TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ме боли да го кажам ова ама Ливерпул имаше неверојатна сезона

Слободен Печат - 29.05.2020

Легендата на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс признава дека најголемиот ривал на неговиот тим игра неверојатно во Премиер лигата. Рајанг Гигс кој сега е селектор на Велс се надева дека неговата репрезентација може да „купи“ некои делови од играта која ...

Ван Гал призна кое е неговото најголемо достигнување со Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 29.05.2020

Еден од тренерите кој што го предводеше Манчестер Јунајтед во ерата после Сер Алекс Фергусон е Лујс Ван Гал кој на клупата на овој клуб беше во период од 2014 до 2016 година. Холанѓанецот од денешна гледна точка се наврати на периодот минат на „Олд ...

Ван Гал со опширна изјава за периодот поминат во Манчестер Јунајтед: Им барав еден играч, ми носеа седми, клубот немаше ...

Дерби - 29.05.2020

Поранешниот предовдник на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал се отвори за периодот поминат на „Олд Трафорд“. Искусниот холандски стратег во Манчестер Јунајтед се задржа две години и ја напушти клупата по освојувањето на трофејот во ФА Купот ...

Гигс: Ме боли кога ќе кажам дека Ливерпул ја заслужија титулата

TopSport - 29.05.2020

Селекторот на Велс Рајан Гигс посочил дека Ливерпул биле фантастични во текот на целата сезона надевајќи се дека репрезентацијата ќе може да усвои некои елементи кои Јирген Клоп ги имплементирал во играта на Ливерпул.

Рајан Гигс: Боли вистината, но Ливерпул е брилјантен!

SportMedia - 29.05.2020

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс беше многу чесен кога призна дека Ливерпул, најголемиот ривал на Јунајтед, имал одлична сезона. “Тоа е факт, како и секој фан на Јунајтед и мене ме боли тоа што ќе го кажам, но тоа е вистината.

Гигс ја призна болната вистина: Ме боли да го кажам тоа, но…..

Дерби - 29.05.2020

Легендарниот поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед, а сегашен селектор на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс даде свој коментар откако беше одлучено сезоната во Премиер лигата да продолжи.

Гигс призна: Ме боли, но Ливерпул е фантастичен

СуперСпорт - 29.05.2020

Легендарниот крилен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс беше многу искрен и призна дека најголемиот ривал на Јунајтед, Ливерпул, имаше одлична сезона. Гигс вели дека тој факт, како навивач на Јунајтед, го повредува, но сепак тоа е факт.

Нема ниту една официјална понуда за Бејл, напаѓачот останува во Мадрид

Дриблинг - 29.05.2020

Шпанска „Марка“ пренесува дека управата на Реал Мадрид не добила ниту една официјална понуда за трансфер на Герет Бејл. Велшанецот по се изгледа ќе остане во Мадрид и следната сезона. Клубовите кои се заинтересирани за неговите услуги не можат да му ...

Гигс призна: Тоа ме боли, но Ливерпул е одличен

Спортски - 29.05.2020

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс призна дека најголемиот ривал на Јунајтед, Ливерпул имаше одлична сезона. Гигс вели дека тој факт, како навивач на Јунајтед, го боли, но сепак вреди да се признае.

Не можам да разберам зошто навивачите ме исвиркуваат

Вечер Прес - 29.05.2020

Не е никаква тајна дека велшкиот интернационалец Герет Бејл, е најомразениот фудбалер помеѓу најверните фанови на шпанскиот гигант Реал (М). Иако е најзаслужен за последниот трофеј освоен во Лигата на шампиони, два гола даде во финалниот дуел против ...

Реал очајнички сака да го продаде Бејл, но нема понуда

Спортски - 29.05.2020

Реал Мадрид очајнички сака да го продаде ГЕрет Бејл ова лето, но се уште не добиле ниту една понуда за Велшанецот, пишува Марка. Кралевите во преостанатите 11 натпревари во Ла Лига ќе му даде шанса за игра во надеж дека ќе потсети на славните денови ...

