TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Емитувана последната епизода од серијата „Модерно семејство“

Репортер - 09.04.2020

Хумористичната серија „Модерно семејство“, која во 2012 година освои „Златен глобус“, по повеќе од една деценија снимање, ја емитуваше последната епизода. По 11 години прикажување, вчера беше емитуван последниот двочасовниот воведен документарец и ...

„Модерно семејство“ се прости од гледачите по 11 години

Сакам да кажам - 09.04.2020

„Модерно семејство“, една од најпопуларните американски хумористични серии, вчера се прости од гледачите по повеќе од 250 епизоди за 11 сезони. Двочасовното финале беше составено од ретроспективен документарец и дводелна епизода.