TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите урагани на сезоната

Глас на Америка - 06.10.2017

Тропската бура Нејт во Централна Америка уби 20 лица. Невремето викендов ќе прерасне во ураган и ќе го погоди американско крајбрежје на Мексиканскиот залив, некаде помеѓу сојузните држави Луизијана и Флорида.

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт

А1 On - 06.10.2017

Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на тропската бура Нејт. Во моментот жариштето на бурата е 185 километри источно од брегот на Хондурас и во САД се очекува ...

Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

24 Вести - 06.10.2017

Нова тропска бура прави пустош низ централна Америка. Досега, најмалку 20 лица загинаа, а десетици се исчезнати, во невремето кое го зафати брегот на Никарагва, а продолжи да се движи кон Мексико.

Економијата на САД изгубила работни места

Глас на Америка - 06.10.2017

Како резултат на ураганите кои ја погодија државата Во септември, американската економија изгубила 33.000 работни места, како резултат на ураганите што ги погодија Флорида, Тексас, Порторико и други области.

Тропската бура Нејт ја погоди Централна Америка: 22 загинати, најмалку 20 исчезнати

МКД - 06.10.2017

22 лица загинаа, а најмалку 20 се исчезнати во тропската бура Нејт во Централна Америка, објавија локалните власти утрово, пренесе Би-би-си . Бурата формирана во четвртокот во близина на брегот на Никарагва се движи кон Мексико и брегот на САД, а ...

Тропската бура „Нејт“ се движи кон САД, вонредна состојба во неколку држави

Канал5 - 06.10.2017

Тропската бура „Нејт“ усмрти дваесетина лица во Костарика, Никарагва и Хондурас. Викендов ќе стигне до копното на САД, веројатно во категорија на ураган. Властите почнаа евакуација на населението.

Тропската бура „Нејт“ се движи кон САД, вонредна состојба во неколку држави

МРТ - 06.10.2017

Тропската бура „Нејт“ усмрти дваесетина лица во Костарика, Никарагва и Хондурас. Викендов ќе стигне до копното на САД, веројатно во категорија на ураган. Властите почнаа евакуација на населението.

Централна Америка: Најмалку 22 загинати и 30 исчезнати во тропското невреме Нејт

Макфакс - 06.10.2017

Најмалку 22 лица загинале, а 30 се исчезнати во тропското невреме Нејт што ја зафати централна Америка, соопштија утринава локалните власти. Невремето настана во четвртокот кај брегот на Никарагва, а сега се движи кон Мексико и брегот на САД.

Коста Рика: Тропското невреме Нејт веќе однесе 22 жртви, а за викендот се очекува да прерасне во ураган

Точка - 06.10.2017

Костарика прогласи вондредна состојба, а повеќе од 5.000 луѓе се сместени во скривалишта откако биле приморани да ги напуштат своите домови. Граѓаните се предупредени да внимаваат бидејќи можат на налетаат и на залутани крокодили.

Тропската бура Нејт пустоши низ Централна Америка

Мета - 06.10.2017

Тропската бура Нејт однесе најмалку 22 живота во Централна Америка, додека илјадници лица се раселени поради обилните врнежи, соопштија властите. Бурата корне дрвја, а патиштата се претворени во реки.

Загинаа 20 лица во тропската бура „Нејт“

Слободен Печат - 06.10.2017

Најмалку 20 лица во Централна Америка загинаа во налетот на тропската бура „Нејт“, меѓу кои 11 од Никарагва, шест во Костарика и три во Хондурас. Во училиштата прекината е наставата, а има и одрони на земјиште, поплави и прекини во ...

Централна Америка: Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

Сител - 06.10.2017

Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои 11 во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица во Хондурас. Костарика прогласи вонредна состојба, а училиштата и градинките се затворени.

Поради бурата „Нејт“ вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана

Нова ТВ - 06.10.2017

Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на тропската бура Нејт. Во моментот жариштето на бурата е 185 километри источно од брегот на Хондурас и во САД се очекува ...

Тропската бура Нејт ја погоди Централна Америка: 22 загинати, најмалку 20 исчезнати

Орбис - 06.10.2017

22 лица загинаа, а најмалку 20 се исчезнати во тропската бура Нејт во Централна Америка, објавија локалните власти утрово, пренесе Би-би-си . Бурата формирана во четвртокот во близина на брегот на Никарагва се движи кон Мексико и брегот на САД, а ...

Тропската бура Нејт ја погоди Централна Америка – 20 загинати

Нова ТВ - 06.10.2017

Дваесетина лица загинаа во Костарика, Никарагва и Хондурас како последица на тропската бура „Нејт“. Се најавува дека викендов таа ќе стигне до брегот на САД, веројатно во категорија на ураган. Властите почнаа со евакуација на населението.

Централна Америка: Најмалку 22 загинати и 30 исчезнати во тропското невреме Нејт

Sky - 06.10.2017

Најмалку 22 лица загинале, а 30 се исчезнати во тропското невреме Нејт што ја зафати централна Америка, соопштија утринава локалните власти. Невремето настана во четвртокот кај брегот на Никарагва, а сега се движи кон Мексико и брегот на САД.

Нов ураган им се заканува на САД

Телма - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

(ФОТО+ВИДЕО) АМЕРИКА СЕ ТРЕСЕ: Од тропска бура загинаа 22, се очекува да прерасне во ураган

Фактор - 06.10.2017

Во тропската бура во Централна Америка загинаа најмалку 22 лица, додека илјадници се раселени поради обилните врнежи. Бурата корне дрвја, а патиштата се претворени во реки. Најмногу жртви има во Никарагва, каде 11 лица загинаа, а седум се водат како ...

