TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најавени тимови за ЛШ: Иниеста се враќа во вистински момент за Барса

Екипа - 14.03.2018

Андрес Иниеста ги надмина проблемите со повредата и ќе му биде на располагање на Ернесто Валверде за вечерашниот реванш дуел против Челси. Шпанскиот ас важи за кошмар на англискиот првак, откако го постигна голот за пласман во финалето пред неколку ...

Новиот дрес на Реал Мадрид за ЛШ!

ЗаЗабава - 14.03.2018

Специјализираниот портал „Footy Headlines“ на нивната страна го објави црвениот дрес на Реал Мадрид кој ќе биде обележје за „кралевите“ наредната ...

Нејмар-постариот: Иднината на мојот син е во ПСЖ

Локално - 14.03.2018

Таткото и личниот агент на Нејмар гарантира дека неговиот син ќе остане во Париз Сен Жермен, објави АФП. „Сегашноста и иднината на мојот син е во ПСЖ“, изјави Нејмар постариот на прес-конференција во Бразил заедно со претседателот на парискиот клуб ...

Аларм во Барселона: Суарез заборавил кога последен пат постигнал гол во ЛШ

Спортклуб - 14.03.2018

Барселона може да помине во четвртфиналето од Лигата на шампионите и со резултат 0-0, но стилот на каталонскиот гигант не е таков да оди само на резултат. Сигурно и против Челси ќе се обиде да победи и за тоа ќе требаат голови.

Сценарио за „војна“ на банди: Како Нејмар го подели ПСЖ на пет кланови

Sport 1 - 14.03.2018

Доаѓањето на бразилската ѕвезда Нејмар во ПСЖ за 222 милиони евра од Барселона летоска го стресе фудбалскиот свет, но доаѓањето на еден од најталентираните млади фудбалери кој се споменува како иден освојувач на „златната топка“ донесе и многу ...

Меси инсистира Нејмар да се врати во Барселона

SportMedia - 14.03.2018

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси изрази желба во редовите на каталонскиот клуб повторно да се врати Нејмар. Бразилецот кој пред почетокот на сезоната си замина од „Камп Ноу“, за да потпише за Пари Сен Жермен, сега изразил желба повторно да ...

„Кралевите“ се враќаат во 70-тите: Предвреме откриен новиот „танго“ дрес на Реал Мадрид за ЛШ (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Специјализираниот портал „Footy Headlines“ постојано се занимава со предвремено претставување на дресовите на големите фудбалски клубови, а ова утро нивната страна осамна со црвен дрес на Реал Мадрид кој ќе биде обележје за „кралевите“ наредната ...

Ал Келаифи замина во Бразил и веднаш е друга песна: Иднината на Нејмар е во ПСЖ

Екипа - 14.03.2018

Бразилецот Нејмар се опоравува од операцијата на десното стапало, неговата нација се надева дека ќе биде максимално подготвен за да ги предводи „кариоките“ на Светското првенство во Русија, а во меѓувреме светските медиуми шпекулираат дали тој ќе ...

Поради лошите игри, срам му е на улица да се појави

SportMedia - 14.03.2018

Да се игра во еден светски фудбалски гигант воопшто не е лесно. Тоа најдобро на свој грб го почувствува Андре Гомеш. Играчот за врска дојде на „Камп Ноу“ во јуни 2016 година од тимот на Валенсија и тоа за сума од 35 милиони евра.

(ФОТО) Реал со чуден редизајн: Новиот дрес на „Кралевите“ инспириран од најцрните години на клубот!

Спортклуб - 14.03.2018

Реал Мадрид по седум години повторно би можел да има црвени дресови. Последен пат, Реал Мадрид во резервна црвена гарнитура играше под водство на Жозе Мурињо и тогаш ја освои титулата со рекордни 100 бода, а можеби повторно ќе им се посреќи да имаат ...

Фото: Реал следната сезона во „црвено“?

Спортски - 14.03.2018

Реал Мадрид после седум години би можел повторно да облече црвено. Последен пат Реал во резервна црвена гарнитура играше под водство на Жозе Мурињо и стигнаа до титулата во шпанското првенство со рекордни 100 бодови.

Милијардери се откажаа од Лео Меси – нема начин како да го купат

Sport 1 - 14.03.2018

Аргентинскиот фудбалски виртуоз Лионел Меси, ѕвездата на Барселона и петкратен освојувач на „златната топка“ во минатата година го продолжи договорот со Барселона, но и покрај тоа, се најавуваше голема операција на арапски милијардери за да го ...

Нејмар со ново барање до ПСЖ – во Париз сака по еден играч од Барса и Реал!