Ван Гал: Освојувањето на ФА Купот со Манчестер Јунајтед беше чудо

Спортски - 29.05.2020

Трофејниот тренер Луис Ван Гал тврди дека било чудо што со Манчестер Јунајтед успеал да го освои ФА Купот. Холандскиот стратег работеше во големи клубови и освојуваше разни трофеи, но објасни поради што ФА Купот го смета за негово најголемо ...

Ван Гал призна дека ФА Купот со Јунајтед е негово најголемо тренерско достигнување

СуперСпорт - 29.05.2020

Трофејниот тренер, Луис ван Гал тврди дека било „чудо“ да се освои ФА Купот со Манчестер Јунајтед. Холандскиот стручњак соработувал во големи клубови и освоил разни трофеи, но тој објасни зошто ФА Купот е сепак нешто што го смета за најголемото ...

Во Дортмунд само се насмевнаа на понудата на Манчестер Јунајтед

Sport M - 28.05.2020

Младиот англиски фудбалер Џејдон Санчо ова лето ќе биде една од главните цели на многу европски великани. Санчо пристигна во Дортмунд пред три години од Манчестер Сити за само осум милиони евра, и покажа дека е фантастичен играч.

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

Опсервер - 28.05.2020

Мадрид, 28 мај 2020 () – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, ...

Дортмунд кажа „не“ за најновата понуда од Јунајтед за Санчо

SportMedia - 28.05.2020

Борусија Дортмунд ја одби последната понуда од Манчестер Јунајтед за Санчо. Наводно тимот од „Олд Трафорд“ понудил и еден играч плус пари, но од таборот на „милионерите“ не сакаат да чујат за таква размена.

Манчестер Јунајтед побогат за 140 милиони фунти, каде ли ќе ги потроши

Спортклуб - 28.05.2020

Еден од најголемите англиски клубови Манчестер Јунајтед денес објави дека зел кредит во висина од 140 милиони фунти. Како што наведуваат извори од клубот, парите ќе бидат наменети за справување со кризата предизвиката од пандемијата.

Ван Гал контра Јунајтед: 600 милиони приход, а не можеа да ми донесат играчи

TopSport - 28.05.2020

Луис ван Гал повторно влезе во напад на својот проанешен клуб, велејќи дека во неговите две сезони на „Олд Трафорд“ клубот кој се фалел со 600 милиони годишен приход не успеал да ги донесе засилувањата кои ги посакувал Холанѓанецот стана тренер на ...

Од Островот најавуваат: Еве како би можел да изгледа Јунајтед следната сезона (ФОТО)

Спортски - 28.05.2020

Maнчестер Јунајтед и понатаму е клуб кој се обидува да се врати во врвот на англискиот и европскиот фудбал, засега во последните години на „ѓаволите“ баш и не им одеше. Под водство на Солскјер работите изгледаат нешто подобро, па сега се најавуваат ...

Јунајтед зеде кредит од 140 милиони, ќе го троши за трансфери

Спортски - 28.05.2020

Раководстворо на Манчестер Јунајтед денес зеде кредит од 140 милиони фунти, откриваат англиските медиуми. Објаснувањето од клубот е дека парите ќе бидат користени за справување со кризата предизвиката од пандемијата.

Неколку важни промени: Како може да изгледа почетната единаесетка на Јунајтед за следната сезона (ФОТО)

Дерби - 28.05.2020

Манчестер Јунајтед е еден од клубовите кој се обидува да се врати при самиот врв на англиксиот и европскиот фудбал, меѓутоа таа мисија во изминативе години тешко му оди, но клубот има и позитивни периоди на резултати под водство на Оле Гунар ...

