

Макфакс Опсервер Фокус Нетпрес Либертас 4NEWS Република Press24