Спортски - 14.03.2018

Сопственикот на ПСЖ пристигнал во Бразил каде што се сретнал со Нејмар и неговиот татко. Нејмар во Бразил се опоравува од повредата на стапалото, а медиумите, поточно „Дон Балон“ пишува дека Ал Келаифи пристигнал на разговори за иднината на ...

Иско е погрешно разбран: Каква е неговата иднина во Мадрид!?

СуперСпорт - 14.03.2018

Иско е погрешно разбран во Реал Мадрид. Поранешниот играч и покрај тоа што беше важен играч во победите во минатата година за Реал, тој не е целосно разбран. Него го почитуваат навивачите кои не ја разбираат неговата ситуација, но Зидан не му даде ...

Повторно иста приказна: Реал враќа свој поранешен играч?

СуперСпорт - 14.03.2018

Реал Мадрид повторно жали зошто продале играч, кој можел да остане во клубот. Оваа сезона, Реал Мадрид има многу проблеми во нападот и тоа се чувствува на резултатите на клубот. Статистиката вели дека Реал е прв тим по број на креирани шанси оваа ...

Барса за прв пат оваа сезона во Европа во овој состав?

Спортски - 14.03.2018

Вечерва чекаме уште еден учесник во ¼ финалето од Лигата на шампионите, Баерн во првиот натпревар со „петарда“ го испрати Бешикташ, па останува отворено прашањето – Барса или Челзи? Пред три недели во Лондон натпреварот заврши со 1:1, голот на ...

Газдата на ПСЖ пристигна во Бразил и доби ултимату од Нејмар: Доведете ги овие двајца или си заминувам

Спортклуб - 14.03.2018

Газдата на ПСЖ пристигна во Бразил каде што се состана со Нејмар и неговиот татко, а притоа разгобарале за иднината на фудбалерот. Шеикот Ал Келафи е цврсто уверен дека Нејмар ќе остане во тимот и истиот сака да го задрже, но напаѓачот има два ...

Милијардерите се откажаа од Лионел Меси!?

СуперСпорт - 14.03.2018

Во Манчестер сити се откажаа од можноста за ангажирање на Аргентинецот. Меси пред крајот на 2017 година потпиша нов договор со Барселона и најверојатно таму ќе остане до крајот на кариерата.

Валверде: Нема тајна формула за успех над Челзи

Стандард - 14.03.2018

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде призна дека нема тајна формула за успех во денешниот реванш со Челзи од 1/8-финалето во Лигата на Шампионите. Во првата средба Барса извлече реми 1: 1 во Лондон, но тренерот е свесен дека Англичаните се тим ...

Реал не се откажува од Азар, спрема нова понуда – играч плус пари!

Спортски - 14.03.2018

Реал Мадрид силно сака да го види Еден Азар во своите редови. Сепак за да го доведат би морале да се откажат од одредени фудбалери, а шпанските медиуми тврдат дека „жртвата“ би можела да биде Герет Бејл.

Бартомеу не го сака Нејмар назад во Барселона

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на Барселона Јосеп Мариа Бартомеу се изјасни против евентуално враќање на Нејмар, кој минатото лето се пресели во францускиот ПСЖ за сума од 222 милиони евра. Бразилецот не се чувствува удобно во ПСЖ и многу е веројатно да го напушти ...

Се огласија навивачите на Реал. Еве што мислат за доаѓањето на Нејмар

СуперСпорт - 14.03.2018

Нејмар често се доведува во врска со Реал Мадрид, дали ќе дојде до овој трансфер? ПСЖ постави цена за Нејмар и не е воопшто ниска, 400 милиони евра. Може ли некој ова да го исплати. Тешко, но доколку некој може тоа е Реал Мадрид.

Сити: Немаме шанси за Меси, неговото место е во Барса

Локално - 14.03.2018

Речиси сигурниот нов шампион на Англија, Манчестер Сити нема да може да ја привлече ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, чијашто клаузула за откуп е веќе 700 милиони евра. Ова беше потврдено од страна на спортски директор на „граѓаните“ Феран Сориано.

Претседателот на Барселона цврсто против враќањето на Нејмар

Стандард - 14.03.2018

Претседателот на Барселона, Пеп Бартомеу се изрази против евентуално враќање на Нејмар, кој минатото лето се пресели во француски ПСЖ за сума од 222 милиони евра, соопшти радио „Копе“. Неговото мислење е поддржано и од потпретседателот на клубот, ...

Реал Мадрид поради Нејмар го менува Адидас со Најк?

