TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google се приклучува на трендот од конкурентите и ќе претстави Lite верзија од Pixel 3?

Smartportal - 17.01.2019

Apple е компанија која ги поставува трендовите на пазарот на смартфони. Иако тие не беа први кои претставија уред со исечок на екранот, овие уреди не станаа популарни се до iPhone X. Истото изгледа важи и за минатогодишниот iPhone XR , трет модел во ...

Прв поглед кон новиот Google Pixel 3 Lite

Кајгана - 17.01.2019

Веќе стана традиција за Google да дозволува да „протечат“ информации околу нивните нови телефони, па истото се случи и за моделот Pixel 3 Lite, за кој многу детали беа познати уште одамна, но сега тој се појави и на ексклузивно видео.

Meizu подготвува три предводници со Snapdragon 855, едниот специјално за гејминг

Локално - 17.01.2019

Во пост објавен на социјалната мрежа Weibo, основачот на Meizu – Џек Вонг ги откри плановите на неговата компанија да објави цели три предводници смартфони со новиот топ чипсет Snapdragon 855.

Xiaomi прикажа унапреден сензор за отпечаток од прст во екранот (ВИДЕО)

USB - 17.01.2019

Xiaomi е воглавно познат по агресивниот маркетинг и како компанија, која на пазарот пласира телефони со ниска цена. Меѓутоа, компанијата полека фаќа чекор со конкуренцијата и кога се во прашање технологиите и иновациите.

Познато кога доаѓа Xiaomi Mi Mix 3 со 5G

Телефони.мк - 17.01.2019

Xiaomi при крајот на минатата година вети дека во првиот квартал од 2019 ќе ја претстави 5G верзијата на супер фаблетот до слајдер Xiaomi Mi Mix 3 наменет за европскиот пазар. Според официјалната агенда Xiaomi ќе одржи промоција на 24 февруари, еден ...

Oppo ќе претстави паметен телефон со „страшен“ зум

Точка - 16.01.2019

Oppo наскоро би требало да претстави нов паметен телефон кој ќе има камера со десеткратен зум. Сепак, оваа најава треба да се земе со доза на резерва, затоа што дури и Oppo да претстави функционален прототип, тоа не значи дека таа технологија ...

Xiaomi има скенер на целиот дисплеј за брзо отклучување

Телефони.мк - 16.01.2019

Xiaomi прикажа прототип на нова технологија која овозможува поставување на скенер за отпечатоци вграден со самиот екран на смартфонот, но истата функционира многу подобро од актуелните решенија.

Протече видео од претстојниот Pixel 3 Lite на Google (ВИДЕО)

USB - 17.01.2019

YouTube каналот Andro News објави видео, кое прикажува како ќе изгледа претстојниот смартфон на Google. Според Andro News, телефонот би требало да поседува процесор Qualcomm Snapdragon 670 и 4GB RAM.

Xiaomi Redmi би можел да објави буџетски телефон со Snapdragon 855

USB - 16.01.2019

Snapdragon 855 платформата е она што оваа година ќе се најде во поголем дел од премиум смартфоните. Меѓутоа, подбрендот на Xiaomi, Redmi разгледува објава на достапен теелфон базиран на Snapdragon 855 чипсет.

Oppo ја претстави својата технологија за 10-кратен хибриден оптички зум

Локално - 16.01.2019

Кинеската компанија Oppo ги обелодени деталите за својата нова оптичка технологија, која ветува 10-кратно оптичко зумирање. Се уште нема телефон со неа, но повеќе детали ќе се дознаат на мобилниот конгрес следниот месец.