Како Фергусон го помина своето време за време на коронавирусот: Фанови на Манчестер Јунајтед добро знаат

Sport M - 28.05.2020

Пандемијата на коронавирус нè заклучи сите во нашите домови во последните неколку месеци, така што баравме решение за да го поминеме нашето време што е можно побрзо. Легендарниот шкотски стручњак Сер Алекс Фергусон немаше многу дилеми како да се ...

Реал нуди четворица за да го направи Погба крал

Екипа - 28.05.2020

Реал Мадрид му понудил на Манчестер Јунајтед четворица играчи вклучувајќи ги и Мартин Одегард и Хамес Родригес во обидот да дојде до Пол Погба. Ова наводно е понудата која шпанскиот тим ја испратил во Англија за да му биде исполнета желбата на ...

Манчестер јунајтед подигнал кредит од 140 милиони фунти

Спортманија - 28.05.2020

Црвените ѓаволи нема да штедат. Премиерлигашот Манчестер јунајтед подигнал позајмица од 140 милиони фунти, пари кои му требаат на клубот за да купи засилувања во следниот трансфер-период. Минатата недела беше објавено дека Црвените ѓаволи имаат ...

Денот кога Сер Алекс Фергусон призна дека не е срамота да се загуби од најдобриот тим

Спортманија - 28.05.2020

Најтрофејниот тренер немаше лек за еден клуб, па двапати во три сезони губеше во финалето од Лигата на шампионите. Сер Алекс Фергусон е најтрофејниот тренер во фудбалот. Тоа е човекот кој успеа од Манчестер да направи гигант во светски рамки и да ги ...

Реал понуди четири играчи за Погба, Јунајтед му одговори

Дриблинг - 28.05.2020

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и тренерот Зинедин Зидан очајно се обидуваат да го убедат Јунајтед на продажба на Пол Погба. Последната понуда на „кралевите“ е листа од четири играчи, Одегард, Васкез, Васкез и Родригез, сите се ...

Вечерта во која Фергусон призна: Не е срамота да изгубите од најдобриот тим (ВИДЕО)

Спортски - 28.05.2020

На денешен ден пред девет години на „Вембли“ Барселона на Пеп Гвардиола во финалето од Лигата на шампионите го победи Манчестер Јунајтед со 3:1 со головите на Педро, Меси и Виља, за Манчестер Јунајтед почесниот гол го постигна Вејн Руни.

Реал Мадрид нуди четири фудбалери во замена за Погба

СуперСпорт - 28.05.2020

Реал Мадрид планира да се засили ова лето со фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба. Французинот беше голема желба на „кралевите“ и кога играше за Јувентус, а сега шпанскиот гигант повторно ќе се обиде да го добие неговиот потпис.

Реал не се откажува: За Погба нуди четири играчи?

Спортски - 28.05.2020

Реал Мадрид изгледа нема намера да се откаже од намерата да го доведе Пол Погба. Францускиот фудбалер кој се уште е член на Манчестер Јунајтед беше желба на Реал уште додека играше за Јувентус.

Реал Мадрид ќе понуди четири играчи на Манчестер Јунајтед во намера да го добие потписот на Пол Погба

Точка - 28.05.2020

И покрај финансиската криза која завладеа со светот, од Реал Мадрид не планираат лесно да се откажат од намерата да го ангажираат Пол Погба од Манчестер Јунајтед. Бидејќи нема да може да ги исполнат финансиските барања на „ѓаволите“, од Реал Мадрид ...

Манчестер јунајтед зема кредит за да го купи Џејдон Санчо

24Фудбал - 28.05.2020

Манчестер јунајтед подигна кредит од 140 милиони фунти, а според „Сан“ дел од парите се наменети за купување на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд. Извршниот директор на Манчестер јунајтед, Ед Вудворд соопшти дека поради коронавирусот клубот ...

