TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренерот на Динамо Букурешт доживеал срцев напад, па го прекинуваа мечот

Оff.net - 22.07.2019

Дуелот меѓу Динамо Букурешт и Универзитатеа Крајова во романската лига, на подолго време беше во прекин откако Еуџен Неагое, домашниот тренер се пожалил на помошниците дека не му е добро, па со возило на Брзата помош бил префрлен во болница.

На тренерот на Динамо Букурешт на теренот му го спасиле животот

TopSport - 22.07.2019

Натпреварот помеѓу Динамо од Букурешт и Универзитатеа од Крајова бил прекинат во првото полувреме откако му се слошило на тренерот на Динамо Еуген Нејгу (51). Тој во текот на првиот дел бил мета на невкусни скандирања на навивачите, кои меѓу другото ...

Тренерот на Динамо доби инфаркт за време на натпревар, фудбалерите шокирани (Видео)

Дерби - 21.07.2019

Натпреварот меѓу Динамо Букурешт и Универзитатеа Крајова од романското првенство беше прекинат подолго време откако тренерот на домашниот тим доживеа инфаркт на клупата за резервни фудбалери.

Ужас во Романија: Тренерот на Динамо Букурешт среде меч доживеал срцев удар

Sport 1 - 21.07.2019

Тренерот на Динамо Букурешт, Еуген Нагое, кој пред само еден месец седна на кормилото на овој клуб доживеал срцев удар за време на дуелот од романскиот шампионат со Университатеа Крајова и моментно е во болница по брзата реакција на лекарскиот тим и ...

За малку трагедија во Романија: Тренер доживеа срцев удар на натпревар (ВИДЕО)

Екипа - 21.07.2019

Тренерот на Динамо Букурешт, Еуген Нагое, доживеа срцев удар на теренот на мечот против Универзитатеа Крајова и веднаш е префрлен во болница каде се борат за неговиот живот. Медицинскиот тим на клубот успеал со дефибрилатор да го спаси Нагое, а ...

ВИДЕО: Ужас во Романија, тренерот на Динамо колабира среде меч и е префрлен во болница!

Gol.mk - 21.07.2019

Фудбалерите нема по добро да го паметат натпреварот меѓу Динамо Букурешт и Крајова во рамки на 2. коло од романскиот шампионат, затоа што пред полувремето, тренерот на домашните колабираше и итно беше префрлен во болница.

МАЧНИ СЦЕНИ ВО БУКУРЕШТ: Навивачите го навредуваа, па доживеа срцев удар (ВИДЕО)

SportMedia - 21.07.2019

Тренерот на Динамо Букурешт, Еуген Неагоe, доживеа срцев удар за време на натпреварот на неговиот тим против У. Крајова во меч од 2. коло на романското првенство. Тренерот бил несвесен на клупата и веднаш во помош му оттрчале лекарите пристини на ...

Бизарно: Скандираа тренерот да добие отказ, а тој доби срцев удар и заврши во болница

Спортклуб - 21.07.2019

Динамо Букурешт во рамките на второто коло од романскиот шампионат се соочи со Универзитатеа Крајова, а мечот во текот на првото полувреме беше прекинат. Имено, во 30. минута при резултат 0:0 тренерот на домаќините Еуген Неагое доживеа срцев удар.

Шок на теренот во Букурешт: Тренерот на домаќините доживеа срцев удар на време на натпревар

Република - 21.07.2019

Тренерот на романскиот фудбалски великан, Динамо Букурешт, Еуген Неагоe, вечерва доживеа срцев удар за време на натпреварот на неговиот тим против У. Крајова во меч од 2. коло на романското првенство.

На тренерот на Динамо Букурешт му го спасиле животот на теренот

Макфакс - 22.07.2019

Натпреварот помеѓу Динамо од Букурешт и Универзитатеа од Крајова бил прекинат во првото полувреме откако му се слошило на тренерот на Динамо, Еуген Нејгу (51). Тој во текот на првиот дел бил мета на невкусни скандирања на навивачите, кои меѓу ...

На тренерот на Динамо Букурешт на теренот му го спасиле животот

Точка - 22.07.2019

Натпреварот помеѓу Динамо од Букурешт и Универзитатеа од Крајова бил прекинат во првото полувреме откако му се слошило на тренерот на Динамо Еуген Нејгу (51). Тој во текот на првиот дел бил мета на невкусни скандирања на навивачите, кои меѓу другото ...