TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Короната коси низ Србија: Нови 6.000 заразени, 56 починати

Centar - 16.10.2021

Повеќе од 6.000 нови случаи, 56 луѓе починаа во изминатото деноноќие во Србија. – До последниот пресек, во Србија беа потврдени 6.051 нови случаи на ковид -19, додека 56 лица починаа како резултат на оваа болест, соопштија надлежните српски ...

Починале 50 пациенти – денешната бројка на новозаразени во Србија близу 6.500

Курир - 15.10.2021

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 6.424 луѓе, а во исто време, 50 пациенти починале како последица на овој вирус. Тестирани се 21.545 луѓе. На респиратор се приклучени 289 пациенти.

Во Србија и натаму над 30 отсто позитивни на корона вирусот, 54 починати во последните 24 часа

Денешен - 14.10.2021

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 6.786 луѓе, а во исто време, 54 пациенти починале како последица на овој вирус. Тестирани се 22,710 луѓе. На респиратор се приклучени 286 ...