TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катерина Коцевска стана в.д. директор на Драмски театар

Скопје инфо - 11.09.2019

После 37-години истуство, актерката Катерина Коцевска е новиот в.д. директор на Драмски театар. Таа била избор на вработените, информираат од Министерството за култура. Во биографијата на Коцевска се запишани над 30 улоги за кои била наградувана ...

Катерина Коцевска в.д. директорка на Драмски театар

МКД - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е нова в.д. директорка на Драмски театар, избрана од вработените, информираат од Министерството за култура. Коцевска е речиси 37 години член на ансамблот на Драмски.

Катерина Коцевска од утре нов в.д. директор на Драмски театар

Телма - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е нова в.д. директорка на Драмски театар, избрана од редот на вработените, велат од Министерството за култура. Таа утре ќе направи примопредавање во театарот, по што официјално ќе и започне новата функција.

Актерката Катерина Коцевска е в. д. директорка на драмски театар

Сакам да кажам - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е именувана за в. д. директорка на Драмски театар, потврдија од театарот за САКАМДАКАЖАМ.МК. Коцевска, која е членка на ансамблот на Драмски, доаѓа на местото на Викторија Рангелова-Петровска, која минатата недела поднесе ...

Катерина Коцевска именувана за в. д. директорка на Драмски театар

Вечер - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е именувана за в. д. директорка на Драмски театар, потврдија за весникот „Вечер“ од оваа институција. Коцевска, доаѓа на местото на Викторија Рангелова-Петровска, која минатата недела поднесе оставка по препораката на ...

Катерина Коцевска назначена за нов в.д. директор на Драмски театар

Слободен Печат - 10.09.2019

Таа доаѓа на местото на Викторија Рангелова-Петровска, која поднесе оставка откако нејзино разрешување препорача премиерот Зоран Заев. Актерката Катерина Коцевска е нов в.д. директор на Драмскиот театар, дознава СДК.мк .

Актерката Катерина Коцевска е в.д. директор на Драмски театар

Независен - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е именувана за в. д. директорка на Драмски театар, пишува САКАМДАКАЖАМ.МК . Коцевска, која е членка на ансамблот на Драмски, доаѓа на местото на Викторија Рангелова-Петровска, која минатата недела поднесе оставка откако ...

Катерина Коцевска од утре е нов в.д. директор на Драмски театар

Нетпрес - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е нова в.д. директорка на Драмски театар, избрана од редот на вработените, велат од Министерството за култура. Таа утре ќе направи примопредавање во театарот, по што официјално ќе и започне новата функција.

Актерката Катерина Коцевска е новата в.д. директорка на Драмски

Република - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е новата вршителка на должност директор на Драмски театар Скопје, објави СДК.мк. Коцевска е именувана за в.д. директорка на Драмски на местото на драматургот Викторија Рангелова – Петровска, која минатата недела поднесе ...

Актерката Катерина Коцевска е в.д. директор на Драмски театар

Скопје1 - 10.09.2019

Актерката Катерина Коцевска е новата вршителка на должност директор на Драмски театар Скопје, објави СДК.мк. Коцевска е именувана за в.д. директорка на Драмски на местото на драматургот Викторија Рангелова – Петровска, која минатата недела поднесе ...