Градови на иднината напојувани од урагани?

Идивиди - 05.10.2017

Непобитен е фактот дека луѓето ширум светот мораа да се справуваат со загрижувачки број на моќни урагани оваа година. Само во САД, ураганите Харви, Ирма и Марија направија непоправливи штети врз делови од Тексас, Флорида и Порто Рико.

Нов ураган им се заканува на САД

Макфакс - 05.10.2017

Американскиот национален центар за урагани предупреди дека овој викенд брегот на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Ако дојде до тоа, на цел ќе биде Алабама и престолнината на Флорида, Талахаси, пренесуваат американските медиуми.

Централна Америка: Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

Телевизија Нова - 06.10.2017

Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои 11 во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица во Хондурас. Костарика прогласи вонредна состојба, а училиштата и градинките се затворени.

На американското крајбрежје му се заканува нов ураган

Мета - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливското крајбрежје на САД би можело да го погоди нов ураган и дека ако тоа се случи, на мета ќе бидат Алабама и Талалахаси.

НОВ УРАГАН КОН АМЕРИКАНСКИОТ БРЕГ: Сите се во паника

Фактор - 05.10.2017

Уште еден ураган викендов ќе го зафати американскиот брег, при што ќе бидат погодени Алабама и Флорида. Ова се случува по неколку недели откако ураганите Ирма и Марија оштетија делови од САД.

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт...

Н.Македонија - 06.10.2017

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на тропската бура Нејт.

Тропската бура Нејт ја погоди Централна Америка: 22 загинати, најмалку 20 исчезнати

Локално - 06.10.2017

Загинаа 22 лица, а најмалку 20 се исчезнати во тропската бура Нејт во Централна Америка, објавија локалните власти утрово, пренесе Би-би-си. Бурата формирана во четвртокот во близина на брегот на Никарагва се движи кон Мексико и брегот на САД, а ...

Нов ураган им се заканува на САД

+инфо - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде ...

Нов ураган им се заканува на САД

Точка - 05.10.2017

Американскиот национален центар за урагани предупреди дека овој викенд брегот на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Ако дојде до тоа, на цел ќе биде Алабама и престолнината на Флорида, Талахаси, пренесуваат американските медиуми.

Централна Америка: Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

А1 On - 06.10.2017

Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои 11 во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица во Хондурас. Костарика прогласи вонредна состојба, а училиштата и градинките се затворени.

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт

Стандард - 06.10.2017

Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на тропската бура Нејт. Во моментот жариштето на бурата е 185 километри источно од брегот на Хондурас и во САД се очекува ...

Нов ураган им се заканува на САД

Курир - 05.10.2017

Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида. Неколку недели откако смртоносни урагани погодија и уништија делови на САД, метеоролозите предупредуваат дека во текот на викендот ...

Централна Америка: Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

+инфо - 06.10.2017

Во Никарагва забележани се одрони на земјиштето, поплави и прекин на снабдувањето со електрична енергија. Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои 11 во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица ...

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт

+инфо - 06.10.2017

Во моментот жариштето на бурата е 185 километри источно од брегот на Хондурас и во САД се очекува да стигне в недела. Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на ...

Нов ураган им се заканува на САД

А1 On - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Тропската бура „Нејт“ одзеде најмалку 20 животи во Централна Америка

Newsroom - 06.10.2017

Најмалку 20 лица загинаа во налетот на тропската бура „Нејт“ која и се заканува на Централна Америка. Досега 11 лица починаа во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица во Хондурас. Се очекува дека смртниот биланс ќе се зголеми, со оглед на тоа ...

Вонредна состојба во Флорида, Алабама и Луизијана поради бурата Нејт

Локално - 06.10.2017

Властите во американските сојузни држави Флорида, Алабама и Луизијана денеска прогласија вонредна состојба поради наближувањето на тропската бура Нејт. Во моментот жариштето на бурата е 185 километри источно од брегот на Хондурас и во САД се очекува ...

Нов ураган им се заканува на САД

Република - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Централна Америка: Дваесетмина загинати во налет на тропската бура „Нејт“

Алфа - 06.10.2017

Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои 11 во Никарагва, шестмина во Костарика и три лица во Хондурас Во налетот на тропската бура „Нејт“ на Централна Америка, загинаа најмалку 20 лица, меѓу кои ...

САД би можел да биде погоден од нов ураган

Денар - 05.10.2017

САД би можел да биде погоден од нов ураган овој викенд предупреди Американскиот Национален центар за урагани. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Нов ураган им се заканува на САД

Вечер - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде ...

Нов ураган им се заканува на САД

Сител - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Нов ураган им се заканува на САД...

Н.Македонија - 05.10.2017

Нов ураган им се заканува на САД Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, ...

Американците повторно стравуваат: Ураган им се заканува на Алабама и Флорида

Press24 - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Нов ураган им се заканува на САД

Пулс24 - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.

Нов ураган им се заканува на САД

Маркукуле - 05.10.2017

Американскиот Национален центар за урагани предупреди дека овој викенд заливскиот брег на САД би можел да биде погоден од нов ураган. Доколку се случи тоа, како што се наведува, загрозени ќе бидат Алабама и Талахаси, главниот град на Флорида.