TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус тргнува по Тони Крос

Спортски - 08.12.2023

Јувентус покажува сериозен интерес за плејмејкерот на Реал Мадрид, Тони Крос, пренесуваат медиумите на Апенините. Крос наскоро ќе наполи 34 години, но игра уште една одлична сезона во Реал Мадрид, а неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Крос објави бизарна снимка и ги изненади пријателите (Видео)

СуперСпорт - 07.12.2023

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос реши да објави видео на кое покажува дека и големи ѕвезди како него живеат обичен живот и имаат нормални ...

Крос одговори кој е најдобриот играч со кој играл

Спортклуб - 06.12.2023

Германскиот фудбалер Тони Крос зборуваше за Реал Мадрид ТВ и одговори на многу интересни прашања. Првото прашање беше за тоа кој е најдобриот играч со кој имал можност да игра, а не му требаше многу време за да одговори: -Кристијано Роналдо, рече ...