TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во близина на станицата во Виена, каде што наводно е видена Данка, живеат голем број Романци

Канал5 - 02.04.2024

Откако се појави информацијата дека на видео во Виена е снимено девојче кое наводно наликува на малата Данка Илиќ, екипата на Телеграф се упатила кон австриската престолнина. Екипата на Телеграф денеска ја посети трамвајската станица во Виена, каде ...

Србите во Виена 24 часа ја бараат малата Данка

А1 On

Виенска полиција: Истрагата е во тек, се проверува дали навистина се работи за девојчето Данка Илиќ

А1 On

Поради Драгана Мирковиќ ангажиран приватен детектив во Виена во потрага по малата Данка Илиќ

Во Центар

Полицијата бара нова трага во истрагата за исчезнувањето на малата Данка

Скопје1

Сè уште нема потврда дали на снимката од Виена е Данка Илиќ – осми ден од потрагата по исчезнатото девојче кај Бор

Телма

Осми ден се трага по малата Данка – истрагата се шири во повеќе правци во Србија, но и во други земји

ТВ21

Фокус А1 On Канал5 Во Центар Вечер Прес Макфакс Фактор Скопје1

Австриската полиција се огласи за снимката на девојчето кое личи на исчезнатата Данка

МКД - 02.04.2024

Австриската полиција се огласи за снимката од девојче кое личи на исчезнатата двегодишна Данка Илиќ. Помина повеќе од една недела од исчезнувањето на малата Данка на која ѝ се изгуби трагата во Бањско Поле, на истокот на централна Србија.

Се огласи австриската полиција за снимката на девојче, кое личи на Данка

Канал5

КРУПЕН ИСЧЕКОР ВО ИСТРАГАТА ЗА ДАНКА Снимките од преминот во Романија и од трамваите во Виена сугерираат едно нешто

+инфо

Жените од снимката ги бараат со фоторобот: се очекува виенската полиција да се огласи за видеото со девојчето што личи на Данка

Макфакс

Виенската полиција за исчезнувањето на малата Данка: „Разговаравме со сведокот и го прегледавме видеото“

Макфакс

Виенската полиција ја бара малата Данка: се обидуваат да ги најдат жените од снимка со девојче

МКД

[ФОТО] Исчезнатата Данка е во Виена? Српската полиција и Интерпол со жолт аларм за пронаоѓање на девојчето

Точка

Вечер Прес +инфо А1 On Во Центар Press24 Lider MTM Опсервер

Потрага по малата Данка: Жените од видеото се бараат со фоторобот

24Инфо - 02.04.2024

Виенската полиција најави дека денеска ќе излезе со соопштение во врска со видеото снимено од српски државјанин на кое наводно се гледа девојка која наликува на Данка Илиќ. Тие преку фоторобот ја бараат жената од споменатото видео.

Виенската полиција го истражува исчезнувањето на девојчето од Србија

Р.С.Европа

Виенската полиција за случајот со Данка: Изгубено е многу време, проблемот е како видеото стигнало до полицијата

Вечер Прес

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Макфакс

Се огласија од виенската полиција за снимката за која се сомневаат дека е малата Данка

Скопје1

РТС: Виенската полиција посочува дека е изгубено многу време од појавувањето на снимката со девојчето

Бизнис Вести

Австриската полиција се огласи за случајот со исчезнатата Данка: Има еден проблем

Локално

Опсервер MTM Точка Слободен Печат MakPress Либертас Бриф Рацин

АВСТРИСКАТА ПОЛИЦИЈА ТРАГА ПО РОМАНКИТЕ СНИМЕНИ СО ДЕВОЈЧЕ КОЕ ЛИЧИ НА ДАНКА Енигма е зошто е уапсен полицаец и кому ...

+инфо - 02.04.2024

Амбасадорот на Србија во Австрија, Марко Благојевиќ изјави дека се очекува идентификација на детето од видеото снимено во Виена, за да се утврди дали се работи за Данка Илиќ, по која се трага од 26 март.

Српскиот амбасадор во Виена: Чекаме полицијата да јави за идентитетот на жените

А1 On

Се чека идентификација на девојчето од видеото во Виена: Полицијата трага по двете Романки

Фокус

„ЧЕКАМЕ ПОЛИЦИЈАТА ВО АВСТРИЈА ДА ГО ОТКРИЕ ИДЕНТИТЕТОТ НА РОМАНКИТЕ ОД ВИДЕОТО“: Вклучени се и австриските медиуми, еве што вели Амбасадорот на Србија во Виена за потрагата по исчезнатата Данка

Фактор

„ОВА Е ПРИОРИТЕТ“: Српскиот амбасадор во Виена ги откри најновите информации за потрагата по малата Данка

4NEWS

Во секој момент се чека идентификација на девојчето од видеото, се огласи српскиот амбасадор во Австрија

Макфакс

Новинарка од Виена: Австриската полиција интензивно трага по жените од видеото со дете кое наликува на Данка

Либертас

Фокус +инфо Слободен Печат Макфакс Вечер Прес Слободен Печат Република Опсервер