TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавена шокантна снимка од сообраќајната несреќа на Џорџ Клуни

Точка - 11.07.2018

Американскиот актер Џорџ Клуни во вторникот доживеа сообраќајна несреќа на Сардинија, по што завршил на лекување во болницата "John Paul II". Италијанскиот медиум "Corriere Della Sera" го објави видеото од несреќата која ја снимила сигурносната ...

Видео од моментот кога Џорџ Клуни со мотоцикл се заби во автомобил во Италија

Макфакс - 11.07.2018

Џорџ Клуни вчера доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина, Италија кога со својот мотоцикл удри во автомобил, по што заврши во Ургентен центар. Видео од моментот на судирот објави италијанскиот „Кориер дела сера“, а на неа се гледа дека ...

(ВИДЕО+ФОТО) Шокантна снимка од сударот на Џорџ Клуни!

Екран - 11.07.2018

На снимката се гледа моментот кога глумецот на мотор директно удрил во автомобилот, медиумите тврдат дека Клуни возел со голема брзина Амеркнскиот глумец Џорџ Клуни (57) во вторникот е повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија после што звршил во ...

Се појави видео од сообраќајката на Клуни

Репортер - 11.07.2018

Безбедносните камери поставени на локалниот пат во Сардинија, Италија, ја снимиле сообраќајната несреќа на холивудскиот глумец Џорџ Клуни. На видеото се гледа како Клуни со својот мотор директно удира во возило што му доаѓа од спротивна насока.

Објавена снимката од страотната несреќа за која зборува цел свет: Моментот од сударот на моторот на Клуни со автомобил ...

Сител - 11.07.2018

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Косата Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.

Џорџ Клуни во болница! Глумецот доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија!

Попара - 11.07.2018

Славниот холивудски глумец Џорџ Клуни вчера наутро, возејќи се на мотор, се судрил со автомобил на островот Сардинија. Клуни бил веднаш пренесен во болница и за сега не е познато колку се тешки неговите повреди, иако некои извори тврдат дека не е ...

Џорџ Клуни пуштен од болница, ќе се лекува 20 дена дома

Локално - 11.07.2018

Џорџ Клуни е пуштен од болницата Јован Павле Втори по несреќата вчера. Ѕвездата на океанскиот бенд помина незабележано од странична врата за да избегне средба со новинарите. Актерот претрпел како неговиот мотор се судрил со Мерцедес на пат кон ...

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка, неговиот мотор смачкан на улица (ФОТО)

Курир - 10.07.2018

Џорџ Клуни доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија, по што бил хоспитализиран. Според италијанскиот весник „La Nuova Sardegna“, 57-годишниот актер со мотор се судрил со автомобил кој нагло го променил правецот на движење.

Џорџ Клуни се повредил во сообраќајна незгода со мотор во Италија

Макфакс - 10.07.2018

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни бил хоспитализиран поради полесни повреди што ги добил додека возел мотоцикл со кој се судрил со автомобил во Италија. Несреќата се случила на Сардинија, каде што американскиот актер снима филм.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајна незгодна: Итно е префрлен во болница

Убавина и Здравје - 10.07.2018

Холивудскиот актер доживеал сообраќајка на Сардинија, а оваа вест веднаш се распространи на сите светски медиуми. Џорџ Клуни доживеа сообраќајна незгода во Коста Каролина, на островот Сардинија, кога со својот мотор удри во камион, пренесуваат ...

Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа за време на снимање на филм во Сардинија

Точка - 10.07.2018

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни беше префрлен во болница откако доживеал сообраќајна несреќа во која биле вклучени скутер и автомобил. Актерот се здобил со минимални повреди, а несреќата се случила во Сардинија каде глумецот ја снима својата најнова ...

(ФОТО) Со мотоцикл налетал на автомобил: Џорџ Клуни завршил во болница!

Екран - 10.07.2018

Познатиот глумец Џорџ Клуни, имал сообраќајна несреќа на Сардинија. Џорџ Клуни бил хоспитализиран откако со мотоцикл се „забил“ во автомобил на Сардинија, пишуваат италијанските медиуми. Порталот La Nuova објавил и фотографија на автомобилот на кој ...

Џорџ Клуни повреден во сообраќајна несреќа со мотоцикл

Кајгана - 10.07.2018

Холивудскиот актер Џорџ Клуни денеска беше хоспитализиран откако доживеа сообраќајна несреќа возејќи мотоцикл во Сардинија, Италија. Веста прв ја објави локалниот медиум La Nuova Sardegna и таму беше пренесено дека Клуни бил пренесен во болницата ...

Џорџ Клуни во болница по инцидент со неговиот мотоцикл

Стандард - 10.07.2018

Џорџ Клуни е примен во болница во Сардинија, откако бил повреден во несреќа со мотоцикл, открива „Блумберг“. Болницата The John Paul II во Олбија соошшти дека Клуни е примен и прегледан денес, 10 јули, но веќе е пуштен, бидејќи нема сериозни повреди.

Џорџ Клуни направи судар во Италија, примен е во болница

Локално - 10.07.2018

Актерот Џорџ Клуни имал сообраќајна несреќа во Италија. Ѕвездата удрила во Мерцедес додека го возела својот мотор, известува Сан. 57-годишната ѕвезда отпатува за сет на нов проект во близина на крајбрежјето на Коста Каролина.

Клуни повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија

Канал5 - 10.07.2018

Холивудскиот актер Џорџ Клуни повреден е во сообраќајна несреќа на Сардинија, но се уште не е познато за кој степен на повреда станува збор. Клуни, како што наведува порталот Rai Sardegna, возејќи мотоцикл налетал на застанато возило.