Gol.mk - 14.03.2018

Раководните луѓе на Реал Мадрид размислуваат да го променат и својот спонзор Адидас со Најк, само во редовите на „кралскиот клуб“ да пристигне Бразилецот Нејмар, пренесува шпански „АС“. Моменталниот договор на Реал Мадрид со германскиот производител ...

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

TopSport - 14.03.2018

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Ал Келаифи ги демантира сите: Нејмар е среќен во ПСЖ

Sport 1 - 14.03.2018

Катарскиот милијардер Насер Ал Келаифи експресно одлета во Бразил за да ја види својата најголема инвестиција Нејмар, вредна 222 милиони евра, пари кои ги потроши летоска, откако се појавија информации дека Бразилецот повеќе нема да го носи дресот ...

Ова се сите варијанти во стратегијата на Валверде: Која е триумфалната за „Плавите“?! (ФОТО)

Спортски - 13.03.2018

На Барселона и одговара и 0:0, но Каталонците најавуваат офанзивна игра и ќе бараат победа, а тренерот Ернесто Валверде и натаму не е сигурен со кои единаесетммина да стартува на теренот. Јасно, ба, УмтиМеси, Суарез, Ракитиќ, Бускетс, Тер Штеген, ...

Новинари, престанете со гласините: Богатиот сопственик на ПСЖ ја откри иднината на Нејмар

Спортски - 13.03.2018

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал- Келаифи уште еднаш потврди дека најдобриот играч на овој клуб, Нејмар е среќен во Париз. Иако Нејмар дури нешто помалку од една година стигна во ПСЖ, странските медиуми постојано го преселуваат од клубот.

Фото: Роналдо заедно со Георгина на планина ги „полни батериите“

Спортски - 13.03.2018

Кристиано Роналдо заедно со својата понежна половина Георгина Родригез одлучи да се одвои од секојдневието и да ужива во убавините кои ги нуди природата. Роналдо по напорниот период во кој се врати посакуваната форма си зема за право да се одмори и ...

Конте направи искрена споредба меѓу Азар и Иниеста и воочи една голема разлика

Дерби - 13.03.2018

Антонио Конте на денешната прес-конференција потенцираше дека неговиот тим ќе мора да одигра перфектен меч на „Камп Ноу“ за да има мала шанса за пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите, а своето обраќање пред новинарите го искористи за да ...

Перез „нема каде“ – формата на Роналдо причина да го добие она што го бара!

Спортски - 13.03.2018

Според последните најави од Шпанија, Кристиано Роналдо со формата во која игра во последно време го принудва Реал Мадрид да му понуди нов договор, но под условите кои ги бара Португалецот.

Таткото на Нејмар во друштво на Ал Келаифи проговори за иднината на својот син

Дерби - 13.03.2018

Бразилските и француските медиуми со големо внимание ја пренесоа посетата на Насер Ал Келаифи во Бразил за да дознае во каква ситуација се наоѓа Нејмар, а бидејќи престојот на газдата на ПСЖ во родната земја на најголемата ѕвезда на „светците“ се ...

Таткото на Нејмар проговори за неговиот евентуален трансфер во Реал

Спортски - 13.03.2018

Шпански „Ас“ во текот на дешениот ден објави дека „Најк“ има план да му помогне на Реал Мадрид во доведувањето на Нејмар. Наводно планот на оваа реномирана спортска компанија е со 400 милиони да го доведе Нејмар во Реал Мадрид и така да го сруши ...

Бускетс за „пеколот“ на Гомеш: Направивме се што е во наша моќ да му помогнеме, но…

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре на домашен терен го пречекува Челси во возвратниот осминафинален дуел во Лигата на шампионите, а пред истиот, покрај најавата за противникот која ја дадоа претставниците на домашниот тим кои во случајот беа Ернесто Валверде и Серхио ...

Бускетс се огласи за исповедта на Гомеш: Направивме се за да му помогнеме

Спортски - 13.03.2018

Андре Гомеш не е среќен во Барселона, тоа го призна во обраќањето за шпанската јавност. Фудбалерот за врска на Барселона јавно истакна дека не е среќен во Барселона. За неговата исповед која можете да ја прочитате ТУКА сега ја прокоментира и Серхио ...

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на „Камп Ноу“

Дерби - 13.03.2018

Барселона утре го пречекува Челси во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако првиот меч на „Стемфорд Бриџ“ заврши без победник 1:1. На денешната прес-конференција на Барселона, Серхио Бускетс и тренерот Ернесто Валверде посочија на ...

