TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Роналдињо ѝ посака среќа на македонската репрезентација на ЕП

360 степени - 11.06.2021

Славниот бразилски фудбалер Роналдињо преку видео објавено на социјалните мрежи испраќа поддршка за македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство. „Здраво пријатели, среќно на Европското првенство.

(Видео) Роналдињо со поддршка за Македонија на ЕУРО 2020

Либертас - 11.06.2021

Вечерва започнува Европското првенство со натпревар меѓу Италија и ...

И легендарниот Роналдињо навива за Македонија на ЕП! (видео)

Спортманија - 11.06.2021

Фудбалскиот магионичар изрази поддршка за Рисовите пред нивниот историски прв настан на големото континентално натпреварување. Фудбалската репрезетнација на Македонија задутре, на 13 јуни против Австрија ќе дебитира на Европското првенство 2020.

(ВИДЕО) И Роналдињо со поддршка за Македонија на ЕП 2020

Нова ТВ - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација ќе дебитира на Европското првенство што почнува вечерва на „Олимпико“ во Рим со мечот меѓу Италија и Турција. „Црвено-жолтите“ добиваат поддршка од сите страни, кон нив се гледа со симпатии од секоја педа на ...

Роналдињо: Со среќа Македонија | ВИДЕО

Сител - 11.06.2021

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо ѝ упати поддршка на Македонија за настапот на претстојното Европско првенство. Роналдињо сподели видео на Инстаграм каде и порачува на Македонија среќа на Европското првенство во фудбал. - Здраво пријатели.

ВИДЕО: Роналдињо со поддршка за Македонија на ЕУРО 2020

ТВ21 - 11.06.2021

Вечерва започнува Европското првенство со натпревар меѓу Италија и Турција. За прв пат, свое учество на овој голем натпревар ќе земе и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

ВИДЕО: Напред Македонија – поддршка и од славниот Роналдињо!

Слободен Печат - 11.06.2021

Од сите страни доаѓа поддршката за најдобрите македонски фудбалери пред настапот на Европското првенство кое за нас ќе започне в недела. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски се подготвуваат во Букурешт за првиот натпревар од групата „Ц“ против ...

ВИДЕО: Легендарниот Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕП!

Gol.mk - 11.06.2021

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо преку видео-порака ѝ испрати поддршка на Македонија за настапот на претстојното Европско првенство (ЕП). На социјалната мрежа „Инстаграм“ се појави видео од фудбалскиот великан кој порача - Напред Македонија! ...

Роналдињо испрати порака дека ќе навива за Македонија

Н.Македонија - 11.06.2021

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација. Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое фантастичниот ...

Роналдињо преку Елмас ни испрати порака дека ќе навива за Македонија!

Денар - 11.06.2021

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација. Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое фантастичниот ...

ВИДЕО: Роналдињо преку Елмас ни испрати порака дека ќе навива за Македонија

Press24 - 11.06.2021

Легендарниот Роналдињо, еден од најдобрите фудбалери во историјата, има свој фаворит на ЕУРО 2020 – секако, македонската фудбалска репрезентација. Ѕвездата на Наполи, Елиф Елмас преку својот Инстаграм профил објави видео на кое фантастичниот ...

Роналдињо ќе навива за Македонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.06.2021

Македонија за првпат во историјата ќе настапи на Европското првенство (ЕП), а голема поддршка за македонските фудбалери пристигна и од еден од најголемите фудбалски магионичари, ...

И Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО! (ВИДЕО)

Екипа - 11.06.2021

Вечерва стартува Европското првенство со натпреварот меѓу Италија и Турција. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

(ВИДЕО) И славниот Роналдињо ни посака среќа на ЕП: „Македонија, напред!“

365 - 11.06.2021

Додека фактот што првпат Македонија настапува на Европско првенство во фудбал за некои нѐ прави аутсајдери, за други е причина кон македонската репрезентација да гледаат со посебни симпатии, посебно по борбените игри и единството меѓу фудбалерите, а ...

И Роналдињо ќе навива за Македонија

Оff.net - 11.06.2021

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдињо со видео порака ги поддржа нашите фудбалери пред стартот на историското Евро ...

Роналдињо: Македонијо, со среќа! (ВИДЕО)

SportMedia - 11.06.2021

Нашата репрезентација ќе има уште една голема позната светска ѕвезда како навивач. Тоа е Роналдињо, еден од најголемите бразилски светски фудбалери во историјата. И посакува многу среќа на нашата репрезентацијата на ЕУРО 2020.

ВИДЕО: И Роналдињо навива за Македонија, испрати порака: НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!

Sport M - 11.06.2021

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии. Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо денеска преку видео порака испрати поддршка за македонската ...

(ВИДЕО) И Роналдињо навива за Македонија

Фокус - 11.06.2021

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо денеска преку видео порака испрати поддршка за македонската фудбалска репрезентација за Европското првенство. -Со среќа на Европско. Со среќа, напред Македонија, кажа Роналдињо со помош на човекот кој го ...

(ВИДЕО) Легендарниот Роналдињо им посака среќа на македонските фудбалери

ММС - 11.06.2021

Иконата на светскиот фудбал и пуленот на многумина фудбалски романтичари, Роналдо де Азис Мореира Роналдињо, преку видео-порака им посака среќа на македонските фудбалски репрезентативци пред почетокот на Европското првенство 2020.

(ВИДЕО)И Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО!

Lider - 11.06.2021

Бразилецот во својата кариера запиша големи успеси, особено со Барселона, а со својата репрезентација беше светски шампион во 2002 година. Од сите страни доаѓа поддршката за најдобрите македонски фудбалери пред настапот на Европското првенство кое ...

Роналдињо ѝ посака среќа на Македонија (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.06.2021

Легендата на бразилскиот фудбал, Роналдињо преку социјалните мрежи ѝ поска среќа на македонската фудбаласка репрезентација на Европското првенство. Погледнете како изгледаше ...

Роналдињо ѝ посака среќа на Македонија (ВИДЕО)

МКД - 11.06.2021

Легендата на бразилскиот фудбал, Роналдињо преку социјалните мрежи ѝ поска среќа на македонската фудбаласка репрезентација на Европското првенство. ...

И Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО! (ВИДЕО)

Курир - 11.06.2021

Вечерва стартува Европското првенство со натпреварот меѓу Италија и Турција. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

(ВИДЕО) Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО!

Нетпрес - 11.06.2021

Вечерва стартува Европското првенство со натпреварот меѓу Италија и Турција. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

И Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕВРО!

Пулс24 - 11.06.2021

Вечерва стартува Европското првенство со натпреварот меѓу Италија и Турција. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

Роналдињо ќе навива за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

Локално - 11.06.2021

Со мечот меѓу Италија и Турција, вечерва започнува Европското првенство. За прв пат, свое учество на овој голем натпревар ќе земе и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

ВИДЕО: И Роналдињо навива за Македонија, испрати порака: НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!

Zoom - 11.06.2021

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии. Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо денеска преку видео порака испрати поддршка за македонската ...