Погба потпиша договор со француски клуб

А1 On - 27.05.2020

Флорентин Погба, брат на многу попознатиот француски репрезентативец и фудбалер на Манчестер јунајтед, Пол Погба, потпиша договор со Сошо, објавено е на официјалниот Твитер на клубот. Дваесет и деветгодишниот репрезентативец на Гвинеја, претходно ...

Манчестер Јунајтед со играч од кој едвај чека да се ослободи сака да ја намали цената на Санчо

Спортски - 27.05.2020

Манчестер Јунајтед се надева дека ќе ја намали цената на Џејдон Санчо кој се очекува ова лето да пристигне на „Олд Трафорд“ од Боруисија Дортмунд. „Мундо Депортиво“ пишува дека англискиот клуб ќе се обиде да ја намали цената така што во договорот за ...

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи не исвиркуваат

MakPress - 27.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Герет Бејл изрази зачуденост од критиките на навивачите на „кралскиот клуб“. – На секој натпревар сме под огромен притисок. Ако играте лошо, вие сте во центарот на вниманието.

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи не исвиркуваат

iPortal - 27.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Герет Бејл изрази зачуденост од критиките на навивачите на „кралскиот клуб“. – На секој натпревар сме под огромен притисок. Ако играте лошо, вие сте во центарот на вниманието.

Погба потпиша договор со француски клуб

MakPress - 28.05.2020

Флорентин Погба, брат на многу попознатиот француски репрезентативец и фудбалер на Манчестер јунајтед, Пол Погба, потпиша договор со Сошо, објавено е на официјалниот Твитер на клубот. Дваесет и деветгодишниот репрезентативец на Гвинеја, претходно ...

Погба потпиша договор со француски клуб

iPortal - 28.05.2020

Флорентин Погба, брат на многу попознатиот француски репрезентативец и фудбалер на Манчестер јунајтед, Пол Погба, потпиша договор со Сошо, објавено е на официјалниот Твитер на клубот. Дваесет и деветгодишниот репрезентативец на Гвинеја, претходно ...

Франција: Флорентин Погба потпиша договор со Сошо

Денешен - 28.05.2020

Флорентин Погба, брат на многу попознатиот француски репрезентативец и фудбалер на Манчестер јунајтед, Пол Погба, потпиша договор со Сошо, објавено е на официјалниот Твитер на клубот. Дваесет и деветгодишниот репрезентативец на Гвинеја, претходно ...

Манчестер јунајтед подигна кредит за да може да го купи Санчо

МКД - 28.05.2020

Манчестер јунајтед подигна кредит од 140 милиони фунти, а според „Сан“ дел од парите се наменети за купување на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд. Извршниот директор на Манчестер јунајтед, Ед Вудворд соопшти дека поради коронавирусот клубот ...

Погба потпиша договор

Вечер Прес - 28.05.2020

Флорентин Погба, брат на многу попознатиот француски репрезентативец и фудбалер на Манчестер Jунајтед, Пол Погба, потпиша договор со Сошо, објавено е на официјалниот твитер профил на клубот.

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

Сител - 28.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

„Кралевите“ ќе дадат четворица играчи за Погба

+инфо - 28.05.2020

Реал е подготвен за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано Дијаз. Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“.

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

А1 On - 28.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал дава четворица за Погба

Република - 28.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

Либертас - 28.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

4NEWS - 28.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал Мадрид е подготвен да размени четворица играчи за Погба

MakPress - 29.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал (М) нуди четри фудбалери за Погба

Вечер Прес - 29.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Шпанскиот гигант е подготвен во обратната насока да испрати дури четри фудбалери: Мартин Едегарт, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и ...

Реал Мадрид дава четири играчи во замена за Пол Погба

24 Вести - 29.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...

Реал подготвен да размени четворица играчи за Погба

Алсат-М - 29.05.2020

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, објави „Сан“. Реал е подготвен да за Французинот да се раздели од четворица играчи – Мартин Едегор, Џејмс Родригез, Лукас Васкез и Маријано ...