НИТУ РЕАЛ, НИТУ БАРСА: НАЈК ГО КУПУВА НЕЈМАР?! Еве што вели неговиот татко…

Поглед - 13.03.2018

Реал или Барса? Што вели таткото на Нејмар? Шпанскиот магазин АС објави како Најк има план да помогне на Реал Мадрид за Нејмар да го облече кралскиот дрес. Наводно планот на ова угледна компанија за спортска опрема да за 400 милиони евра го купи ...

Ал-Хелаифи и Нејмар Сениор заедно на училиште!

TopSport - 13.03.2018

Делегацијата на Пари Сен-Жермен, предводена од сопственикот на клубот, Насер Ал-Хелаифи се наоѓа во посета на својата повредена ѕвезда Нејмар, по многубројните секојдневни шпекулации околу иднината на Бразилецот во францускиот клуб.

Што велат навивачите на Реал Мадрид за евентуалниот трансфер на Нејмар

Sport 1 - 13.03.2018

Речиси секојдневно се појавуваат нови шпекулации низ медиумите кои го поврзуваат Нејмар со преселба во редовите на Реал Мадрид. Шпанскиот весник „АС“ направи анкета помеѓу навивачите на „кралевите“ дали го сакаат Бразилецот во својот тим.

Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

Спортски - 13.03.2018

Нејмар во последно време се почесто се доведува во врска со Реал Мадрид. Пари Сен Жермен постави цена за Нејмар и таа воопшто не е ниска – 400 милиони евра. Може ли некој клуб да ја плати оваа сума? Тешко, но доколку некој може тогаш тоа сигурно е ...

Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

Спортски - 13.03.2018

Фудбалерите на Барселона утре вечер го пречекуваат Челзи во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Да потсетиме првиот натпревар заврши со резултат 1:1. Ернесто Валверде, тренерот на Барселона на конференцијата за новинари зборуваше за ...

Кога од своето име ќе направите бренд…

Friday.mk - 13.03.2018

Кристијано Роналдо уште еднаш го покажа своето неверојатно тело за CR7 долната облека. Португалскиот фудбалер ја предводеше кампањата пролет-лето 2018 за неговата етикета за долна облека. Роналдо ја водеше кампањата дома.

„Најк“ ќе ја има главната улога во доведувањето на Нејмар во Реал

SportMedia - 13.03.2018

Фирмата за спортска опрема „Најк“ е подготвена да го финансира трансферот на Нејмар во Реал Мадрид, но само доколку „кралскиот клуб“ прифати да го смени спонзорот. Најтрофејниот шпански клуб има договор со „Адидас“, со кој има договор до 2020 година.

Спортскиот директор на Сити проговори за можноста за ангажман на Меси

Дерби - 13.03.2018

Премиерлигашот, Манчестер Сити е еден од клубовите со најголема финансиска моќ на светот, клуб кој е подготвен за издвои неверојатни суми на пари за само еден трансфер, но некое цели и желби се невозможни, а тоа го посочи спортскиот директор, Феран ...

Емери посочи колкави се шансите Нејмар да си замине од ПСЖ

Дерби - 13.03.2018

Екипата на Пари Сен Жермен доживеа рана елиминација од Лигата на шампионите што беше голем удар со оглед на тоа што се беше насочено кон успех во ова натпреварување, но „светците“ ќе мора да почекаат и побараат друга прилика за остварување на ...

Она во што Барса е најдобра оваа сезона пред неколку години изгледаше како научна фантастика

Спортски - 13.03.2018

Овие податоците пред само три сезони кога на клупата на Барселона седеше Луис Енерике изгледаа како научна фантастика. Барселона во овој момент ја има најдобрата одбрана во Европа, односно сметајќи ги натпреварите во сите натпреварувања гигантот од ...

Сити не веруваат дека можат да го донесат Меси

TopSport - 13.03.2018

Иако Манчестер сити има милиони евра достапни за трошење во било кој преоден рок, нивниот спортски директор Феран Соријано признава дека потписот на ѕвездата на Барселона, Лионел Меси не е во нивните планови.

„Најк“ подготвен да му помогне на Реал за трансфер на Нејмар

А1 On - 13.03.2018

Една од најпознатите компании за спортска опрема „Најк“ му понудила помош на Реал Мадрид околу евентуалниот трансфер на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, но доколку „кралскиот“ клуб го раскине договорот со „Адидас“, објави шпанскиот весник „Ас“.

Дани Алвеш: Фудбалот стана бизнис, а Нејмар е дете

Канал5 - 13.03.2018

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, смета дека веќе фудбалот не се игра од љубов, туку исклучително за пари. - Фудбалот го губи оној дух кој ме инспирираше да станам играч. Денешниот фудбал стана бизнис, истакна Алвеш.