TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Ангелов: Пожарот на Шар Планина доби сериозни димензии, го гасат два хеликоптери, „ертракторите“ не ни се ...

360 степени - 15.04.2024

„Според мојата проценка, во овој момент нема опасност по куќите во селото Селце. Густата чад потекнува меѓу другото и од лисјата кои ги има во поголема количина на местото каде се одвива линијата на огнот.

Ангелов: Со два полициски хеликоптери се гаси пожарот над тетовско Селце

Локално

Ангелов: Пожарот на Шар Планина доби сериозни димензии, го гасат два хеликоптери, на ер-тракторите не можеме да сметаме

ТВ21

Пожар во Тетовско: „Вчера беше хеликоптер, но како да фрли бензин…“

Алсат-М

Пожарот меѓу селата Ѓермо и Селце веќе петти ден е активен

Мета

(Видео) Се шири пожарот на Шара – потенцијална опасност и за селото Селце

Телма

Со исфрлени 20 тони вода од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на Селце

Zoom

А1 On +инфо Либертас 24 Вести Телма Слободен Печат Сител Алсат-М

Големиот пожар над тетовското село Селце е сè уште вон контрола, се бара помош од противпожарни авиони

Сакам да кажам - 15.04.2024

Пет дена вработените во Националниот парк Шар Планина и тетовските пожарникари се борат со огнот кој зафати голем простор меѓу селата Ѓермо и Селце на Шар Планина. Високиот и непристапен терен и малиот број луѓе ангажирани во гаснењето придонесоа ...

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Алсат-М

Горат националните паркови Шар Планина и Маврово

Телма

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Zoom

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

А1 On

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган

Канал5

Пожарот над Селце надминува 2 км линија на оган

Сител

МКД Бриф

Пожарот на Шар Планина се шири, потенцијална опасност за селото Селце

ТВ21 - 15.04.2024

Пожарот на Шар Планиа е проширен, известуваат од Јавната установа Национален парк „Шар Планина“. Тетовските пожарникари од утрово се на терен, а во гасењето помагаат и околните жители. Денеска се очекува помош од воздухопловните сили, кои и во текот ...

Пожарот над Селце не е локализиран, сè уште се шири

Независен

Жителите да излезат и да ги бранат имотите, пожарот е проширен – повик од Националниот парк „Шар Планина“

А1 On

НП Шар Планина бара помош: Пожарот над село Селце не е локализиран, напротив, тој е и проширен

МКД

Пожарот над Селце не е локализиран, сè уште се шири

Локално

Пожарот над Селце не е локализиран

24Инфо

(ФОТО) Пожарот кај Селце не е локализиран, велат од НП „Шар Планина“ и бараат поддршка од локалните жители

360 степени

Слободен Печат Република Zoom Фокус Пулс24 365 Press24 Либертас

Со исфрлени 20 тони вода од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на тетовско Селце

ТВ21 - 14.04.2024

Денеска (14.04.2024) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од Центарот за управување со кризи за гасење на пожар во атарот на село Селце, Општина Тетово, го упати хеликоптерот М171 од Хеликоптерската единица за посебни намени.

Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

Курир

Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

4NEWS

(Видео+Фото) Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

Бриф

Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

ТВ21

(Видео) Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

Макфакс

(Видео) Полицискиот хеликоптер исфрли над 15 тони вода, локализиран пожарот во атарот на село Жировница

Опсервер

Во Центар Нетпрес Канал5 МКД Gostivarpress.mk MakPress 4NEWS Бриф