TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

30 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПЕЈАЧОТ ШТО ЈА ИСПЕА „I BELIEVE I CAN FLY“ Роберт Кели злоставувал жени и деца

+инфо - 30.06.2022

Во судот се слушаа сведочења како Кели го искористил своето влијание за да ги намами жените и децата на сексуална злоупотреба во текот на две децении. Поротниците на неговото шестнеделно судење во Бруклин слушнале како тој тргувал со жени меѓу ...

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Кајгана - 30.06.2022

Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор поради принудување жени и деца на проституција, пренесе BBC. Исто така, казнет е со 100.000 евра. Mоментално се соочува со одвоени кривични пријави во други три случаи.

Американски пејач осуден на 30 години затвор за сексуално насилство

Нетпрес - 30.06.2022

Американскиот аренби пејач Ер. Кели осуден е во средата на 30 години затвор поради тоа што со децении ја злоупотребувал својата слава и богатство за да мали жени и малолетнички и да ги присилува на сексуални активности.

Ар Кели осуден на 30 години под обвинение за сексуална злоупотреба

Скопје1 - 30.06.2022

Пејачот Ар Кели (55) во средата беше осуден на 30 години затвор за сексуално злоставување жени, девојки и момчиња, повеќе од 20 години откако првпат се соочи со обвинение. Минатиот септември, поротата во Њујорк го прогласи Кели за виновен за ...

Пејачот Р. Кели осуден на 30 години затвор

Опсервер - 30.06.2022

Американскиот ар-ен-би пејач Р. Кели е осуден на 30 години затвор за сексуално насилство. Пресудата ја донесе окружната судијка Ен Донели пред Федералниот суд во општината Бруклин во Њујорк, САД.

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо - 30.06.2022

И да верува дека може да лета, напразно. Најпознат по песната “I believe I can Fly” („Јас верувам дека можам да летам“), Р.Кели е прогласен за виновен за водење криминална организација во Чикаго повеќе од дваесет години, која регрутираше жени за да ...

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор за сексуално злоставување жени и деца

Сакам да кажам - 29.06.2022

Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор за водење шема за сексуално злоставување жени и деца. Ова следува девет месеци откако 55-годишната аренби ѕвезда беше прогласена за виновна по сите обвиненија за рекетирање и сексуална ...

Познат американски пејач доби 30 години затвор за сексуално искористување малолетнички

Канал5 - 29.06.2022

Познатиот американски R&B пејач Р.Кели е осуден на 30 години затвор поради низа сексуални престапи. Р. Кели е прогласен за виновен за сексуална трговија и злоупотреба. Сведоците изјавија дека жртвите се надевале дека тој ќе им помогне во нивните ...

АР КЕЛИ ДОБИ 30 ГОДИНИ ЗАТВОР Популарниот пејач е осуден за сексуална злоупотреба на девојки

+инфо - 29.06.2022

Една од жртвите се присетила на инцидентот кога била принудена на орален секс со музичката ѕвезда во автомобил полн со негови пријатели. Американскиот музичар Роберт Силвестер Кели или Ар Кели (55) е прогласен за виновен за низа сексуални престапи, ...

Популарниот пејач Р.Кели осуден на 30 години затвор

Вечер Прес - 29.06.2022

Американската музичка везда, пејачот, текстописец и продуцент Р. Кели (Роберт Силвестер Кели) денеска беше осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, ...

Познатиот музичар Р. Кели осуден на 30 години затвор за заведување на малолетници и рекет

Слободен Печат - 29.06.2022

Познатата американска ар-ен-би ѕвезда Р. Кели доби 30 години затвор поради водење на синџир за проституција и рекетирање. Тој беше прогласен за виновен по сите точки од обвинението, вклучително и заведување малолетници користејќи слава.

Популарниот пејач Ар Кели осуден на 30 години затвор за сексуална злоупотреба на девојки

Република - 29.06.2022

Американската музичка везда, пејачот, текстописец и продуцент Ар Кели (Роберт Силвестер Кели) денеска беше осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, ...

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Фокус - 29.06.2022

Американската музичка везда, пејачот, текстописец и продуцент Р. Кели (Роберт Силвестер Кели) денеска беше осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, ...

Раперот Р Кели осуден на 30 години затвор

Таратур - 30.06.2022

Њујоршкиот суд го осуди славниот пејач, текстописец и продуцент Р. Кели (Роберт Силвестер Кели) на 30 години затвор затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, вклучително и голем број девојчиња, на ...

Ар Кели осуден на 30 години затвор за сексуално злоставување жени и деца

Независен - 30.06.2022

САД – Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор за водење шема за сексуално злоставување жени и деца. Ова следува девет месеци откако 55-годишната аренби ѕвезда беше прогласена за виновна по сите обвиненија за рекетирање и сексуална ...

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор за сексуална злоупотреба

Репортер - 30.06.2022

Американскиот пејач и текстописец Ар Кели (55) е осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, вклучително и голем број девојчиња, на систематска сексуална ...

Популарниот пејач Роберт Кели осуден на 30 години затвор

Локално - 30.06.2022

Американската ѕвезда, пејач, текстописец и продуцент Р. Кели (Роберт Силвестер Кели) денеска беше осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава за да младите обожавателки, меѓу кои голем ...

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Либертас - 30.06.2022

Американската музичка везда, пејачот, текстописец и продуцент Р. Кели (Роберт Силвестер Кели) денеска беше осуден на 30 години затвор во њујоршкиот суд затоа што ја искористил својата медиумска популарност и слава да изложува млади обожавателки, ...

Ар Кели осуден на 30 години затвор за сексуално насилство и трговија со луѓе

Република - 30.06.2022

Американскиот ар-ен-би пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор за сексуална трговија со луѓе. Пресудата ја донесе окружната судијка Ен Донели пред Федералниот суд во општината Бруклин во Њујорк, САД.

Пејачот Р. Кели осуден на 30 години затвор

Во Центар - 30.06.2022

Американскиот ар-ен-би пејач Р. Кели е осуден на 30 години затвор за сексуално насилство. Пресудата ја донесе окружната судијка Ен Донели пред Федералниот суд во општината Бруклин во Њујорк, САД.