Џорџ Клуни полесно повреден откако го удри кола на мотор

Сакам да кажам - 10.07.2018

Холивудскиот актер Џорџ Клуни е полесно повреден откако возејќи се на мотор се судри со автомобил во Италија, јавија локалните медиуми. 57-годишникот беше пренесен во болница, но набрзо беше пуштен, бидејќи нема посериозни повреди.

Џорџ Клуни повреден во судир на мотор со автомобил на Сардинија

+инфо - 10.07.2018

Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни е повреден во сообраќајна несреќа на пат во Сардинија, Италија, објавија локалните медиуми. Тој возел мотор кога се судрил со автомобил. Несреќата се случила во близина на одморалиштето Коста Коралина, објави локалниот ...

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка на Сардинија

Н.Македонија - 10.07.2018

Актерот Џорџ Клуни е повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија, јавуваат италијанските медиуми. Според истите извори, Клуни патувал со скутер на сет во Коста Коралино, каде што снима нова мини серија, и за време на возењето се удрил во автомобил.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија: Актерот итно префрлен во болница

Сител - 10.07.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка на Сардинија

Таратур - 10.07.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека славниот холивудски актер Џорџ Клуни е повреден во сообраќајна несреќа на Сардинија. La Nuova пишува дека Клуни со скутер патувал на сет во Коста Коралина, каде ја снима својата нова мини серија, и дека за ...

(ВИДЕО) Објавена шокантна снимка од сообраќајната несреќа на Џорџ Клуни

iPortal - 11.07.2018

Американскиот актер Џорџ Клуни во вторникот доживеа сообраќајна несреќа на Сардинија, по што завршил на лекување во болницата “John Paul II”. Италијанскиот медиум “Corriere Della Sera” го објави видеото од несреќата која ја снимила сигурносната ...

Моментот кога Џорџ Клуни со мотор се заби во автомобил ВИДЕО

+инфо - 11.07.2018

Џорџ Клуни вчера доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина, Италија, кога со својот мотоцикл удри во автомобил по што заврши на Ургентниот центар. Видео од моментот на судирот објави италијанскиот „Кориера дела сера“, а на нега се гледа дека ...

Не се знае неговата состојба - Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа

Press24 - 10.07.2018

Познатиот актер имал сообраќајна несреќа во Коста Коралина, наведуваат локалните медиуми. Џорџ Клуни е повреден додеа возел мотор, тврдат медиумите. Познатиот актер возел мотот низ Коста Коралина кога се судрил со автомобил.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија

Репортер - 10.07.2018

Италијанските медиуми објавија дека светската филмска ѕвезда, Џорџ Клуни, имал сообраќајна несреќа во Италија, каде што е на летување со семејството. Глумецот е полесно повреден, но веднаш бил пренесен во болница, каде што е и во моментов.

Објавена снимката: Моментот од сударот на моторот на Клуни со автомобил снимен со камера

МК News - 11.07.2018

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Косата Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.

Џорџ Клуни пуштен од болница, ќе се лекува 20 дена дома

Либертас - 11.07.2018

Џорџ Клуни е пуштен од болницата Јован Павле Втори по несреќата вчера. Ѕвездата на океанскиот бенд помина незабележано од странична врата за да избегне средба со новинарите. Актерот претрпел како неговиот мотор се судрил со Мерцедес на пат кон ...

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка

Пулс24 - 10.07.2018

Џорџ Клуни доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија, по што бил хоспитализиран. Според италијанскиот весник „La Nuova Sardegna“, 57-годишниот актер со мотор се судрил со автомобил кој нагло го променил правецот на движење.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајна несреќа со мотоцикл

Локално - 10.07.2018

Холивудскиот актер Џорџ Клуни денеска беше хоспитализиран откако доживеа сообраќајна несреќа возејќи мотоцикл во Сардинија, Италија. Веста прв ја објави локалниот медиум La Nuova Sardegna и таму беше пренесено дека Клуни бил пренесен во болницата ...

Клуни лесно повреден во сообраќајќа со мотоцикл

Независен - 10.07.2018

Италија - Оскаровецот Џорџ Клуни е примен во болница во Сардинија, откако бил повреден во несреќа со мотоцикл, открива „Блумберг“. Болницата The John Paul II во Олбија соошшти дека Клуни е примен и прегледан ,но веќе е пуштен, бидејќи нема сериозни ...

Итно пренесен во болница, Џорџ Клуни доживеал сообраќајка

Хитпортал - 10.07.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.

ВИДЕО: Објавена снимката од сообраќајката на Џорџ Клуни - судирот фатен на камера

Press24 - 11.07.2018

Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.

Џорџ Клуни доживеа сообраќајна незгода

ЗаЗабава - 11.07.2018

Џорџ Клуни доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија, по што бил хоспитализиран. Според италијанскиот весник „La Nuova Sardegna“, 57-годишниот актер со мопед се судрил со автомобил кој нагло го променил правецот на движење.

Џорџ Клуни повреден во сообраќајна несреќа со мотоцикл

Либертас - 10.07.2018

Холивудскиот актер Џорџ Клуни денеска беше хоспитализиран откако доживеа сообраќајна несреќа возејќи мотоцикл во Сардинија, Италија. Веста прв ја објави локалниот медиум La Nuova Sardegna и таму беше пренесено дека Клуни бил пренесен во болницата ...

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка во Италија: Актерот итно префрлен во болница

МК News - 10.07.2018

Италијанските медиуми пренесуваат дека Џорџ Клуни е полесно повреден во сообраќајна несреќа која се случила на патот кај Коста Коралине на Сардинија. Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата.