TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карагер ја „распна“ големата тројка на ПСЖ: Тоа што го прават е неприфатливо во сегашниот фудбал!

Дерби - 25.11.2021

Џејми Карагер беше вип гостин во студиото на „Парамонт плус“ во друштво на Тјери Анри и го коментираше најголемото дерби во Лигата на шампионите, но легендата на Ливерпул остана запрепастена од изданието на тројцата најдобри играчи на ПСЖ, поради ...

ВИДЕО: Сити му се одмазди на ПСЖ и го обезбеди првото место во групата!

Gol.mk

Милан остана во игра за нокаут-фаза, Манчестер сити го совлада ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1

Харгривс: Меси и Нејмар сигурно го напуштија „Итихад“ со една мисла во главата

Дерби

Килијан Мбапе го „стресе“ Манчестер сити (ВИДЕО)

Екипа

Стерлинг израмнува против ПСЖ на „Етихад“ (ВИДЕО)

Екипа

Сити доминираше, но Мбапе го отвори резултатот во Манчестер! 🎥

Спортски

Спортски Спортски Спортманија Спортклуб Спортманија Gol.mk

Гвардиола издвои еден фудбалер по важната победа над ПСЖ

Дерби - 25.11.2021

Манчестер Сити одигра квалитетен натпревар против ПСЖ и заслужено ги освои бодовите, истовремено потврдувајќи го првото место во својата група. Менаџерот Пеп Гвардиола изразил задоволство од играта на своите фудбалери, а посебно го истакнал Бернардо ...

Жесус го реши дербито, Милан ќе се надева на нокаут фаза, Спортинг ја „елиминираше“ Борусија!

Спортски

ВИДЕО: Спектаклот на богатите  му припадна на Сити, анонимус го спаси Милан

Слободен Печат

Сити со пресврт до победа над ПСЖ, Месиас го шокираше Атлетико на „Ванда“ (Видео)

Дерби

Габриел Жезус носи комплетен пресврт на „Етихад“ (ВИДЕО)

Екипа

ЛШ: ПСЖ загуби на „Етихад“, Милан го замолкна Мадрид, Реал му направи услуга и на Интер (ВИДЕО)

SportMedia

Манчестер Сити ја доби битката на милионерите, Милан сеуште во игра за осминафинале во ЛШ

Курир

24Фудбал МКД Спортклуб SportMedia Zoom Вечер Прес

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

Опсервер - 25.11.2021

ript> Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на навивачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло од Лигата на шампионите. – Секогаш е опасно кога ја имаат топката во третата зона.

Гвардиола го „преслуша“ ПСЖ

PressingTV

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

Курир

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

Независен

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

Zoom