TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промовиран новиот видео спот на Владимир Четкар

OhridNews - 24.01.2021

Најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција „I Remember“ која се најде на неговиот втор студиски албум „Heavenly“ од денеска може да се погледне на YouTube.

„I Remember“ од Владимир Четкар доби видеозапис

Скопје1 - 24.01.2021

Владимир Василески Четкар и продукцијата „Digital Box“ го објавија својот најнов музички спот за композицијата „I Remember“ која беше дел од вториот студиски албум. „I Remember“ е песна за љубовта, на животните патешествија и авантури.

Владимир Четкар направи видео за „I Remember“

еМагазин - 24.01.2021

Со вистинско задоволство ви го претставуваме најновото музичко видео на за неговата авторска композиција „I Remember“, која се најде на неговиот втор студиски албум Heavenly. Видео записот е дело на од продукцијата Digital Box.