TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детската улица Тоше Проески доби нов лик

Нетпрес - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска, официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека Тоше Проески, позната како детска ...

Реконструираната детска улица „Тоше Проески“ од денес во употреба

Курир - 18.09.2013

Kај полициската станица „Аеродром“ во Ново Лисиче, денеска ќе биде пуштена во употреба реконструираната детската улица „Тоше Проески“. На официјалното пуштање на детската улица ќе присуствува ...

Фановите на Тоше Проески не добиле дозвола да го организираат „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“

Бриф - 17.09.2013

Почитувани, Сакаме да ве известиме дека ние – фановите на Тоше, со поддршка од Фондацијата „Тодор Проески“, кои традиционално се трудиме да го одржуваме настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на ...

Детската улица „Тоше Проески“ место за прошетка, одмор и релаксација

Скопје инфо - 18.09.2013

Г радоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска, официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека Тоше Проески, позната како детска ...

Фановите на Тоше Проески не добиле дозвола да го организираат „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше

Sky - 18.09.2013

Сакаме да ве известиме дека ние - фановите на Тоше, со поддршка од Фондацијата "Тодор Проески", кои традиционално се трудиме да го одржуваме настанот "Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше" ...

Скопјани ќе зачекорат по улицата „Тоше Проески“

+инфо - 18.09.2013

Реконструираната пешачка патека „Тоше Проески“ позната како детска улица во Аеродром денеска е отворена за граѓаните. -Со реконструкцијата на детската улица „Тоше Проески“, која на повеќе места беше ...

Градот Скопје не им одобрува на фановите на Тоше Проески организирање на „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“!?

Либертас - 18.09.2013

Интегрално соопштение до медиумите на фановите на Тоше Проески и администратори на најголемата фан страна за Тоше на Фејсбук Почитувани, Сакаме да ве известиме дека ние – фановите на Тоше, со ...

ФОТО: Детската улица „Тоше Проески“ во Аеродром доби нов лик

Press24 - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска, 18.9.2013 година, официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека „Тоше Проески", ...

На фан клубот на Тоше не му е дозволно да ја одржи „ѕвездено небо за Тоше“ на плоштадот

МК News - 18.09.2013

Членовите на фан клубот на Тоше кои секоја година по неговата смрт ја организираат манифестацијата „ ѕвездено небо за Тоше„ се обратија до медиумите – оваа година не им било дозволено на ...

ФОТО: Детската улица „Tоше Проески“ доби нов лик

Сител - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, денеска официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека „Тоше Проески“, позната како детска ...

ФОТО: Разубавена детската улица „Тоше Проески“

Курир - 18.09.2013

Познатата Детска улица во Ново Лисиче на која се собираат и дружат младите од целата општина доби посовремен изглед. Реконструираната пешачка патека „Тоше Проески“, денеска официјално ја пуштија во ...

Детската улица „Tоше Проески“ доби нов лик

А1 On - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, денеска официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека „Тоше Проески“, позната како детска ...

Детската улица Тоше Проески доби нов лик

Точка - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска, официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека Тоше Проески, позната како детска ...

Реконструирана детската улица „Тоше Проески"

Макфакс - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, во среда, официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека „Тоше Проески", позната како ...

Детската улица „Тоше Проески“ доби нов лик

Локално - 18.09.2013

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски денеска официјално ја пуштија во употреба реконструираната пешачка патека „Тоше Проески”, позната како детска ...

Детската улица ,,Тоше Проески” со посовремен лик

Lider - 18.09.2013

Детската улица во Ново Лисиче на која се собираат и дружат младите од целата општина доби посовремен изглед. Реконструираната пешачка патека „Тоше Проески“, денеска официјално ја пуштија во употреба ...

ВИДЕО Да се потсетиме на победничката химна на Тоше Проески

Sky - 16.09.2013

Да се потсетиме на победничката химна на Тоше Проески, Македонија навива за вас, која не' потсетува на убави ...